Skocz do zawartości

ORP Wicher mirage hobby 1/400 relacja.


limerick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak powiedziałem czas zacząć swój pierwszy model po 20 letniej przerwie w klejeniu modeli plastikowych. Padło na model ORP Wicher mirage hobby.

Tak jak to było w postanowieniu model chcę skleić w miarę czysto. Do modelu dokupiłem blaszki, zestaw farb humbrola, oraz parę innych drobiazgów.

Oto jedna poglądowa fotka zestawu.

<a href=http://images25.fotosik.pl/180/a64cd4f98b5e2337.jpg' alt='a64cd4f98b5e2337.jpg'>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra To coś dla mnie... Jestem szalenie ciekaw co z tego wyniknie I ponadto- nie żebym sie czepiał, lecz dlaczego to nie jest ORP Burza

 

A, i jedno mam pytanie... Blaszki do Wichra, to jeden- czy dwa arkusze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

- aktualnie jestem na etapie kadłuba, poszło bezboleśnie, z minimalnym użyciem szpachli

-perdios- sam nie wiem mam jakiś sentyment do tego okrętu, ponadto mam do niego plany modelarskie, był dostępny wraz z blaszkami (blaszka podwójna), a moje założenia były takie żeby skleić coś niedrogiego i prostego, niestety nie wiem co z tego wyjdzie.

- jako ze to mój pierwszy model po długiej przerwie, bardziej doświadczonych kolegów będę prosił o pomoc, oraz niezbędne uwagi co do wykonania, ( późniejsze etapy budowy, w szczególności malowanie).

 

fotki jutro. cdn

pozdrawiam limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się bacznie przyglądał relacji, kiedyś zrobiłem ten model, tylko że bez blaszek... Do obejrzenia tutaj oraz tutaj.

 

[edit]Aktualizacja linka[/edit]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

-Kermit

- mam małe pytanko i zarazem dylemat, na swoim okręcie masz namalowany czarny pas między dnem a burtami, na planach modelarskich też on właśnie jest, niestety na instrukcji modelu go nie ma, ( nie wiem właśnie czy go namalować) robie model z 1935r, niestety nie mam żadnej monografii.

drugi problem dotyczy malowania części nadwodnej, podany jest kolor humbrol: 162 niestety Pani w sklepie powiedziała ze nie jest już produkowany, i że nie ma zamienników,

mam następujące kolory i jeden z nich bym chciał użyć:

humbrol: 147 matt

humbrol: 165 satin

lub ewentualnie:

humbrol 31 matt,

mam prośbę do znawców tematu czy mógłbym użyć któregoś z kolorów, i jak to jest z tym pasem miedzy dnem a linia wodna.

 

Co do modelu to mam już kadłub, nadbudówki i przyklejone kilka blaszek, dno już pomalowane.

niebawem dam jakąś fotke.

pozdrawiam limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dobrze humbrolowskich kolorów ale wydaje mi się że 31 wpada lekko w odcień zieleni, chyba sam musisz wybrać - okręt był powyżej linii wodnej szary

pas na linii wodnej tak jak napisał perdidos

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas linii wodnej był. I koniec. Więc trzeba go zrobić. W mojej instrukcji też zapomnieli o nim, lecz robiłem też Burzę i w jej instrukcji chyba było o tym wspomniane.

Natomiast co do Humbrola, to był to taki kolor -> LINK. O ile dobrze pamiętam, to ja malowałem część nadwodną farbą Pactra 84, co jest odpowiednikiem Humbrola 64. Ale w końcu to jest Twój model i od Ciebie zależy, jaki kolor wybierzesz. Nikt przecież nie będzie tego sprawdzał kolorymetrem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie przycupnąłem w "ostatnim rzędzie".

Sam zamierzam kupić ten model, polecam "Militaria", nr specjalny 4/2007.

Jest tam fajny artykuł o "Wichrze"...

 

powodzenia

 

JArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

proszę o cierpliwość, delegacja zmieniła mi plany, i niestety zero modelowania, ale jutro już będę, więc obiecuje fotki tego co już mam.

pozdr. limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o "Wichra" to polecam monografię AJ-Pressu poświęconą "Wichrowi" i "Burzy". Chyba można jeszcze dostać w wydawnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Fotograf ze mnie marny, ale przedstawiam 3 fotki tego co już udało mi sie zrobić. Miałem problemy z dobraniem (gluta) do blaszek ale, powinno być już ok. Dalsze fotki postaram sie zrobić lepsze, niestety ostatnio brak czasu daje sie we znaki, jak będą postępy będę was informował.

 

0a3fdd1d53ed7a22m.jpg b6b8256320d489b4m.jpg

4f194d7e4651e3ecm.jpg

pozdr limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na tych zdjęciach widać, ale... niewiele

jedynie tyle, że kadłub sklejony, trochę nadbudówek i że waloryzujesz model blaszkami, dałoby się zrobić jakieś zbliżenia na detale by zobaczyć blaszki "w akcji"?

