Skocz do zawartości

Pomoc w budowie winiety do F-4


4slonie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, piszę z prośbą o pomoc. Chcę zrobić podstawkę pod F-4 Corsair 1/72. Będzie to polowe lotnisko utwardzone płytami tak jak na zdjęciu poniżej. Dookoła będzie piasek i w związku z tym moje pytanie. Jak go przytwierdzić? Na całość kładę wikol rozrobiony z wodą, przez sito sypię drobnym piaskiem i co muszę robić dalej aby ten piasek się trzymał i nie zmienił faktury?

Pozdrawiam

Marcin

P2060885.jpg

P2060889.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw może zaczął od objerzenia zdjęć płyt PSP w Sieci. Bo koncepcja samoróbki generalnie ok, ale jednak ciut inaczej wyglądały linie...

Dopiero potem bym się zastanawiał nad tym, jak to pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby piasek Ci się trzymał pomaluj go paroma warstewkami lakieru bezbarwnego akrylowego.Ja używam różnych wynalazków i nie stronie tez od pactrowego lakieru matowego.Jest dobry to takich właśnie rzeczy Robiąc drogę asfaltową na podłoże pomalowane  matem lakierem -pactra -położyłem korund ,posypałem.Potem to pomalowałem czarna Life colorem matowym.Ale super gęstą dysza 0,4.Tak aby zespoliło mi to porządnie..Możesz też spróbować lakieru do włosów.Ale najlepszy wyjściem akryle.Potem to sobie pomalować z aerka delikatnie na kolor piachy ,ziemi co kto woli.Przykład ulicy po zabiegach:

image.thumb.jpeg.d4d17e79c28964fb3a85040e609f3bfa.jpeg

image.thumb.jpeg.f7473577aba2c5c444228c6d38d671e0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Push-up78 dzięki bardzo za konstruktywną odpowiedź, spróbuję twojej metody. Jak na razie najbardziej podoba mi się efekt jaki uzyskałem posypując piaskiem świeży akryl-putz finish ze śnieżki. Przed chwilą wymieszałem w/w specyfik z piaskiem oraz piasek z wikolem i wodą. zobaczymy jak wyjdzie. Problem jest z tym, że to co fajnie wygląda na początku jest rozdmuchiwane przez powietrze z aero. Teraz czekam aż to wyschnie, zobaczymy jutro. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Chciałem zaznaczyć, że temat nie dotyczy PSP tylko jak zrobić fajny efekt wokół niego. Na chwilę obecną miałbym zniszczony jeden z trzech zaproponowanych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kolego, zrób sobie mieszankę wikol+woda (1:3) + kilka kropel płynu do mycia naczyń lub IPA lub denaturolu bezbarwnego. Ten ostatni składnik jest po to, żeby zmniejszyć tzw. napięcie powierzchniowe wody i wikolu. Bez tego, wikol z wodą będzie tworzył krople na powierzchni. Dodatek IPA sprawi, że klej z wodą od razu wsiąknie i wpłynie pomiędzy każdy kamyczek. Do rozpylania użyj zwykłego rozpylacza (jak dawniej do prasowania) - można kupić za kilka zł w ogrodniku lub sklepie z chińskimi plastikami - nic nie zdmuchnie, w przeciwieństwie do aero czy kleju w spray'u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.