Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 "Elefant" PE 6311 - DML 1/35


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

Sd.Kfz.184 „Elefant”

 

Skala: 1/35

firma: DML 6311 Premium Edition

dodatki: Friulmodel ATL-23 + drobiazgi.

kalki: nie z zestawu, zapasy własne

malowanie: s.Pz.Abt.653, Polska 1944

warsztat: viewtopic.php?t=5350&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

883bdbe93a5d36ad.jpg

 

No to w zasadzie finisz jeśli chodzi o model, a jednak się udało i się wyrobiłem. Troszkę po drodze eksperymentowałem, co przysporzyło trochę nerwów ale w sumie jestem nawet zadowolony z efektu. Do pełni szczęścia brakuje podstawki. Jednak pozwoliłem sobie już otworzyć galerię gdyż w zasadzie będzie to kosmetyka. W planie mam elegancki kawałek drewna w ładnej ciemnobrązowej tonacji z półmatowym wykończeniem. Czyli, estetycznie, skromnie i elegancko, tak jak lubię. Nad klockiem będę pracował w weekend, zatem spodziewajcie się nowych fotek. Zapraszam do galerii i dziękuje.

 

W tym miejscu podziękowania jeszcze dla Pana Daniela Lachmana, że wygrzebał mi zabunkrowane Friulki, bez niego , model leżał by smętnie na gołych kołach

 

 

2cea58d8ba13e78am.jpg37504d971aafde92m.jpg3e0101fc814cd287m.jpg

 

11ccba790f38869bm.jpgfd3042c118c179a1m.jpg9f846d6d9f060ac5m.jpg

 

294690ed0c9c320cm.jpg989953ea480cc053m.jpgfb376ca0915288dam.jpg

 

2bea4deb4c9cefcam.jpgce7040dfe21e83f5m.jpgeab72b4bd3fe17f1m.jpg

 

1d795718fe7723d7m.jpg1a7ca17eb08eb5b2m.jpgc5a0a01d0f9e678cm.jpg

 

6c0900419071da01m.jpg

9967d029c3435d07m.jpg

 

b724243310bc5518m.jpg

8f3f187f37aa2e1am.jpg

 

7121f139a8221a76m.jpg591a4f26b5a3a1e9m.jpg

 

d27025b7ae8e6225m.jpg30f8cc3db5673f7fm.jpg

 

cf40cd8789baa1c1m.jpg06b18c0a9d9db0edm.jpg

 

Zapraszam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich faworytów. Mam jednakże małą wątpliwość co do rozmieszczenia niektórych zacieków i plam - tak trochę wbrew (mojej) logice...

 

 

Aha i polecam imageshack'a do zdjęć....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo plam po oleju, za mało zacieków, i przebarwień.

Świetne błotniki, i klimat:-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje Panowie. Oleju wyszło troszkę za dużo, chciałem zasugerować przeprowadzony remont :> i troszkę przegiąłem, zamiast nich mogło by być więcej brudnych plam. Ale i tak w miarę jestem zadowolony. Ale nic straconego, jak skończę podstawkę bierem się za następny model, dam nowe fotki z podstawką , no i może jakieś detale obfotografuje.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ładnuśny! Szczególnie wywijasowe kamo mi się podoba Robi wrażenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie zimmerit. jest jakiś czysty, mało cementowy,za bardzo plastelinowy. wszystkie te zakamarki zimmeritu musiały strasznie przytrzymywać bród. U ciebie kontrastuje to trochę ze świetnymi fakturami skorodowanej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest drugi Zimmerit jaki w życiu robiłem, tak więc jeszcze musze się sporo nauczyć. Cały myk polega również na sposobie jego malowania, zupełnie innym niż pancerza. Zebrałem sporo doświadczenia przy tym modelu, już mam przygotowanego do malowania tygrysa, zobaczymy co tam się wydarzy.

 

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód mnie powalił - padłem na dechy rewelacyjnie sobie z nim poradziłeś,

Plamy po oleju też są fajne, może faktycznie ciut za dużo, jak by spigmentowac nadać takiego syfu - to takie wielkie bydle, pasowało by. Ale rozumiem że temat jest już zamknięty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla mnie model bomba, choć rzeczywiście Zimmerit jest plastelinowy i malo brudny (w porównaniu do reszty).

Nie podobają mi się jeszcze gąski. Na mój gust zbyt zardzewiale. Chyba, że pojazd od jakiegoś czasu nie jeździł, ale wtedy nie byłoby jakichkolwiek wygładzeń metalu. Normalnie, to kilka minut jazdy w terenie i po rdzy.

Ale ogólnie bardzo dobrze.

Duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję.

 

Co do gąsek to rdzewieją i to ostro. Przykład: nowoczesny czołg a na jakim "złomie" popyla A pod uwagę trzeba wziąć jeszcze postęp technologiczny, niemieckie gąsienice były z niezbyt szlachetnego tworzywa.

 

beztytuuca8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - kilka minut w terenie i gąski są czyściutkie. Zapraszam do Olsztyna w majowy weekend. Przywożą tam do pojeżdżenia PTSa. Przed wyładunkiem gąski są zardzewiałe, ale kilka minut w polu i są błyszczące.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a22102e70210e0fd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28fffc84c938479b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też juz wiem, bo arturo's zapodał link To można traktować w granicach gustu. Wystarczy zobaczyć oryginalnego Tigerka w Anglii. Jak stoi w hali to ma metaliczne gąski, jak po dworze popyla, a robi to często to ma momentalnie "złomy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.