Skocz do zawartości

Maskole


Hello

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej , mam maskole Humbrola . Fajny ale czy są podobne specyfiki , które są bardziej lejące ? Właściwościami idące w kierunku panel Linera Tamiyi ? Humbrol jest za gęsty i za szybko wysycha . Pytanie jest w kontekście akurat malowanej owiewki do Bielika . Tam są takie zakamarki , że maskol nie dojdzie . Malowałem te kabelki od ręki . Pierwsze warstwy były okej ale przezroczyste . Następne coraz bardziej kryjące ale wychodziły też na widok pociągnięcia pędzla . A tam musi być grubo bo przez owiewkę farba prześwituje . Kabelki są bardzo cienkie i jest dużo w równym układzie . Maski byłyby idealnym rozwiązaniem ale pytanie jest o maskol .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej trochę wody. U mnie na pomogło właśnie na zbyt gęstego makola od Humbrola.

Inny, testowany u mnie, to Mikro Mask od Microscale - dobry, ale zachowuje się troszkę inaczej niż maskol humbrolowski i nie zawsze jest to „praktyczniejsze”...

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejowski jest trochę bardziej lejący. Schnie podobnie szybko na powierzchni. No i ta buteleczka to lepszy patent. Przy dłuższej pracy słoik humbrola ma większą styczność z powietrzem i Maskol gestnjeje. Poza tym tak jak wcześniej napisano, można wodą go rozcienczyc. Jak chcesz napięcie powierzchniowe zmniejszyć to dodaj śladowa ilość detergentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to inaczej wygląda. Nie dolewam do buteleczki Vallejowskiego. Mam osobno małe naczynie z wodą (ok 20 ml z kropla "ludwika"). Maskola daje porcje do innego naczynia i sobie rozcienczam na bieżąco. Co kilka mazniec pędzel plucze w tej wodzie i wycieram. Po 10 min nowa porcja Maskolu itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodą wyszło lepiej , z płynem zrobiłem próbę w osobnym pojemniczku . Położyłem na części testowej i ... minęły dwie godziny i nie schnie . W domu innego płynu już nie mam . Ale rozrzedzony wodą jest i tak o wiele lepszy niż przedtem . Na owiewce mam jeszcze trzy punkty gdzie muszę domalować . Te weżyki są wielkości 0.4 milimetra ( Super Hans , u Was to jest aż 28 centymetrów ?????? ), jak dociągłem tyle to resztę też wymęcze pędzelkiem . Na drugiej owiewce zrobię maski , czasowo pewnie wyjdzie to samo ale będę mógł aerografem pomalować .

Dziękuję za porady , pozdrawiam Hello

PS- SHans i Ananasik nie mogę Wam lajka wkleić , mam blokadę od forum .

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hello napisał:

 

PS- SHans i Ananasik nie mogę Wam lajka wkleić , mam blokadę od forum .

Pewno szastasz nimi na lewo i prawo więc taka niecna praktyka lekkomyślnego traktowania towaru deficytowego musiała zostać ukrócona ?

Najważniejsze, że obyło się bez zbędnych wydatków i rozwiązanie było pod ręką ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jawkers napisał:

A jak to możliwe? Zaraz popatrzę co Ci się tam poprzestawiało.

Sabotażyści nigdy nie śpią . ??? Pracują na zmiany . ??? Trzeba być czujnym .

49 minut temu, Ananasik napisał:

Pewno szastasz nimi na lewo i prawo

A co ????, każdy uśmiech to minuta więcej życia . Na klejenie modeli ??. I malowanie ? ... modeli .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.