Skocz do zawartości

Początkujący Modelarz


KrystianJaw89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam że tak będę wam zawracał tyłek. Ale mam do was parę pytań;) jestem początkujący;) próbowałem zacząć zabawę w modelarstwie samolotów ale nie mogę jakoś ukończyć swojego Mig 21;) Stwierdzam że bardziej interesuje się motoryzacją;) mogli byście mi podpowiedzieć modele jakich firm polecacie na początek? Dodam że chciał bym sklejać modele samochodów cywilnych tzw "dla ludu" ? chciałbym aby były to modele takie ktore często można spotkać na drogach;) ale z tego co widziałem to Revell ma takie modele, ale jak u nich z jakością modeli? Chyba że możecie polecić jeszcze coś innego? Chciał bym aby były to modele w skali 1:24 bo mają już jakieś odwzorowanie;) Na początku myślę o modelu Garbusa lub Golfa;)  Bardzo Proszę o wyrozumiałość i z Góry Dziękuję za Pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo dobre modele wykonuje Tamiya, Hasegawa , Revell nie jest także tragiczny, jest jeszcze Italeri, ale tutaj raczej proste modele, jakościowo średnio. Jeżeli chodzi o Garbusa - weź tego z Tamiyi - na początek idealny, niemalże składa się sam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciał bym jednak aby model to był taki w którym będzie troszkę pracy :) a nie że będzie się on składał z 30 elementów :) i czy warto pchać się w modele samochodów przy malowaniu pędzlem ? Oczywiście karoserie będę chciał pomalować sprayem bo na aerograf mnie nie stać narazie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pędzlem wnętrza jakoś ujdzie, szału nie będzie. Ale jak karoserię zrobisz sprayem, dasz bezbarwny i wypolerujesz i model będzie wyglądał dobrze, to malowanie pędzlem będzie gdzieś tam pomijane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszych 10 modeli, które skleiłem malowałem pędzlem. Kazdy element ale jeśli chodzi o karoserie, szczególnie, gdy chcesz ja wykonać w kolorze metalic, to jest to syzyfowa praca wymagająca bardzo duzej dokładności i pewnego prowadzenia pędzla. Wymaga w sumei tez własciwego pędzla, bo nie każdy sie do tego nadaje. Jednak lakierowanie sprayem, choć teoretycznie pracę ułatwia tez do najłatwiejszych nie nalezy. Moja rada - Na poczatek faktycznie model od Tamiyi, bo większosc z nich "składa sie sama" i nie chodzi o to, że to klocki lego, tylko o to, ze elementy, niezaleznie jak jest ich duzo są bardzo dobrze wykonane i spasowane. Plastik czesto też jest znacznie lepszej jakosci niż np. u Revella. 

Najwazniejsze na początek to trzymać sie instrukcji plus (teraz masz tą możliwosc, ja zaczynałem jak nie było nawet powszechnie dostępnych komputerów nie wspominając o internecie) pytać tutaj doświadczonych, lub po prostu czytać i oglądać warsztaty. Z tym pytaniem to jest tak, ze niestety jakieś gwiazdorstwo odchdozi i mało kiedy doczekasz sie na odpwoiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ostatecznie dobrze wybrany model italerii tez bedzie lepszy od większosci revella. Całe zycie sklejalem Italeri lub tamiya. Obecnie (na szczęscie za psie pieniadze) stałem sie posiadaczem kilku modeli Revell i juz pierwszy ogląd mówi, że lekko nie bedzie a trakcie wychodzą takie kwiatki, że aż sie chwilami odechciewa. Tamiya only dla początkującego. Tanio nie będzie, ale staysfakcja gwarantowana. Jak masz wiecej samozaparcia i nie boisz sie niewielkich trudnosci i jesteś kreatywny w rozwiązywaniu drobnych problemów - Italerii. I stanowczo odradzam Hellery, bo to juz całkowita pomyłka. jednego mam od 4 lat...Do dzis nie iwem o co w nim chodzi bo wygląda na to, że rama jest od innego auta niż nadwozie. Nic nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LordDisneyland napisał:

Tak się podczepię nieśmiało pod pytanie ....A jak oceniacie modele Aoshimy? Nadadzą się na pierwszy samochód w 1/24?

Sklejałem 3 modele Aoshimy. Subaru Sambar Fire, Lamborgini Aventador i motocykl kawasaki.  Troszkę mniejsza szczegółowość niż Tamiya. Za to, pasowalność jeszcze lepsza niż tamki. Popularna rada "przymierz" mija się z celem, nie ma po co przymierzać (to tak z przymrużeniem oka). I jak dla mnie rewelacyjny plastik. Sambar miał drążki w zawieszeniu o średnicy 0,5 mm i nic się nie połamało, nic nie urwało przy sklejaniu. Jednak niektóre modele, zwłaszcza aventador jest trudny w budowie i nie polecam osobom bez doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Mnie kusi przede wszystkim seria Sambarów właśnie, a raczej na taki model w 1/72 nie mam co czekać. Zresztą, przy rozmiarach tego wozu, nie wiem czy w ogóle byłoby co widać :) I cieszy to, co piszesz o plastiku, odpocznę od kruchości tego z FirstToFight ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.