Skocz do zawartości

Challenger2 Tamiya 1:35


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Miło czytać że się podoba. 

20 godzin temu, Daniel_ napisał:

Bardzo ładny model. Takie piaskowe kolorystyki mi odpowiadają. Bardzo ładne brudznie. Też mam w planach challengera , ale jedynke i jak tak patrze na tego to nie moge sie doczekac.

Szkoda że do tej pory jedynka nie doczekała się następcy mocno uproszczonego modelu Tamiyi w 1:35. Poleciłbym raczej wersję 2 i to nie koniecznie Tamiyę. Jeśli lubisz i nie boisz się przeróbek to modele Trumpetera są lepszą bazą do tego.

18 godzin temu, bazylms napisał:

Ładny i ciekawie ubrudzone. Może pomysł jeszcze nad bokami wieży. Na ostatniej fotce widać jak odcina się od kadłuba. Może jakieś zacieki? 

Niestety na fotkach słabo widać wszystkie niuanse kolorystyczne, a nie mam na razie porządniejszego aparatu. Nie chciałem iść według schematu i skupiłem się na zdjęciach oryginałów. Na fotkach z których korzystałem boki wieży są raczej czyste. Troszkę "zaszalałem" z brudzeniem dołu i poziomych powierzchni czołgu, ale starałem się nie przesadzić. Może w końcu uda mi się zrobić niewielką winietkę do niego żeby wyeksponować częściowo ruchome zawieszenie Tak naprawdę to mam małe doświadczenie z "pancerką", zwłaszcza słabo mi idzie odwzorowanie śladów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.02.2019 o 11:13, Przemek Przybulewski napisał:

Chyba mój ulubiony czołg - całkiem ładne wykonanie, choć mi brakuje washa.

No i koniecznie podstawka.

Podstawka będzie, z washem raczej już nie będę kombinował. W sumie to robiłem bardzo delikatny punktowy. Głównie przy łbach śrub na kołach. Może był zbyt mało nasycony farbą i dodatkowo filtrowanie go rozmyło. Właściwie to nie lubię bardzo wyrazistego podkreślania bryły modelu tym .sposobem. Wolę kombinację laserunek ,cieniowanie, filtry, suchy pędzel, pigmenty i w razie konieczności punktowy wash. Dodaję kilka fotek na ciemnym tle. Jak tylko będę miał do dyspozycji tradycyjny aparat to podmienię lub zamieszczę lepsze jakościowo.FOTA5A1.thumb.JPG.2e116a1647ec5cdaa1cfbfb6f8ef5202.JPG

FOT664F.JPG

FOTC8CD.JPG

FOT8DF.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.