 

a co on taki czarniawy miejscami?

 

Jędrek

ps. poprawiłem zdjęcia na miniaturki, czyż nie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrku mam jeszcze małe problemy z wstawianiem fotek, co do fotek nie ma na razie co pokazywać, postaram sie dokleić więcej elementów i zrobić ich zbliżenia, co do czarnego to taka próba preshadingu czy jakoś tak:) dół sobie popsikałem, w sumie to była próba aerografu. Przybędzie więcej elementów na pewno będzie co pokazać.

pozdrawiam limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Niestety prace przy modelu idą bardzo powoli, ciągłe delegacje, i brak czasu.

- jak tylko coś więcej zrobię to zamieszczę fotki.

 

PS. mam małe pytanko. Chciałem kupić sobie nowy model skala powiedzmy 1/350, plus blaszki, statek to bismarck, proszę Kolegów o doradzenie, lub namiary na wyżej wymieniony zestaw, ponieważ szukam i nic nie mogę znaleźć, ewentualnie podpowiedz co szukać tj firma modelu plus firma blaszek jak takowe są.

 

Pozdrawiam.

limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tegoroczna nowość w tej skali to Bismarck Revell, jeszcze w sobotę widziałem np. w Martoli sztukę (macałem.. model ładny choć na wypraskach są plastikowe relingi ), co do blaszek do niego to pewnie trzeba by adoptować coś z zestawów do modeli innych firm (Revell jeszcze jest świeżutki), podejrzewam że do Bismarcka coś się znajdzie

 

a na dalszy ciąg relacji czekamy

 

Jędrek

ps. Bismarck to okręt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismarck to okręt!
Okręt to też statek, tyle, że wojenny/wojskowy. Generalnie wszystko, co nie porusza się po powierzchni ziemii jest statkiem (podwodny, nawodny, powietrzny, kosmiczny), więc Bismarck to statek (a dokładnie statek nawodny), który z racji swego przeznaczenia jest okrętem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. w ogólnym znaczeniu jako środek transportu to masz rację, ale by nie wyjść na dziwaka wolę stosować (poruszając się w obrębie jednostek morskich) przyjętą przez większość terminologię: statki jako jednostki cywilne a okręty jako jednostki militarne

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismarck to okręt!
Okręt to też statek, tyle, że wojenny/wojskowy. Generalnie wszystko, co nie porusza się po powierzchni ziemii jest statkiem (podwodny, nawodny, powietrzny, kosmiczny), więc Bismarck to statek (a dokładnie statek nawodny), który z racji swego przeznaczenia jest okrętem.

- nie przeznaczenia, ale z racji uzywania bandery i obsadzenia go przez Marynarke - wedlug Prawa Miedzynarodowego.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismarck to okręt!
Okręt to też statek, tyle, że wojenny/wojskowy. Generalnie wszystko, co nie porusza się po powierzchni ziemii jest statkiem (podwodny, nawodny, powietrzny, kosmiczny), więc Bismarck to statek (a dokładnie statek nawodny), który z racji swego przeznaczenia jest okrętem.

- nie przeznaczenia, ale z racji uzywania bandery i obsadzenia go przez Marynarke - wedlug Prawa Miedzynarodowego.
No ok, to już jest sprawa drugorzędna w tej dyskusji. To ja idę zajmować się moim statkiem nawodnym do "ścigania" wielorybów (fregata Charles W. Morgan).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Powoli, ale do przodu, mam problemy z klejeniem blaszek, próbowałem już trzech klejów i jakoś mi słabo łapią, a i w debonder będę musiał się zaopatrzyć ( proszę o jakieś namiary na sklep wysyłkowy),

przedstawiam fotki:

p><p><a href=http://images30.fotosik.pl/208/a0c505c843178a8f.jpg' alt='a0c505c843178a8f.jpg'> f51b2f9a09ee0ddb.jpg 0ba0a63e7f71ab50.jpg e6b48b3c505c41db.jpg ab73c76c42bef6e1.jpg 63eee532f9657ee8.jpg

poprawiłem, pozdrawiam.

limerick[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej.

powoli do przodu, zostało mi jeszcze dokleić kilka elementów, wykończyć malowanie, kalki, oraz olinowanie, nie obeszło sie bez błędów, ale frajdę miałem przednia.

fotki:

p><p><a href=http://images33.fotosik.pl/253/76efe2ffa19fb90c.jpg' alt='76efe2ffa19fb90c.jpg'> 682716988f601e1b.jpg b3baa960cecc2430.jpg

 

pozdrawiam limerick.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, chętnie popatrzę jak zrobisz olinowanie bo mam na składzie ORP Mazura też z blachami ale boję się go ruszyć bo nie mam zielonego pojęcia jak poprzyklejać olinowanie do pokładów i innych części okrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.