Skocz do zawartości

[Warsztat] "Durchbruch an 30 Januar Strasse"


filipst

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

roboczy tytuł "Durchbruch an 30 Januar Strasse"/"Przemałamanie na ulicy 30 stycznia" [dzięki Jędrzej]

 

chce Wam pokazać prace nad moją pierwszą dioramą, modelarstwem zajmuję się już pare lat, ale nigdy nie udało się zbudować nic poza małą podstawkę trochę się boję, że niepotrzebnie się porwałem na tak dużą dioramę, ale co tam, mam nadzieję, że ją kiedyś dokończę

 

szczegóły:

 

front zachodni, może jakaś Francja? Kontratak Niemiaszków, jakieś miasteczko, nie zależy mi na geolokalizacji dzielni Krzyżacy wyparli z pozycji zaskoczonych Jankesów, Ci w zawierusze porzucili pojazdy i dużo sprzętu.

 

skala 1:35, wymiary 43cm x 35cm

 

pojazdy - M21 to Tamiya, Willis stoi tylko orientacyjnie, zastąpię go nowymi bo ten egzemplarz to pierwszy sklejony przeze mnie model, jest stary jak świat i spartaczony. Marzą mi się 3 Willisy zawalone sprzętem amerkańskim. Planuję jeszcze dołozyć Sdkfz.250,

 

podstawa ze sklejki, figurki różne zestawy Dragona, niektóre przerabiane, dołoże jeszcze zestawy Dragona 6177 German Snipers, Dragon 6193 - Załoga transportera opancerzonego do Sdkf, Dragon 6074 German Medical Troops, Dragon 6034 Tank Hunters

 

i dodatkowo szukam zestawów z których można zrobić martwych Amerykanów

 

jeśli chodzi o podstawę to budynek wykonany z płyty gipskarton, wymaga jeszcze duuuużo uwagi, szczególnie wygipsowania na gładko, wyrównania wszystkich dziur, jest to moja pierwsza budowla z gipsu i przyznam, że miałem z nią nie lada kłopoty - płyta ciągle pękała ale pomimo obecnego wyglądu będę nad nim pracował. Budynek to kamienica, nie ukrywam, że inspirowałem się Ryanem, stąd też cały pomysł na dioramę i budynek, oczywiście, trochę go zmniejszyłem i uprościłem Planuję jeszcze dodoać poddasze a nad nim dach. Na poddaszu zaczai się snajper

 

Budynek ma 3 pomieszczenia plus podniceń. Z założenia jest umiarkowanie zniszczony, chcę się pobawić w robienie mebelków, pieca itd. a nie w destrukcję. Na parterze będzie warsztat, nad nim kuchnia, nad podcieniem będzie pokój - sypialnia? W niej stanowisko półcalówki, trupy i dzielni Krzyżacy. Pod schodami schowam przestraszonego Amerykanina.

 

bruk i chodniki o gotowe elementy za małe pieniądze z allegro, co prawda krzywe jak cholera, ale połamałem je trochę a szpary wypełnię potem gipsem na łączeniach.

 

zdjęcia gdzie widać styrpoian i figurki są sprzed sklejnia dio na podłożu, gdy nie było jeszcze reszty budynku, mają na celu przedstawić ułożenie figurek

 

IMG_3231.jpg

IMG_3229.jpg

IMG_3227.jpg

IMG_3226.jpg

IMG_3220.jpg

IMG_3218.jpg

IMG_3217.jpg

IMG_3208.jpg

IMG_3207.jpg

IMG_3199.jpg

IMG_3194.jpg

IMG_3187.jpg

IMG_3232.jpg

 

liczę na konstruktywną krytykę, rady i refleksje

 

pozdrawiam filipst

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie ciekawie...

nie wiem czy troche nie za duzo ludzi,

ale z drugiej strony jest spory obszar

do zagospodarowania...

 

ja generalnie chyba bym odrobine zmniejszyl calosc i odjal

ludzi a zagescil akcje, z przodu robi Ci sie troche duzo wolnej przestrzeni

przed autami, wiem juz teraz ze to potem jest problem

jak to zagospdarowac by bylo ciekawe dla patrzacego - a nie puste...

 

budenek po lewej tez nie do konca mie przekonuje

jak na francje troche duzo pustej elewacji

a i okna jakos niesymetrycznie - architekt jestem ze szkoly

no i po prosyu mi sie nie podba architektonicznie.

 

nic tam pozostaje sledzic co z tym zrobisz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dzięki sugrafik za zainteresowanie i rady, już się tłumaczę i wyjaśniam:

 

obszar jest spory na "nasze" o prawie 180 m2 plus piętro stąd też ilość figurek, nie użyję wszystkich z przytoczonych zestaww, wtedy rzeczywiście byłoby ciasno

 

co do przeróbek podstawy to juz za późno, wklej zwiazał, mi się podoba ale jakbym robił ją jeszcze raz to bym zwiększył kąt oś drogi/dłuższy bok płyty co by wyeliminowało po puste miejsce.

