Skocz do zawartości

M51 Isherman 1/35 Dragon


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Udało mi się ostatnio mimo braku czasu zmajstrować nowego.

Trochę mnie już znudziła tematyka II wojny i zdecydowałem, że warto by zrobić coś bliższego naszym czasom. Wybór padł na M51 z Dragona w malowaniu z okresy wojny 6-cio dniowej. Bardzo sympatyczny model z dodatkami w postaci aluminiowej lufy, blaszki fototrawki i przeźroczystymi peryskopami. Kleił się bezproblemowo jeśli nie liczyć spasowania błotników z blaszki.

Pomalowany w całości Pactrami i zakurzony pigmentami CMK. Postawiłem na brudzenie i kurzenie modelu zamiast nadmiernego obijania i obdrapywania. Na zdjęciach archiwalnych niewiele obić widać i nie chciałem przesadzić.

Zapraszam do komentowania.

b301e31f05c726fdm.jpg 0ad040a2f7f6ac78m.jpg df852b5ffda56ee2m.jpg 7961ba64e34c785bm.jpg 5d70fef0f62d102dm.jpg a021ce4f9361cffcm.jpg bc854d5a19f8fd2am.jpg e25270fda04f40b7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super modelik. sherman to jednak udana konstrukcja. Pod warunkiem ,że nie walczy z Niemcami :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde jak ja lubię tą wersję Shermana Shermany przezbrojone w nowe armaty podczas wojny sześciodniowej potrafiły zniszczyć nawet ciężko opancerzone IS III , czyli taki Tygrysek czy Pantera nie stanowiłby większej trudności Sam modelik ładny, choć trochę monotonny , przydałoby się trochę zróżnicować malowanie, jakieś odpryski, zacieki, wyblaknięcia (oczywiście z umiarem) Ale i tak wielki plus za temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Na zdjęciach faktycznie monotonnie wygląda , ale w rzeczywistości jest znacznie lepiej. Spróbuję sie pobawić i zrobić lepsze foty.

Odprysków trochę na nim jest ale częściowo znikają pod pigmentami. A zacieki... Z tym różnie bywało w rzeczywistości. Na pojazdach operujących w rejonach pustynnych raczej zacieków nie było (moim zdaniem). Ewentualnie od rozlanego paliwa w okolicach wlewów, trochę od smarów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz bracie błądzisz...

Nie sądzisz chyba, że Sherman był dobrym czołgiem? Po prostu było ich bardzo dużo, ot cały ich urok

Co do modelu, to temat jak najbardziej wdzięczny, a moim marzeniem jest zrobić kiedyś Panzer IV w barwach syryjskich z tej samej wojny sześciodniowej co Twój Sherman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek.

b240021f499bee87m.jpg 594837794f18ee7bm.jpg d7f5b4cc75257b85m.jpg e117c9d767e62297m.jpg 3164bdd5895e04b9m.jpg 64e23f2b40b67fafm.jpg

A przy okazji - czy ktoś się orientuje skąd wychodził kabel zasilający reflektor na jarzmie działa? Na żadnej fotce tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy modelik, fajnie wykonany. Potwierdzam słowa poprzednikow co do ciekawości tematu. Wg mnie dobrze, że nie "umęczyłeś" pojazdu.

...a moim marzeniem jest zrobić kiedyś Panzer IV w barwach syryjskich z tej samej wojny sześciodniowej

O zdecydowanie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zdecydowanie tak....

 

To tak w nawiązaniu do tematu wojny sześciodniowej:

Zdjęcie syryjskiego Pzkw IV na wzgórzach Golan :

 

PzIV_39.jpg

 

Zdjęcie czołgu Panzer IV w użyciu wojsk syryjskich w muzeum na terenie Izraela:

300px-Pz-IVG-latrun-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w szczegolności za to pierwsze zdjęcie (drugie miałem) Bardzo ciekawy egzemplarz tego panzera 4, ale także StuG-a (na drugim planie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, takiego syryjskiego panzera to bym sobie zrobił . Tu trochę fotek syryjskiego panzera i stuga :

6cf68d3a51f52c1cm.jpg

fb0b52f038176109m.jpg

372e2703a47b51fem.jpg

Z tego co widać ,zmiany w stosunku do oryginalnych pojazdów niemieckich sa niewielkie więc konwersja na pojazd syryjski nie jest trudna, i można wykonać ją samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... taki urok izraelskich maszyn:)

Niekoniecznie , można zrobić bardzo ciekawie malowanie pojazdu z jednobarwnym, piaskowym kamuflażem , za przykład niech posłużą tu modele Super Shermana i Magacha 6 wykonane przez Artka, gdzieś są tu chyba na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys sie musisz nauczyc wiec czemu nie zaczac od dzis?? naprawde to nic strasznego:) moze sprobuj sie wzorowac np na moim ishermanie pisalem ci kiedys jak go malowalem. Cieniowanie i robienie obic oraz brudzenie modelu to mozna powiedizec zabawa na ktora sie czeka przez cale klejenie modelu przynajmniej dla mnie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się uczę Generalnie unikam jednokolorowych malowań, ale ten M51 nie jest ostatnim modelem w jednobarwnym kamuflażu. Następny model będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy z nas sie caly czas czegos nowego uczy jednak najlepiej na bledach sie uczyc. Wedlug mnie powinienes na tym shermanie zrobic pare rysek zaciekow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanem tego czołgu,

Model bardzo mi sie podoba. Tylko ten fartuch uszczelniający jarzmo działa

coś mi nie pasuje. Powinien mieć troche inny kolor, inny sposób starzenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rys i obić jeszcze na nim będzie, ale zacieki jakoś mi nie pasują. W warunkach pustynnych raczej nie powinno ich być oprócz plam po paliwie i olejach (chyba). A co do fartucha... Ciężko powiedzieć - na zdjęciach kolorowych widać że były w różnych kolorach, w tym również w barwie kamuflażu. Wydaje mi się, że przy malowaniu czołgu nikt się nie bawił w omijanie fartucha. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba z fartucha, powinna przynajmniej jakoś poodpadać, poprzecierać się czy coś w tym rodzaju. Porób jakies odpryski, żeby było widać, że to nie sztywna stal, tylko brezentowy fartuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.