Skocz do zawartości

RSO Pak 40 - Drago 1:35 i dodatki


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ od dawien dawna chorowałem na punkcie tego pojazdu ( jeszcze za czasów Italeri) to wreszcie przyszedł czas by zrealizować marzenia z dzieciństwa. Do tego celu posłużą mi następujące rzeczy:
48393011311_73ff76ddab_b.jpg

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:
48393010311_9ed8be9558_b.jpg
48393151142_364bd6a462_b.jpg
48393152037_4708865e0e_b.jpg
48393152272_57b858059a_b.jpg

i wszytko szło prawie aż za pięknie do momentu gdy zastopowały mnie fotele... Pytanie który lepiej oddaje rzeczywistość? Ja tego nie wiem bo nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia z oryginalnymi fotelami a rozbieżności między tym co daje Dragon a ET są ogromne.
48393013071_48780ba5ac_b.jpg
48393152527_1f090f2695_b.jpgr

Tak więc wystrugałem takie coś

img]https://live.staticflickr.com/65535/48397690807_a87060b89a_b.jpg[/img]
48397550021_f5dfcf4f75_b.jpg
48397550331_249b471b2b_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ostatnim czasie udało mi się pomalowoać wnętrze kabiny farba ak4007, skleić ją i pakę. Natomiast naprawdę jestem dumny z faktury która wyszła mi na fotelach

48454793801_b01f58bab2_b.jpg

48454950057_0388fb76f3_b.jpg

i to nad czym pracowałem dziś czyli zawiasy paki. Udziwo wszystko udało się zrobić ruchome, nic nie zginęło ani nie połamało. Teraz będzie zadanie jak to przykleić by działało

48454950242_25f4738ed8_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Greif napisał:

Z doświadczenia klej na epoksyd, na supergluta może po którymś razie odpaść ?
Oglądam xDD

jaki polecasz ten epoksyd bo wiele jest na rynku a jeden drugiemu nie równy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z zaciekawieniem...w magazynie czekają  na mnie żywiczny Waldschlepper w 1/72 i jakiś RSO z dziwnym działem, więc miło popatrzeć , jak ktoś dla odmiany klei ten ultrafajoski pojazd :)

Fotele chyba w porządku, może ci się garść fotosów przyda w dalszej robocie:

 

http://www.fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Artikel/RSO.html

 

Szkoda, że to nie ta wersja, miałbyś miłą dla oka dioramkę:

842f033862aac1fd2d90c2eb80dfd8ad.jpg

 

:)

 

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stojkovic napisał:

Widzę, że zacząłeś chyba od ET Model jeśli chodzi o blaszki. Co będziesz waloryzował Eduardem?

Może tak by, że nic. Eduard został kupiony razem z modelem bo nie było już ET na rynku w PL. Miał być do niego dokupiony zestaw Abera z osłoną PAKa no ale cóż coś się nagle ruszyło w sklepach ?

56 minut temu, LordDisneyland napisał:

Oglądam z zaciekawieniem...w magazynie czekają  na mnie żywiczny Waldschlepper w 1/72 i jakiś RSO z dziwnym działem, więc miło popatrzeć , jak ktoś dla odmiany klei ten ultrafajoski pojazd :)

Fotele chyba w porządku, może ci się garść fotosów przyda w dalszej robocie:

 

http://www.fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Artikel/RSO.html

 

Szkoda, że to nie ta wersja, miałbyś miłą dla oka dioramkę:

842f033862aac1fd2d90c2eb80dfd8ad.jpg

 

:)

 

Powodzenia życzę.

Dzięki za stronkę:)

Tą wersję RSO też mam i czeka w szafie ale raczej nie zrobię jej tak styranej.

7 minut temu, Greif napisał:

od lat używam Loctite, tak super glue jak i epoxyd mają w ofercie taki 8 minutowy.

dzięki za info jak byś mi podał jeszcze konkretne ich nazwy co bym kleju do gwintów nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kombinowałem przez pół popołudnia jak przykleić zawiasy burt do modelu... to co dało ET to po prostu masakra. Tak więc skleiłem jeden zawias od Eduarda, co się okazuje ET i Eduard mają odmienne pomysły na formę, wzór zawiasów... Pytanie któremu bliżej do prawdy? Na pewno eduard lepiej przykleić do platformy poniżej ukazuję czemy

Najpierw jednak różnice

po lewej stronie zawias od ET po prawej Edek

48465400882_d215e5570c_b.jpg

a tu co gdzie i jak trzeba zrobić

48465487047_63f94b0f55_b.jpg

fragment instrukcji edka

48465246321_233b1b7dec_b.jpg

i fragment instrukcji ET

48465245966_fbff2ee437_b.jpg

 

a teraz zakończenie tej rozprawki... Według mnie wersja zawiasów ET jest dla mnie po prostu nie do przyklejenia biorąc pod uwagę, że ów "cycek" ma nie więcej niż 1 mm. Drugie pytanie abstra:bip:ąc już od idealnego wiercenia po 2 otworów na zawias cienkimi wiertlami to jak ten niecały 1mm razy 3 ma trzymać burtę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no dokładniej burta się trzyma na C1 i C2 jak nie będziesz po niej skakał ? powinno być ok, no fakt że gimnastyka jest aby to zrobić no ale nie ma lekko...

btw patent "skopiowany" z Abera, zobacz sobie:
http://www.aber.net.pl/upload/pdf/4e7cb9e8beaf1a74067f4eeb1c0fc139.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wyrobie chyba te pozostałe 8 zawiasów z edka i je przymocuje... jest to lepsza opcja jak dla mnie.

Aber robi zawiasy jak Edek to jest akurat dobre rozwiązanie a nie jak ET wklejanie dwóch cycków po uprzednim nawierceniu platformy. Nie widzę nakładania kleju i wpasowywania części  C1 i C2. Po prostu nie wiem i nie widzę tego jak te dwa mikroskopijne cycki mam ustawić pod dobrym kątem i następnie je wkleić.

 

Edytowane przez skikut87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spotter napisał:

A musisz mieć je ruchome? Będziesz się nimi bawił? Czy tylko postawisz model na półce? Bo jeżeli masz zamiar się tym bawić i chwalić że wszystko jest ruchome, to ok, kombinuj. Ale jeżeli nie, to zastanów się po jaką cholerę się tak męczyć?

Już nie chodzi o to by było to ruchome. Tylko o sam fakt przyklejania zawiasów et do plastiku... Nic pokombinuje może da się jakoś to wykonać. Jak nie to mocuje edka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stojkovic napisał:

Dobrze, że możesz zrobic krok do tyłu i wesprzeć się edkiem.

Co zapas to zawsze zapas.

tyle, że ciężko stwierdzić które z nich są bardziej bliższe rzeczywistości.. na zdjęciach widać tylko ogólny zarys klocka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.