Skocz do zawartości

M13/40, Tamiya+Eduard 1/35


Wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przedstawiam mój pierwszy pancerny model zrobiony na poważnie (wcześniej popełniłem sporo modeli do bitewniaków). Model to Tamiya 35296 uzupełniona blaszkami Eduarda projektowanymi pod starszą wersję modelu. Wynikło z tego kilka zgrzytów między blaszkami a odświeżonymi elementami z nowszych wyprasek. Nie miłą niespodziankę sprawiły mi gąsienice które okazały się o pół ogniwa za długie, ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Gąsienice są na tyle lekko przyklejone że nie będzie problemu z poprawkami. Problem doskonale widać na ostatnim robionym na szybko zdjęciu.

Jak na razie czołg jest czyścioszkiem, w planach mam dioramkę z MiniArtowymi figurkami i wtedy też pobawię się pigmentami. Nie wiem kiedy się za to zabiorę więc postanowiłem opublikować go w obecnym stanie ?

 

 

SAM_5343_maly.jpg

SAM_5336_maly.jpg

SAM_5340_maly.jpg

SAM_5337_maly.jpg

SAM_5345_maly.jpg

SAM_5347_maly.jpg

SAM_5339_maly.jpg

SAM_5342_maly.jpg

SAM_5335_maly.jpg

SAM_5349_maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się ładnie, poza kilkoma ale. O gąsienicach sam wiesz. Można pomyśleć o wymianie na metalowe, bo model ładnie wygląda i warto moim zdaniem byłoby w to zainwestować. Jeżeli nie teraz to za jakiś czas. Zwisy można zrobić jak najbardziej, to pomoże z długością. Pomysł też o poprawieniu ich koloru. Osobiście używam Tamiya XF-84 Dark Iron i moim zdaniem ładnie wygląda na gąsienicach. Do tego przecieki matalizerem. Teraz ten kolor jest za rudy. 

Podobna sytuacja jeżeli chodzi o obicia. Srebrny nie jest najlepszy. Dużo ludzi używa do tego celu Vallejo German black brown camo i ewentualne przecierki gun metalem. 

Następny model daj do warsztatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje pokombinować z tymi zwisami ale może być ciężko bo górna część gąsienic to jeden element. Gąsienice i tłumiki malowałem Vallejo Rust 71080, obicia robiłem Natural Steel 70864. W sumie mógłbym w celach porównawczych zrobić kilka dodatkowych przecierek gun metalem. Myślę że po potraktowaniu gąsienic pigmentem rudy nie będzie się aż tak rzucał w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
52 minuty temu, Wiciu napisał:

Spróbuje pokombinować z tymi zwisami ale może być ciężko bo górna część gąsienic to jeden element. Gąsienice i tłumiki malowałem Vallejo Rust 71080, obicia robiłem Natural Steel 70864. W sumie mógłbym w celach porównawczych zrobić kilka dodatkowych przecierek gun metalem. Myślę że po potraktowaniu gąsienic pigmentem rudy nie będzie się aż tak rzucał w oczy.

 

Podgrzej gąski ( ostrożnie) suszarką do włosów i powinny się odgiąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.