Skocz do zawartości

IS-2 razy dwa - Italerii 1:72


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Modele fajne, pogratulować. Zacieki mi się nie podobają - zbyt kontrastowe, ale to Twój model. Druga sprawa - ten zniszczony czym dostał? Skoro ma taką wielką plamę w okolicach dziury, to chyba jakimś potężnym kumulacyjnym? Ale czy wtedy by miał postrzępiony otwór wlotowy, czy gładki? Może są na sali specjaliści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No dobra, powiedzmy, że zredukowałem zacieki rdzy

Odkrywam na nowo piękno farb olejnych dla plastyków. Świetnie się da poprawiać zimowy kamuflaż i usyfiać małą skalę jak i podkreślać dodatkowo bryłę. Niedługo wrzucę więcej fot podstawki. Zrobiłem na niej przewrócony słup telegraficzny, jednak dzięki radzie taty zmierzyłem go suwmiarką i w przeliczeniu wyszła średnica c.a. 45 cm Teraz będzie cieńszy:)

Póki co, czołgutki dwa:

P4130003.JPG

P4130004.JPG

P4130005.JPG

P4130008.JPG

P4130010.JPG

P4130011.JPG

P4130015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, porobiłem trochę więcej z dioramką.

Ogólny zarys - droga na górze, przewrócony słup (ten rozwalony lufą rozwalił) i dwa krzaki do niczego nie podobne. Na dole trochę plasteliny bo takiego głębokiego zbiornika nie potrzebuję:

P4160001.JPG

Dwaj chłopcy przyklejeni. Ziemia i spody utaplane w ziemi.

P4180003.JPG

P4180004.JPG

P4180006.JPG

P4180009.JPG

Pomalowana ziemia na bazowy kolor i zrobiona pierwsza warstwa wody. Teraz pora na kolejne i lód!

P4190001.JPG

P4190003.JPG

No i przymiarki lodu. To nie cały jeszcze, drobne kawałki dam na koniec. Zresztą jeszcze muszę wody dolać do zbiornika więc ten lód rzucony na sucho. Ciekawe, czy ktoś zgodnie jak ten lód jest robiony:)

Pojawiły się też trzy kępki trawy. Nie przejmujcie się ich sztucznością - na dioramce niedługo wyląduje kupa śniegu - tylko środki tych płatów trawy będą widoczne. No i zmienię trochę jej barwę.

P4190010.JPG

P4190011.JPG

P4190012.JPG

P4190013.JPG

P4190015.JPG

P4190017.JPG

P4190018.JPG

P4190031.JPG

P4190032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem podobnie zatopionego mardera, i ja wykorzystałem zwykły, najzwyklejszy plastik, jaki kiedyś był w opakowaniach od kaset, teraz mam kilka takich płyt plastiku i w razie czego z nich to robię.

 

Mat uzyskuję dając aerografem lakier plus nieco białej farbki

 

Teraz Ty sprzedaj Swój sposób ;)

Coś widzę odgniecione paluchy...może to wosk ?

 

Rewelacja na fotce, gdzie "kuśtyk" ma wieżę w bok a cały lekko w tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę odgniecione paluchy...może to wosk ?

To nie paluchy! To makro-struktura lodu! Strzał w 10. Wosk. Kiedyś się bawiłem świeczkami i teraz wpadłem, że można to wykorzystać do robienia lodu.

A teraz walka z Vallejo Still Water i Water Effects i ich wiecznym kosmicznym zapadaniem się...

Przy okazji, coś obrodziło ostatnio dioram w 1:72. Jakaś taka nowa moda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była na kapsle...;p

 

Z water effects, dzis próbowałem..sopelki:

bardzo miękka folia,taka że prawie się w paluchach rozłazi, na to te gęstą maź i patykiem rozciągałem(jakbym chciał ostrym czubkiem zdjąć,zrobić zadzior dopóki była w stanie płynnym ), pozostawiłem do wyschnięcia i super sprawa wychodzi.

Myślę ze rzeźba w plastelinie, na to folia i ten siuwaks...może fajne cosik na gałęzie powstać.

Spróbować zawsze warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na necie w galeriach widziałem teo typu pomysły...

 

Najlepsze jest to, jakby nie było widać otoczenia powiedziałbym że to jest skala 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i musze przyznac te ze zabawy w blocku wygladaj super, pomysl na lod tez super, ale przyczepie sie do modeli. Te "porecze" ktore dorobiles z drutu na wiezach, to czy one powinne byc faktycznie takie pogiete i przy niektorych pozostawiles dziury przy "wejsciu" w kadlub, no chyba ze mnie oczy myla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miały być takie pogięte i skatowane. I faktycznie, w czterech miejscach widać trochę dziurkę po nawierceniu, w dwóch na całym i w dwóch na zniszczonym IS'ie. Postaram się to poprawić.

 

Najlepsze jest to, jakby nie było widać otoczenia powiedziałbym że to jest skala 1:35

Widzisz Dumo, a mówiłeś, że nie ma co się bawić w tą skalę - jak się chce, to można:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że druty jeszcze poprawisz i położysz na ziemi?

Oczywiście - będą leżały na śniegu więc zrobię je na końcu. Cieszę się, że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki robiłeś z drutu? A nie lepiej by było z jakiś korzeni?

Pewnie i lepiej Kiedyś wreszcie wybiorę się na spacer kolekcjonerski...

Póki co popracowałem trochę nad lodem. Dolałem warstwę brudnej wody, ostatnia będzie bardziej przejrzysta, i wrzuciłem lód. Jest ło tak o:

P4210006.JPG

P4210005.JPG

P4210003.JPG

P4210002.JPG

P4210001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa w zimie!!?????

Pisałem, że w formie zeschnięto-brązowej będzie miejscowo przebijać spod śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz! Normalnie mi szczęka opadła. Świetny pomysł, świetne wykonanie. Mam tylko taką malutką uwagę co do wody - nie lepiej zamiast różnych drogich chemicznych wynalazków zastosować zwykły Wikol? Daje półprzezroczystą, mętną powierzchnię o lekko żółtawym odcieniu (przynajmniej ten którego ja używam), co dość dobrze imituje zamuloną wodę, a na pewno jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło żesz tyszzzz! Z butów mnie wy.... skoczyło! Co prawda nie robię w pancernych ale dobreeeeee! A ten lód to myślałem, że to skrawki szkolnej ekierki albo linijki, ale wosk? Nigdy bym na to nie wpadł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.