Jump to content

Pomoc w budowie winiety do F-4


Recommended Posts

Cześć, piszę z prośbą o pomoc. Chcę zrobić podstawkę pod F-4 Corsair 1/72. Będzie to polowe lotnisko utwardzone płytami tak jak na zdjęciu poniżej. Dookoła będzie piasek i w związku z tym moje pytanie. Jak go przytwierdzić? Na całość kładę wikol rozrobiony z wodą, przez sito sypię drobnym piaskiem i co muszę robić dalej aby ten piasek się trzymał i nie zmienił faktury?

Pozdrawiam

Marcin

P2060885.jpg

P2060889.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja bym najpierw może zaczął od objerzenia zdjęć płyt PSP w Sieci. Bo koncepcja samoróbki generalnie ok, ale jednak ciut inaczej wyglądały linie...

Dopiero potem bym się zastanawiał nad tym, jak to pomalować.

Link to post
Share on other sites

Aby piasek Ci się trzymał pomaluj go paroma warstewkami lakieru bezbarwnego akrylowego.Ja używam różnych wynalazków i nie stronie tez od pactrowego lakieru matowego.Jest dobry to takich właśnie rzeczy Robiąc drogę asfaltową na podłoże pomalowane  matem lakierem -pactra -położyłem korund ,posypałem.Potem to pomalowałem czarna Life colorem matowym.Ale super gęstą dysza 0,4.Tak aby zespoliło mi to porządnie..Możesz też spróbować lakieru do włosów.Ale najlepszy wyjściem akryle.Potem to sobie pomalować z aerka delikatnie na kolor piachy ,ziemi co kto woli.Przykład ulicy po zabiegach:

image.thumb.jpeg.d4d17e79c28964fb3a85040e609f3bfa.jpeg

image.thumb.jpeg.f7473577aba2c5c444228c6d38d671e0.jpeg

Link to post
Share on other sites

Push-up78 dzięki bardzo za konstruktywną odpowiedź, spróbuję twojej metody. Jak na razie najbardziej podoba mi się efekt jaki uzyskałem posypując piaskiem świeży akryl-putz finish ze śnieżki. Przed chwilą wymieszałem w/w specyfik z piaskiem oraz piasek z wikolem i wodą. zobaczymy jak wyjdzie. Problem jest z tym, że to co fajnie wygląda na początku jest rozdmuchiwane przez powietrze z aero. Teraz czekam aż to wyschnie, zobaczymy jutro. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Chciałem zaznaczyć, że temat nie dotyczy PSP tylko jak zrobić fajny efekt wokół niego. Na chwilę obecną miałbym zniszczony jeden z trzech zaproponowanych zestawów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kolego, zrób sobie mieszankę wikol+woda (1:3) + kilka kropel płynu do mycia naczyń lub IPA lub denaturolu bezbarwnego. Ten ostatni składnik jest po to, żeby zmniejszyć tzw. napięcie powierzchniowe wody i wikolu. Bez tego, wikol z wodą będzie tworzył krople na powierzchni. Dodatek IPA sprawi, że klej z wodą od razu wsiąknie i wpłynie pomiędzy każdy kamyczek. Do rozpylania użyj zwykłego rozpylacza (jak dawniej do prasowania) - można kupić za kilka zł w ogrodniku lub sklepie z chińskimi plastikami - nic nie zdmuchnie, w przeciwieństwie do aero czy kleju w spray'u.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.