Skocz do zawartości

Sami Swoi: "Podejdź no tu do płota jako i ja podchodzę&


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jako,że z zestawu Revella z T-34/76 nie da się zrobić "Rudego" postanowiłem skleić go i wrzucić na jakąś podstawkę. Do podstawki jeszcze doszedł Rosjanin (jasny) i jeden niemiec (ciemny). W planach podstawka ma przedstawiać czołg w natarciu. Ma być zimowy krajobraz.

I tu pierwsze pytanie: czy pomiędzy kołami, na wannie kadłuba robić śnieg czy nie?

936e746250403e1c.jpg

cfe801a642341f81.jpg

[edaf53758371a6bc.jpg

[c6ebe0f6519b2bda.jpg

[190ba6361ec55733.jpg

2ac8ef896f38b040.jpg

13eeb79424782328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego T-34 celuje lufą do pojedyńczego niemca ?

Tak już zostanie na dioramce ? Masz jakieś zdjęcia dokumentujące przedstawioną sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenggeri napisałem Ci ostatnio poradę jak robić dobrze fotografie ,ale widzę, że zignorowałeś to.

Znalazłem mój model w kartonie i faktycznie ja go wykonywałem w wersji zimowej zgodnie z instrukcją i jeszcze płot miałem troszkę zmodyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Constructor ale zdjęcia robione na szybko teraz będę robił lepsze. Lufa może być wycelowana w inny obiekt. Mam ruska ale mi się nie podoba A co do niemiaszka to może jakąś inną figurkę w innej pozycji postawić, co? To jak z tą wanną robić tam śnieg czy nie? Czy jak posmaruję farbę wikolem to mi się nie wszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podasz jakieś propozycje?

 

Masz jakieś figurki czołgistów? jeśli tak to może być taka scenka, ze czołg wjechał w płot no i akurat tak wyszło, ze sie załoga zatrzymała, no i przyszła chwila na obserwację okolicy

 

Możesz też zrobić z niego jakiś taki wrak, maznąć na nim jakieś hasło w niemieckim języku, możesz pacnąć tam figurki niemieckich żołnierzy.

 

Nie musisz go robić w wersji zimowej. Możliwości jest wiele. Przecież na wojnie na pewno zdarzało sie wiele różnych historii. możesz samemu dorobić podstawkę, zrobić scenkę z serialu "Czterej pancerni i pies" - kto powiedział, że na twojej scence musi być Rudy?

 

Możesz przenieść "wrak" do miasteczka i tam go wbić w budynek, obsypać cegłami i poustawiać, żołnierzy niemieckich, dodać jakiś niemiecki pojazd i masz dioramę, nie musisz ograniczać się do tej podstawki.

 

 

Teraz najważniejsza sprawa, to jest twój model i to ty zadecydujesz w jakiej chcesz go zrobić scence Nie śpiesz się, jak nie masz pomysłu, klej inny model, a jak coś wpadnie Ci do głowy to wracasz ponownie do poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgistow robi Preiser (nr. 72526). Radziecką piechotę w zimowych strojach znajdziesz w Italeri (No. 6069). Mądry jestem bo sam niedawno dioramkę z nimi robiłem. Czołgiści w letnich mundurach ale oni w wozach siedzą to jakoś obleci ;-) Jeśli się zdecydujesz na inne niż zimowe to Preiser robi też radziecki desant czołgowy. Może być ciekawie. Szkoda że u Ciebie włazy pozamykane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam parę uwag do modelu.

Po pierwsze - na gąsiennicy (dlaczego sprawdzacz pisowni mi to podkreśla?) masz nieusuniętą część ramki. Gąsiennice musisz przykleić do kół, bo same z siebie się nie ułożą. Mam ten sam model i powiem ci, że chała niesamowita. UM są zdecydowanie lepsze. No ale jak już zacząłeś, to walcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Przy sobocie troszkę sobie pomodelowałem. Prace nad podstawką idą powoli do przodu. Dorobiłem uschnięte drzewo, część podstawki pokryłem śniegiem i wżiąłem się za teciaka. Na tamtych pierwszych zdjęciach złożony był na sucho. Gąsienice już poprawione. Co do ustawiania figurek, to zmiana koncepcji. Będzie tylko jedna, ta z zestawu bo tamte wydawały mi się za duże. Na razie podstawka wygląda tak:

aba5fd7fffde13fd.jpg

d57330104edb07a7.jpg

A tak wyglądają uśnieżone gąsienice:

33f85ea32875b5e3.jpg

d01eabf6aad4bc52.jpg

Na postawce będzie tylko ta figurka

7c86fa32015d6de9m.jpg

Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ogromne zainteresowanie Ale to nic, do niczego was nie przymuszam. Fotki i tak wrzucę.

Na tym modelu po raz pierwszy wykonałem dużo nowych zabiegów. Zrobiłem pierwszy w moim życiu wash, brudzing i postarałem się go troszkę postarzyć. Jak wyszło oceńcie sami.

dc9ddebd753edac1.jpg

c76de51e35d1f48b.jpg

2b4920808ebaa1d2.jpg

223b6b1f09fef93f.jpg

4b2efa602b39e9a6.jpg

212508a4823e08ce.jpg

7f78d6975ad506e0.jpg

20869f5d379a7358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no wiesz.. farba na pancerzu wygląda jak kisiel ja bym go wrzucił do kreta. Czemu ta soda taka rozwodniona? Musi być sucha, przyklejona na wikol a nie na wodę. Uschnięte drzewko wygląda jak hmm.. jak wytwór nisfornego 6-cio latka zrobiony z modeliny. Pójdź na łąkę, zerwij jakiegoś zeschniętego chwaszczora, albo pokop w ziemi i wykop korzonka i wsadź go na dioramę. Za to bardzo podoba mi się konwencja z przejechaniem płotu-oryginalny i dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to bardzo podoba mi się konwencja z przejechaniem płotu-oryginalny i dobry pomysł

To nie koncepcja a taka jest ta dioramka, tak trza ją wykonać według instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie kończę relację, bo nie widzę dalszego sensu ciągnięcia tego dalej.

Możemy chociaż wiedzieć dlaczego?

 

Musisz wiedzieć, że nie na każde pytanie cały czas ktoś będzie Ci odpowiadał, musisz sam czasem pokombinować, wykazać chęci, a nie czekać na innych.

Wystarczy w Google wpisać "tank winter" i masz troszkę foto z czołgami w zimowym krajobrazie

Winter_Tank2.gif

tank_in_winter.jpg

 

Pójdźmy dalej, wpisałem "czołg zima"

kv2_01.jpg

zima1.jpg

tiger1.jpg

 

Polecam również obejrzenie tych stron z tymi fotkami bo są ciekawe, troszkę sobie poczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor dzięki za zdjęcia, napewno się przydadzą. Wkurza mnie to, że staram się jak mogę, a efekty są jakie są. Kombinuje z tym czołgiem jak mogę, żeby wyglądał jakoś ciekawie, a i tak nic nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.