Skocz do zawartości

[szybowce] Czas na Sępa (IS-1 Sęp 1/72)


Kon_Bar

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzisz nam tu na Stachanowca pracy szybowcowej.

Niniejszym oficjalnie to pochwalam i namawiam do jeszcze bardziej wytężonej pracy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Wychodzisz nam tu na Stachanowca pracy szybowcowej.

Niniejszym oficjalnie to pochwalam i namawiam do jeszcze bardziej wytężonej pracy :mrgreen:

 

Nie wiem, naprawdę nie wiem czy to ja jestem pracowity czy raczej Koledzy to... lenie? :D

Mam w pudłach jeszcze z 15 różnych szybowców - nie ma co zwlekać, trzeba kleić.

A wybredny jestem, bo kleję jedynie te, dla których znalazłem rejestracje SP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kon_Bar napisał:

 

Nie wiem, naprawdę nie wiem czy to ja jestem pracowity czy raczej Koledzy to... lenie? :D

...

Zapewne obie wersje są poprawne :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłeś to(hamulce) normalnie, czyli się narobiłeś . A struktura na skrzydłąch jest rewelacyjna !!!! Wygląda to przepieknie, i kolorystycznie bardzo trafione

Edytowane przez spiton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Malowanie struktury zakończone. Położony lakier - teraz kalki :)
W międzyczasie model przeszedł "mały" remont - po upadku ze sporej wysokości pękł grzbiet 😞

W środku coś grzechocze, ale... raczej nie będę odklejał kabinki (jeszcze nie zajrzałem pod maskowanie - mam nadzieję, że jakiś "duperel").

 

838388240_sp15.thumb.jpg.c1fd2b5aacf5673fb86b2e37e4816593.jpg

 

1384474082_sp16.thumb.jpg.743bd465fdc0806b2e8dbc2346ca7f0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostateczna czerwień została zmieniona, czy to tylko fotki?

no i przy okazji skrobnij jakich farb używałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 6.01.2021 o 13:36, Grzes napisał:

Czy ostateczna czerwień została zmieniona, czy to tylko fotki?

no i przy okazji skrobnij jakich farb używałeś.

Grzesiu, przepraszam za brak odpowiedzi, ale forum ostatnio nie przysyła mi informacji o zmianach w śledzonych wątkach (ktoś wie, gdzie to ustawić?)

Czerwień jest niezmieniona. Ostatnie szybowce są malowane farbami Bilmodel (choć przyznam, że nadal stosuję lakier Gunze - GX100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ostatnie szybowce są malowane farbami Bilmodel

i jak się maluje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony :) Farby praktycznie natychmiast są suche i "trzymają" (podkładu, bo używam też podkładu z Bilmodel). Często maluję, czyszczę aerograf (minuta-dwie?) i zaczynam maskowanie kolejnego koloru. W większości wychodzą mi maty (oszczędnie farba), ale ponieważ na to idzie lakier błyszczący i dopiero kalki czy wash to dla mnie nie problem). Ogólnie - polecam (choć i ostrzegam: śmierdzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.