Skocz do zawartości

Ford Transit mk.2 - 1/24 - Italeri


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Model z serii szybkich, łatwych i przyjemnych. Idealny do relaksu. Jakby się uprzeć można go zrobić spokojnie w jeden dzień, ilością części nie powala, jakość też nie do końca taka jaką znamy u innych producentów, ale widać, że Italeri jakoś tam się stara podwyższać poziom. 

MQ7bhRQ.jpg

XO5whQr.jpg

8sppBIL.jpg

SiqeH3H.jpg

ORMZ3BE.jpg

mKpzjLn.jpg

uPsKro6.jpg

MRTg7IP.jpg

XBEJwIH.jpg

ObYrT02.jpg

6pF23zM.jpg

3bjHMRg.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toled napisał:

Model z serii szybkich, łatwych i przyjemnych. Idealny do relaksu. Jakby się uprzeć można go zrobić spokojnie w jeden dzień, ilością części nie powala, jakość też nie do końca taka jaką znamy u innych producentów, ale widać, że Italeri jakoś tam się stara podwyższać poziom. 

 

To jest stary model ESCI z lat 80' .

https://www.scalemates.com/kits/esci-3047-ford-transit--608807

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, tylko przetnij kalkę ( pasek 3 kolory) w linii podziału drugich drzwi ( tych mniejszych )
O lala jakie faux pas, nie mam pojęcia czemu je ominalem...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Fau pax to masz w kwestii rdzy i miejsc jej wystepowania. Akurat transit nie zardzewieje Ci u góry na bocznych blachach za to pierwsze co idzie na pozarcie rudej to tylna klapa i przody progów i nadkola/błotniki przednie, doły drzwi...Tu rdza wystepuje jakby auto jeździło po planecie, gdzie obowiązują inne prawa fizyki i woda spływa... Do góry...Jak widzę niestety tego typu merytoryczne babole linie podziału przestają mieć znaczenie...Pięknie zrobiony model i kompletnie bez odzwierciedelnia realiów... pewnie mozesz tłumaczyć, że auto je rdza wszędzie bo np. stało pod krzakiem...pewnie...Ale wtedy elementy, które wymenilem praktycznie juz by przestały istnieć.

Skad wiem? Jeździłem takim...

Edytowane przez Thombike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na co dzień zajmuję się samochodami i trochę serce boli, że oglądamy na modelach samochodów rdzę nie tam gdzie występuje ona faktycznie ale.... no cóż.

 

Mi i tak najbardziej się podobają przednie lampy. Podświetlenie i wykonanie, no pięknie! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykonanie jest mega ale co z tego, kiedy patrząc przez pryzmat realiow model traci cąłkowicie na wiarygodnosci. Dla mnie wzorcem jest pewien raz, wykonany juz dawno temu, tam wszystko sie zgadza i nie ma sie do czego przyczepić. Niestety znakomita iwększosc modeli to świetnie wykonane wizje oderwane od rzeczywistosci. A niby panowie chcą zachować maksymalny realizm, przynajmniej Ci, którzy potrafia to naprawdę robić. A mało kiedy sie to niestety faktycznie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.