Skocz do zawartości

M29c Krab


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gotowy pojazd. Zdjęcia przy sztucznym świetle. W realu jest lepiej.

Przez przypadek "udało" mi się zrobić dziurę w palandece i rozdarcie na jednym z foreli

Teraz już tylko relax w postaci pamperków i bambetli.

 

f16920084e3d308f.jpg

2cfbdfe140cec6d6.jpg

32603f4633bdb996.jpg

4855481fd54b0f4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie, jestem zielony jak ten pojazd, natomiast sama technika o tyle dobra, o ile pokazuje że modelarstwo nie zanika, a się ma świetnie i idzie w dobrym kierunku.

Szczerze gratuluję jak podstawki tak i tego dzieła, w postaci "żabki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu nie czułem żadnych pozytywnych emocji.

 

Właśnie.

Na początek pochwała.

Piekne wykonanie. Wiadomo skala 1/72, a wyglada jak 1/35. Dodam wiecej jak b. dobra 35'ka. Figurki przerabiane to wogole strzal w 10 w tej skali. Sam pojazd tez bardzo fajnie wykonany, przerobki wlasne plus ladnie malowanie i brudzenie. Szacun (jak to sie teraz mowi )

A teraz to co mi nie pasuje.

Oglądałem sobie postęp prac i czekałem z niecierpliwością na wode i na to jaak ja zrobisz. A tu bamm.. koniec, a wody nie ma :(

Po chwili załapałem, że wyschła. Idac tym tropem doszedlem do kolejnej konkluzi? ,woda wyschla, czyli jest susza, czyli dlaczego trawa jest taka zielona ( w sumie jakbys pomalowal ja na jasno to dioramka strasznie mdla by sie zrobila, sam nie wiem jakbym to rozwiazal).

I dalej.

Mimo iz wyschnieta woda zrobiona jest calkiem niezle, to krawedz tej wody mozna bylo zrobic o wiele ciekawiej. Malujac pasy od jasnego do najciemniejszego mogles pokazac jak woda stopniowo opadala - wysychal.

Mozna tez bylo zrobic cos w rodzaju popekanej ziemi, na samym brzegu, tam gdzie ziemia calkiem wyschla. (taka moja propozycja)

Figurki, a raczej ich ustawienie.

Na poczatek napisze, ze dla mnie dioramka jest za duża I model nie wystaje poza krawedz

A serio.

Figurke na krabie postawilbym tak, aby wpatrywal sie na drugi, brzeg rzeki, bagna, jeziora. Wtedy osoby ogladajace dio zastanawiaja sie co on tam widzi, co tam jest i dlaczego gosc ma dylemat, jakis problem, bo widac ze mysli (drapie sie po glowie). Mi akurat wydaje sie, ze gosc zastanawia sie jak oni przejada na druga strone po tym bagnie i ze moga nie dac rady.

Siedzacy typek bardzo mi sie podoba i jest fajnie ustawiony. Generalnie bardzo wyluzowany, czyta sobie cos, ma swoj swiat i za wiele go nie interesuje. Taki intelektualista w armi i do tego jeszcze zmarźlak.

Ostatnia figurka jest najgorzej ustawiona. Gapi sie niewiadomo w co i stoi jak wmurowany. Proponowalbym jakas interakcje z tym na krabie. W sumie to wymienilbym go na cos innego z tego ciekawego zestawu. Moze moglby cos pokazywac palcem. Jk narazie to straszna nude na dio on wprowadza.

Pisze tak o tej interakcji miedzy figurkami nie bez powodu. Zdaje sobie sprawe, ze ludzie moga różnie sie ustawiać i ze scenka jest realna.

Ale na dio tak jak na zdjeciu chwytamy moment, ulotna chwile i warto zeby ta chwila byla ciekawa interesujaca i zastanawiajaca ogladacza.

No i tyle.

Sorki ze moze troche za dlugo, ale bardzo mi zalezalo na wytlumaczeniu tego o co mi chodzi.

rtoipmodest widze, ze jestes swietny modelarzem i tu nie ma wogole slodzenia. Moje uwagi nie dotycza malowania, sklejania i brudzenia, bo to jest swietne. Zwracam tylko uwage na ustawienia i podsuwam bardziej zaawansowane pomysly. I wiem, ze jestes w stanie to zrobic, inaczej bym o tym nie pisal.

Czekam z niecierpliwoscia na kolejne prace w tej fajnej, choc mniej popularnej. (slusznej ) skali.

Gratulacje.

 

Ps. Tak apropo pisania tego postu przypomnialo mi sie takie pytanie:

" Czy w obecnych czasach i na obecnym poziomie techniki mozna zatrzymac czas? "

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie figurek interesujące, trawka ładna.

Co do suszy, to tutaj się nie zgodzę - wystarczy że poziom wody w jeziorze opadnie nieznacznie - trawa i tak będzie ładnie wyglądać, a i powierzchnia nie zdąży popękać.

