Skocz do zawartości

Mercedes CLK-GTR - Tamiya, 1:24 - wersja cywilna


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Lakier na karoserii skończony.

Tu wyszlifowany przed polerką. Papier 4000 i 6000 do pełnego zmatowienia. Likwidacja drobnych nierówności i kilku paproszków.
Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-17.thumb.jpg.eedc52390c77229788fd683ceacf7bd8.jpg


A tu już po wykończeniu. Pasty polerskie Tamiya Fine i Finish. Dodatkowo jakiś specyfiki od znajomego od detailingu samochodów ale chyba nie widzę różnicy od past Tamiyi.
Na sam koniec wosk, również Tamiya. Spróbowałem trochę pomóc sobie Dremelem z końcówkami filcowymi i polerskimi. W przypadku bezbarwnego Zero sprawdza się świetnie.
Tylko trzeba bardzo uważać na krawędzie. Najlepiej sprawdza się na płaskich i obłych powierzchniach. Resztę wypolerowałem ręcznie.
Z efektu jestem bardzo zadowolony.

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-18.thumb.jpg.05dff55b85a5dc354768b36369fdc161.jpg

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-19.thumb.jpg.d1900a0ca5f252784d848e736f41d73c.jpg

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-20.thumb.jpg.e099c6c0d7685ee729b79974a09f5c6e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest urok lakieru 2K od Zero, że wygląda bajecznie i nie trzeba się tak napracować. Przy GX 100 pewnie musiałbym spędzić 10 razy dłużej, żeby uzyskać taki efekt. Póki co szukam futra polerskiego do dremela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gabeczki jakieś masz do dremela? Tzn ja dremela nie mam tylko multiszlifierke, ale używam do niej małego trzpienia z rzepem bodajże fi 15 a do tego gabeczki do detailingu. Chciałbym coś odrazu na trzpieniu do polerowania, możesz coś polecić?

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Browarek90 napisał:

A gabeczki jakieś masz do dremela? Tzn ja dremela nie mam tylko multiszlifierke, ale używam do niej małego trzpienia z rzepem bodajże fi 15 a do tego gabeczki do detailingu. Chciałbym coś odrazu na trzpieniu do polerowania, możesz coś polecić?

Do wstępnego polerowania używam filcu z zestawu. Jest w miarę miękki. Ale jak pasta wyschnie to trzeba tę warstwę zetrzeć do świeżego filcu.
Następnie końcówka z gąbką. Kupiłem w Rossmanie taką mięciutką gąbeczkę do demakijażu (czy czegoś takiego co to tam sobie kobiety robią by przywrócić się do stanu fabrycznego), pociąłem ją na krążki i zamontowałem na trzpieniu do wkręcania tarcz szlifierskich. Wadą jest, że przy wyższych obrotach potrafi się rozpaść ale ja i tak szlifuję na najniższych obrotach.
A na sam koniec jakieś takie futerko do polerowania.
Gotowe końcówki do Dremela można też kupić osobno. Są różnej szerokości filce, twarde i miękkie oraz futerka. Gąbek nie spotkałem.

Edit.
Coś takiego na szybko znalazłem i chyba sam sobie zakupię:
Gąbeczki

Edytowane przez Trojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca dobiega końca. Zostały jakieś drobnice.

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-21.thumb.jpg.dfd299263db876a1ddc4a51a960813a9.jpg

 

Pokrywa silnika nie pasowała do karoserii. Oryginalne połączenie Tamiyi zastąpiłem magnesem neodymowym.
Wyciąłem łączenia i wszystko jest na styk. Magnes ma 5mm średnicy. Trzyma jak wściekły.
Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-22.thumb.jpg.c12909e41846a192ce31ce1219821d1f.jpg

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-23.thumb.jpg.571f242a50c9c50cfc63193d8f80479a.jpg

Mercedes-CLK-GTR-Tamiya-24.thumb.jpg.86889b3ef0bfd3a860289370a007ddcd.jpg

 

I to chyba koniec warsztatu.
Niebawem fajna sesja foto ale jeszcze poczekam na Porsche.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Monster3 napisał:

Wygląda obłędnie. Jak tak na niego patrzę to przypominają mi się czasy dzieciństwa i wieczory spędzone przy NFS :). Jedyne co się rzuca w oczy to różnica odcienia między karoserią a pokrywą silnika ale zakładam że to wina światła. 

Dokładnie. Nie wiem czemu to tak wyszło na fotkach.
Lakierowałem wszystko razem i na żywo nie ma takich anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanej razem złożone czy w jednej sesji? Mój patent na tak pociętą kastę to najpierw pomalowanie każdego elementu osobno i w drugiej sesji złożenie w całość i delikatne wycieniowane łączeń. Wystarczy delikatna różnica w ułożeniu pigmentu metalicznego i to od razu widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 19:55, portalus napisał:

Lakierowanej razem złożone czy w jednej sesji?

Lakierowane w jednej sesji. Całość złożona razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.