Skocz do zawartości

MERCEDES-BENZ CLK GTR "Original Teile" 1/24


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem przedstawic Wam model Mercedesa Clk -Gtr z wyscigowej serii FIA GT, ktory wlasnie ukonczylem. Model ten byl na mojej liscie zyczen od bardzo dawno i ostatecznie mam go w kolekcji. Skala to klasycznie 1/24 a sam zestaw byl produkcji Tamiyi. Z racji wieku kitu kalki byly pozolkle i nie nadawaly sie do uzycia, ale udalo mi sie zakupic swiezy arkusz na Ebayu i Mercedesa zbudowalem. Kolor kasty to dedykowana farba Zero Paints, natomiast kalka karbonu pochodzi z Hobby Design. Zasadniczo model zbudowany jest z pudla a jedyne dodatki to wlasnie karbonowa kalka i zrobiona od podstaw antenka na dachu.

Milego ogladania!!

 

merce%20blue%2010_zpsg04ipdfb.jpg

 

merce%20blue%209_zps2k3p0onn.jpg

 

merce%20blue%208_zpsr72nco30.jpg

 

merce%20blue%207_zpspaczwd7j.jpg

 

merce%20blue%206_zpssf6x2itl.jpg

 

merce%20blue%205_zpshncjpp3g.jpg

 

merce%20blue%204_zpsajhgnscf.jpg

 

merce%20blue%203_zpsumguyhqv.jpg

 

merce%20blue%202_zpsbgioogrr.jpg

 

merce%20blue%201_zpsnemjphpd.jpg

Edytowane przez subaroman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć oglądam Twoje modele nie opuszcza mnie myśl - jak i czym Ty je polerujesz, bo to jest po prostu jakaś inna liga wykończenia modelu. Czy mógłbyś mi napisac koeljnośc czynnosci i narzędzia jakich używasz do uzyskania takich powierzchni lakierowanych, jakie masz na swoich modelach? Model w skali ocen od 0 do 10jest po prostu poza skalą...

 

Edytowane przez Thombike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
14 godzin temu, Thombike napisał:

Czy mógłbyś mi napisac koeljnośc czynnosci i narzędzia jakich używasz do uzyskania takich powierzchni lakierowanych, jakie masz na swoich modelach?

Tak, podepne sie pod pytanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kashato napisał:

 

 

A co do połysku - to do umordowania można powtarzać, że klaru 2k np Zero Diamonda można wylać tak i bez polerki. 

Ale wiesz, ze uzyłeś tu kodu, który moze byc dla kogoś 9ne ukrywam, dla mnie) kompletnie niezrozumiały, poza nazwą marki lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie.

Przygotowanie kasty to glownie usuniecie nadlewek i poglebienie linii podzialu. Pozniej klade bialy podklad pod bazowy kolor (czasem pod ciemne kolory daje szary). Jako podkladu uzywam sprajow Tamiyi lub samochodowych, zazwyczaj podkladu nie szlifuje. Do malowania kasty uzywam wszelakiego rodzaju farb, co mam pod reka i zeby barwa pasowala (spraje samochodowe, Tamiya, Revell, Humbrol i co tylko sie da). Pozniej nakladam kalkomanie i klade jedna warstwe klara (przed kalkami i klarem nie szlifuje kasty). Po wyschnieciu bezbarwnego , jezeli jest potrzeba, to przecieram calosc pasta polerska Finish z Tamiyii i woskuje. Papieru sciernego uzywam tylko do usuwania paprochow spod bezbarwnego. Uzywam klara Duxone mieszanego w proporcjach 2:1. 

Narzedzi uzywam najprostszych i najtanszych. Aerografy to sa jakies  tanie chinskie podrobki, jezeli podaja farbe, to sa dobre. Jedynie do bezbarwnego mam drozszy pistolet, jednak lepiej malowalo mi sie najprostszym plastikowym Baggerem czy Revellem niz tym wypasem za kupe kasy, wyrzucony pieniadz....

To tak po krotce, buduje modele bez zbednych komplikacji w przygotowaniu i w najprostszy mozliwy sposob.

 

Pozdrawiam!!

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale mi bardziej chodziło o to jak/czym robisz ostateczne polerowanie. Mi średnio jak dotąd to wychodzi, w najlepszym przypadku tylko udaje sie osiagnąć połysk, ale nie powierzchnie ultragładką. I nie wiem, czy to ja coś robie źle, czy moze czegos nie robię lub po prostu nie mam możliwośc na ta chwilę np. wykonania polerowania mechanicznie, zap omocą narzędzia typu Proxxon itp.? Jeżeli robisz to ręcznie to chciałbym wiedziec jak, po jakim czasie i w sumie...jakim cudem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moj klar nie wymaga zbytniego polerowania (jedynie paprochy). Powierzchnie dopieszczam recznie za pomocy kawalka szmatki lub irchy i pasty polerskiej Finish z Tamki. Jezeli potrzeba cos wiecej spolerowac, to biore paste Course i przecieram szmatka a potem poprawiam Finishem (kazda pasta ma osobne scierke). Na calosc wosk i gotowe. Wszystkie modele sa wypolerowane recznie, nie posiadam sprzetu do polerki.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 19:24, Thombike napisał:

Ale wiesz, ze uzyłeś tu kodu, który moze byc dla kogoś 9ne ukrywam, dla mnie) kompletnie niezrozumiały, poza nazwą marki lakieru.

To 'przetłumaczę' - miałem na myśli to, że na ogół jak ktoś ma pięknie położony klar to w wątku pojawia się multum pytań czym poleruje itp. Chciałem tylko powiedzieć, że korzystając z klaru 2K (dwuskładnikowego błyszczącego lakieru bezbarwnego :) ) można przy odrobinie szczęścia uzyskać powłokę niewymagającą polerowania. Tyle ode mnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, syk666 napisał:

Chciałbym kiedyś tak sklejać modele;]
Piękny jest ;]

Wiesz, to jest jak w tym dowcipie o żydzie co chciał w totka wygrac, tylko nigdy kuponu nie wysłał. jak nie zaczniesz, to nigdy sie to nie uda...

:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.