Jedynie czego brakuje mi tutaj, to śladów po poruszaniu się tego dość ciężkiego krabika w tak grząskim terenie jak ten brzegowy - choćby z tyłu pojazdu - aby było choć trochę przygniecionego terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie figurek interesujące

A ja "glupi" tak sie rozpisalem, a okazuje sie ze mozna tak krotko i na temat :(

 

Co do suszy, to tutaj się nie zgodzę - wystarczy że poziom wody w jeziorze opadnie nieznacznie

Fakt, moglo tak byc, czyli ten problem znika.

Nie bylo tematu.

A z tym wyschnietym i popekanym brzegiem, to nie chodzilo mi o to, że teraz jest zle, ale o to ze mozna zrobic to ciekawiej, dodac troche smaczku i wyroznic dioramke od innych i tylko tyle.

 

w tak grząskim terenie

???

Z tego co ja widze to teren wydaje mi strasznie wyschniety i twardy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku,

Ależ mnie rozwaliłeś Twoją odpowiedzią. Tak jak je przykleiłem to się skapąłem, ze dupowato są ustawione bo w jednej (prawie) linii. Dlatego doszło trochę bambetli. Kolo w krókich gatkach (mój ulubieniec) nie ma połowy lewej stopy i to jest podmaskowane trawą.

Brak wody to tylko moje lenistwo - błotko jest prymitywne do zrobienia

Trudno mi powiedzieć, czy wyschła, jest odpływ, czy kolonalne władze bawiły się w Boga niczym wójek Joe (rególacja cieków wodnych).

Z tego błota jestem ZADOWOLONY, podobnie jak z reszt groundwork'a.

Trawa jest zielona. Zobacz link zamieszczony wcześniej z forami z Nam'u. Tam też jest sucho a trawsko zielone. Co do "dna" to obejrzałem stawy w Miliczu i może być.

Stojąca figurka jes wg mnire OK (ale muszę Ci przesłać więcej fot to zalapiesz)

 

A gdzie zdarzyły się kichy?

 

Zatem jestem świetny w fazie montarzu. Pojazd 6cm ma prawie wszystko co oryginał. Ludki niby dopasione acz nie do końca.

Tradycyjnie problemy pojawiły się przy malowaniu

Po rozmowie z moim Mistrzem winę zwalam na za małe ciśnienie.

Mój problem nazywa się "nie potrafię uzyskać matowej powierzchni"

Pojazd ma "jedwabisty"matt. Udało mi się to po części zamaskować brudzingiem.

Ludki - noszą francuskie umundurowanie wz 47. Kolor lekko domniemany bo w 2 Ospreyach jest różny. Barbarzyńca na parciany pasek i nie pomalowałem mu klamry bo nie miałem na to papierów. Bluzy mają dorobione naramienniki, ale zapomniałem o ściągającym pasku u dołu rękawa.

 

Pojazd ma krzywe gąski, ewidentcie dałem dupy przy klejeniu (trzeba było nie na cianoakryl tylko Poxipol i ustawić na równo). Dlatego ustawiłem go z górki i koślawo na jeden bok. Krabik lewituje częściowo w powietrzu - maskują to trawa i bambetle.

 

 

Mam nadzieję, że spotkamy się na jakiejś imprezie to weźmiesz go do ręki, bo na tych fotach ch... widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jestem świetny w fazie montarzu. Pojazd 6cm ma prawie wszystko co oryginał. Ludki niby dopasione acz nie do końca.

Tradycyjnie problemy pojawiły się przy malowaniu

Po rozmowie z moim Mistrzem winę zwalam na za małe ciśnienie.

Mój problem nazywa się "nie potrafię uzyskać matowej powierzchni"

Pojazd ma "jedwabisty"matt. Udało mi się to po części zamaskować brudzingiem.

Ludki - noszą francuskie umundurowanie wz 47. Kolor lekko domniemany bo w 2 Ospreyach jest różny. Barbarzyńca na parciany pasek i nie pomalowałem mu klamry bo nie miałem na to papierów. Bluzy mają dorobione naramienniki, ale zapomniałem o ściągającym pasku u dołu rękawa.

 

Pojazd ma krzywe gąski, ewidentcie dałem dupy przy klejeniu (trzeba było nie na cianoakryl tylko Poxipol i ustawić na równo). Dlatego ustawiłem go z górki i koślawo na jeden bok. Krabik lewituje częściowo w powietrzu - maskują to trawa i bambetle.

 

Kurde osleplem przez te klejenie po nocach i nic takiego nie widze

A serio to tez czasami cos kamufluje. Jak to mowi stare slowianskie przyslowie " Czego oczy nie widza tego sercu nie zal"

A moje uwagi to tak jak pisalem, ze raczej sa to sugestje, a nie

wytykanie błedow.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" A ja "glupi" tak sie rozpisalem, a okazuje sie ze mozna tak krotko i na temat :( ""

 

Czaku, przecież nikt mnie tutaj do wypracowań nie zmusza - po prostu jak dla mnie te ustawienie figurek do mnie przemawia i w naturalny sposób wywołuje przed oczami ciekawą scenkę.

 

"" "w tak grząskim terenie"

 

???

Z tego co ja widze to teren wydaje mi strasznie wyschniety i twardy. ""

 

Hehe, każdy taki teren widzi inaczej

 

Praca bardzo ładna, mi się podoba. Jakiejś innej konstruktywnej krytyki udzielić nie potrafię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.