Skocz do zawartości

Daf 95XF + trailer TNT (update)


small

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już kiedyś prezentowałem moj pierwszy model DAF-a, a teraz prezentuje Tego samego Dafa z naczepą (którą też pierwszy raz składałem). Malowanie ma pewne uchybienia, malowane sprayem. Jak na pierwszy raz to chyba nie najgorzej ?!

 

 

Zdjęcia według życzenia robione przy naturalnym świetle. Biore sie za nidorobki.

 

DSCN2943.JPG

DSCN2944.JPG

DSCN2945.JPG

DSCN2946.JPG

DSCN2947.JPG

DSCN2948.JPG

 

Model jeszcze bedzie uzbrojony detale jak kabelki miedzy ciagnikiem a naczepą. Wiem że znajdziecie jakieś niedoróbki ale za wszelkie uwagi bede wdzieczny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym świetle mało mozna ocenić , daj model na światło dzienne . Ale tak to zderzak ma jakies babole i nie domalowany . Przejscie kolorów na naczepie z tego co wiem jest przedzielone czarnym paskiem . I jak wykonałeś kalki ? ? ;P . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprawił na początku z tyu te czarne takie coś pod drzwiami

 

Hehe... To "Czarne coś pod drzwiami" to gumy ochraniające naczepę podczas podjeżdżania pod rampę

 

I jak wykonałeś kalki ? ?

 

KRUGER_MAN mi to wygląda na naklejki.

 

Model ogólnie mi się podoba. Wielki + za pomysłowość. Gratuluję. Jak na pierwszy model to wyszedł ci bdb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za zwrócenie uwagi tył poprawie w miare możliwości.

 

Wiem ze brakuje czarnego paska ale pomalowanie naczepy na dwa kolory sprawiło mi dużo problemu i musze wymyślić sposób jak pomalowac ten czarny pasek i nie zepsuć reszty - bo może coś nie wyjsc. No i widomo równo musi być z dwóch stron

 

Samo przejscie kolorów też nie jest jak w orginale ale to już moja inwencja twórcza.

 

Co do kalek - to poszedłem na łatwizne i jest to zrobione w prosty sposób ale efekt jest dość dobry. Kupiłem folie samoprzylepna i wydrukowałem na atramentówce logo. Gozrej z tymi na dafie bo chciałem uzyskać biały kolor napisu a z drukarka to nie możliwe ale jakoś sobie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białego koloru wogule ci tradycyjna atramentówka nie wydrukuje. Ja sobie poradziłem i podkleiłem od spodu papier (male naklejki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz koniecznie poprawić jakoś zdjęć, bo niewiem czy ta kórtynówka jest koloru pomarańczowego, czy białego, ale wydaje mi się, że model jest okej, jak poprawisz już fotki, to wystawie opinię o tym jakże ślicznym modelu komentarz. No i popraw na górzę w zdaniu, nie przyczepa tylko to jest naczepa w pierwszym zdaniu, masz błąd a to wielka różnica.

Choćby taka, że przyczepę przyczepiasz i ma dyszel, a naczepę naczepiasz na siodło, tak jak w twoim przypadku, jaki pokazujesz model Dafa XF -95 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tymi naklejkami - naprawdę wielkie gratulacje! Model również świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jeszcze bedzie uzbrojony detale jak kabelki miedzy ciagnikiem a przyczepka. Wiem że znajdziecie jakieś niedoróbki ale Rolling Eyes za wszelkie uwagi bede wdzieczny.

 

Przyczepę?? a nie naczepę???

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jawkers. Lepiej by się prezentowała z pomalowanym na biały gloss zderzaczkiem . Ale nie można też zbyt wiele wymagać, przecież to w końcu jego pierwszy model. Oby tak dalej

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers ale jak dla mnie, to zawiasy w tej naczepie są w drzwiach, nie widoczne, więc nie wiem jak je pomalować, mógł byś gać np: jakiś adres do firmy, lub adres filli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do adam-m-

 

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli?

To co zaznaczyłeś jest już wymyślone przez italieri wiec nie poprawialem, zostawiłem tak jak w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie mi podoba fajny!!!

 

 

 

Pozdrowienia

 

Wiesz o czym myślałeś, ale żle napisałeś. Czy tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do adam-m-

 

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli?

To co zaznaczyłeś jest już wymyślone przez italieri wiec nie poprawialem, zostawiłem tak jak w orginale.

 

small jemu chodzi o to żebyś ubrudził tył naczepki i na drzwiach (tak jak to często się widuje) zrobił napis BRUDAS

 

A co do modelu to jak na pierwszy raz nawet nawet

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.