 

Budynek po lewej nie jest skończony, dodam podobne ornamenty (nie wiem jak to się fachowo nazywa, takie wykończenie wokół okna). Masz rację o symetri mogłem zapomnieć i teraz są tego przykre efekty.

 

chętnie skorzystam z rady fachowca, co zmienić/dodać w elewacji by wyglądał lepiej? nie będę przemieszczał już wyciętych otworów, ale chcę go trochę urealnić.

 

mam nadzieję, że w ostatecznym kształcie nie tylko mi się będzie podobać :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało się trochę powypełniać dziury w łączeniach płytek gipsowych gipsem, no i wygładzić powierzchnię budynku, jutro szlifowanie plus nastepna warstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na dioramę fajny. Choć faktycznie jest dość duża, nie jest to absolutnie wada. Jeśli czujesz sie na siłach ogarnąć taką przestrzeń, aby w miarę nie zostawić zbyt dużo wolnej przestrzeni - buduj, ja czekam, bo robi się bardzo ciekawie. Pisałeś, że dołożysz Sd.Kfz 250, hmmm to bardzo dobrze, bo same figurki to troszkę mało, pamiętaj, że może to być także Sd.Kfz 251 - też ciekawy. Wg mnie troszkę nie pasuje, ta trojka żołnierzy w lewym rogu pod ścianą na fotce numer 9. Jest to oczywiście tylko moja drobna sugestia, proponowałbym umieszczenie ich w innym miejscu, a przede wszystkim, żeby nie stali tak w kupie. Patrząc na figurkę żołnierza z Panzerfaustem, to masz niezłe pojęcie o malowaniu figurek (naprawdę mi się podoba) Tylko nie wiem czy oprocz Sd.Kfz i Halftrack-a warto dawać jakieś inne pojazdy - żeby nie było zbyt "tłoczno"... Jeśli chodzi o figurki amerykanow, o ktorych wspomniałeś to zobacz na Verlindena, ale nie obiecuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach odpoczynku od podstawy i brudnej roboty w gipsie bawiłem się dzisiaj balsą 0,9mm i polichlorkiem winylu a arkuszach 0,3 mm. Powstała szafa i regał, jeszcze nie skończone, liczę na komentarze. PCV jest bardzo ciekawym materiałem ale jak dla mnie strasznie ciężkim w obróbce co niestety widać na zdjęciach...te zdobienia/wypuklenia są niestaty krzywe...

 

dodatkowo zacząłem wyposażać warsztat przy pomocy zestawu Italeri Field tool shop

 

 

efekty na zdjęciach (przepraszam za jakość, spieszyłem się)

 

IMG_3240.jpg

IMG_3239.jpg

IMG_3238.jpg

IMG_3237.jpg

IMG_3236.jpg

IMG_3235.jpg

 

i warsztat, wstępne przymiarki

 

IMG_3234.jpg

IMG_3233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam!

 

moja diorama odradza się jak feniks z popiołów, może póki co kulawy ten feniks ale coż pracuję nad tym. Położony świeżo gips na budynek celem uzupełnienia ubytków.

 

nowe zdjęcia

IMG_5140.jpg

 

IMG_5141.jpg

 

IMG_5142.jpg

 

IMG_5144.jpg

 

IMG_5147.jpg

 

IMG_5145.jpg

 

IMG_5148.jpg

 

IMG_5149.jpg

 

z nowych zakupów na dioramę, szarpnąłem się na wyposażenie warsztatu Verlindena 1/35 Workshop Machines

 

i dwa zestawy figurek

[Master Box LTD 3518] i [Master Box LTD 3541]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam, witam!

 

temat nie umarł, trochę przysnąłem przez ciężki grudzień, ale po dużej porcji makowca usiądę jeszcze dziś do pracy, jak już pisałem przyjechał już do mnie zestaw sprzętów do warsztatu Verlindena, a z ostatnich zakupów to zestaw z jedzeniem Plus Model 1/35 MEAL SET swoją drogą mega fajny

 

i w mojej głowie poważnie świta pomysł dorobienia jeszcze piętra, właściwie strychu z dachem krytym dachówką... co sądzicie, warto? Czy zostawić budynek "otwartym", zaznaczam, że zależy mi na zabawie z wnętrzem i z założenia jest on mało zniszczony.

 

pozdrawiam obserwujących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie kawiarenkę w tą narożnikową wnękę. Czysty "Szeregowiec Ryan"/MOH Allied Assault, ale to jest motyw, który mi się najbardziej w tym filmie podoba. O ile dobrze pamiętam (stary PWM), to się właśnie na nich wzorujesz (luźno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.