Skocz do zawartości

IS-2 razy dwa - Italerii 1:72


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyły eksperymentusy ze śniegiem. Póki co po wieczorku zabawy jest tak jak na fotkach poniżej. Wsio trzyma się, więc po obróceniu do góry dnem niemal nic się nie sypie. Trochę to podpicuję i tylko dokończyć ściany boczne podstawki i finito.

PS. Ten luźny śnieżek pomiędzy odłamami lodu zniknie.

P4230011.JPG

P4230012.JPG

P4230013.JPG

P4230014.JPG

P4230015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

reggy czyli mam rozumieć, ze kry wykonałeś z wosku? z białej świeczki?

Tak, wytopiłem na przeźroczystą płytkę plastikową wosk, pougniatałem palcami i miałem gotową taflę lodu.

 

Te błoto powinno być czarne, jeżeli to zima.....

Kolory błota zmieniają się wraz z porami roku czy rodzajem gleby?

Błoto będzie ciemniejsze, ale nie czarne, jeszcze nie skończyłem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica !!!!! jestem raczej "czytaczem" forum ale dzisiaj mną wstrzasnęło po Twojej wypowiedzi, zresztą zazwyczaj krytycznej dywagacji!!!

Te błoto powinno być czarne, jeżeli to zima.....

chyba tym razem pitolisz. Błoto z reguły ma taki odcień, kolor jakie jest podłoże, gleba. Więc dlaczego nie miałoby mieć takowego jak na zamieszczonych zdjęciach ??? glina, piaskowiec ???

dobrze wykonana diorama ... jedynie do czego mozna by sie "doczepić" to zbyt duzo białawego nalotu na pionowych scianach ale .. czy ja wiem ??...

piękna praca i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafica !!!!! jestem raczej "czytaczem" forum ale dzisiaj mną wstrzasnęło po Twojej wypowiedzi, zresztą zazwyczaj krytycznej dywagacji!!!

Te błoto powinno być czarne, jeżeli to zima.....

chyba tym razem pitolisz. Błoto z reguły ma taki odcień, kolor jakie jest podłoże, gleba. Więc dlaczego nie miałoby mieć takowego jak na zamieszczonych zdjęciach ??? glina, piaskowiec ???

dobrze wykonana diorama ... jedynie do czego mozna by sie "doczepić" to zbyt duzo białawego nalotu na pionowych scianach ale .. czy ja wiem ??...

piękna praca i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bardzo podoba mi się Is reggy'ego. Jest super usyfiony i wygląda rewelacyjnie.

2. Nie podoba mi sie kompozycja dioramy. jeśli oba czołgi "jada " w tym samym kierunku, to diorama powinna mieć więcej przestrzeni z przodu.

Można to jeszcze korygować ułożeniem luf. Gdyby "patrzyły" do tyłu,

to optycznie by "wyhamowały" czołgi, i potrzebna przestrzeń z przodu by sie zmniejszyła.

3.Błoto faktycznie powinno być ciemniejsze, bo w zimie się gleba nie utlenia.

( nie wiem czy to co napisałem ma sens, ale warunki klimatyczne z pewnością są w stanie zmienić kolor)

4. Kra rewelacja, ale teren jeszcze potrzebuje "uzimowienia"

 

Pozdrawiam( ale jestem wkurzający :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo, mnie już wcześniej do gustu przypadło ustawienie w stylu "CHODU"!

Czyli strzelajki w tył.

Z kolorem błota, to już jakaś obsesja i szaleństwo, proponuję poprzeglądać troszkę zdjęć natury, zanim w ogóle cokolwiek się napisze...

Jedyne co może się odróżniać, to to iż ta sama gleba/piach zalany wodą, w wodzie jest ciemniejsza.

Co do śniegu, na linii mokrego i suchego, jak dla mnie za żółto/ brązowo( za twarde przejście) niemniej to moje widzimisię i raczej mało istotne, biorąc pod uwagę całość

 

 

Fajna praca, gratuluję

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem sobie Wasze opinie do serca i co nieco poprawiłem, właściwie powoli zbliżam się do finiszu. Mam pewne obawy, czy brzegi podstawki będą dobrze wyglądały, ale już na przyszłość zaopatrzyłem się w dwie deseczki balsowe z których będę robił postumenty na dioramki.

Co zmieniłem? Zróżnicowałem kolory błota i trochę śniegu, dodałem wyraźnie mokre miejsca (niektóre do poprawy), pochlapałem śnieg błotem od drogi (dostało się trochę sprawnemu Isowi - podmaluje się). Tak też po tych wszystkich zabiegach czołgi trochę "zbladły" - podciągnę jeszcze je farbami olejnymi. Jak na razie jest tak:

P5010011.JPG

P5010012.JPG

P5010013.JPG

P5010014.JPG

P5010016.JPG

P5010017.JPG

P5010020.JPG

P5010023.JPG

Swoją drogą, ISy były bardzo skutecznymi zabójcami. Do tego stopnia, że nawet model i to w skali 1:72 jest w stanie zabijać z zimną krwią. Dowód? Jakieś żółte bzykadło przykleiło się do koła i IS zabił je "na wytrzymałość". Jedyne co mi zostało to odtransportować zwłoki.

collage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczny odpoczynek.....dla tego owada.1/72 a zabija Ładnie się prezentuje dioramka.Wczoraj jak dokładniej przejżałem cały temat to tak z ciekawości chciałem sobie zrobić ten lód z wosku i opakowania cd.Roztopiłem troche wosku i wylałem na opakowanie,poczekałem aż wosk stwardnieje(jakieś 5 sekund) i..... jak chciałem połamać na małe kawałki to wosk odpadł od opakowania A ty reggy jak robiłeś u siebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, opakowania CD? tego sztywnego? Ja robiłem to na takim przeźroczystym giętkim plastiku jaki jest np. na frontach pudełek z metalowymi samochodzikami czy innymi zabawkami - coś w ten deseń. Trzeba wylać na to, po chwili dociskać i dociskać i najlepiej ciąć nożyczkami (ostrymi) kiedy to wszystko jest lekko plastyczne. Powinno Ci się udać. No i oczywiście nie odrywamy wosku - wosk z plastikiem tworzy integralną całość imitując lód.

P.S. Tak sobie pomyślałem, że może to zależeć od temperatury wosku jaki wylewasz. Hym, powiedzmy, że ja miałem zapalniczkę bez gazu, która krzesała tylko iskry, polałem świeczkę więc nitro podpaliłem od iskry z zapalniczki. Warto dodać, że cała świeczka (tealight w aluminowej obudowie) stopiła się momentalnie, a po chwili (nitro nadal płonie) wosk zaczął wrzeć No i taki świeżo wrzący wosk wylałem na płytkę... Wiem, wiem, zero BHP, nie próbujcie tego w domu, robicie to na własną odpowiedzialność - ale może się udać. Swoją drogą zabawa przednia. Wlejcie do wrzącego wosku wodę - wosk jest lżejszy i wypłynie na powierzchnię, woda spłynie na dół świeczki i wszystko momentalnie stwardnieje. Fajna taka świeczka z wodą pod spodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy wielkie dzięki.Mój błąd polegał w opakowaniu cd-to prawda ono jest sztywne i dlatego wosk odpadł.Z 10minut temu wziąłem kawałek tego cienkiego plastiku(opakowanie po szczoteczce) i wyszło miodzio...Ale mam jeszcze jedno pytanko:Czy ty na ten wosk kładłeś jakiś lakier bądź jakiś inny płyn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.