Jump to content

Ananasik

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu w akcji. Jak widać sprawdza się. Jeśli ktoś nie ma miejsca na normalny kompresor to całkiem ciekawa opcja do rozważenia.
 2. Bardzo podoba mi się powyższa dyskusja. Ciekawi mnie Wasze spojrzenie na zupełnie odwrotne podejście do malowania rzadką farbą na niskim ciśnieniu. Chodzi mi o wykorzystywanie szybko parującego rozcieńczalnika. Swego czasu oglądając kanał gościa scale-a-ton zauważyłem, że do precyzyjnych marmurowych malunków zamiast MLT używa czystej IPY. I faktycznie - szybko zasychająca farba nie narobi takich kleksów jak ta mocno rozcieńczona MLT. Zastanawia mnie jak wypadłoby porównanie tych dwóch, zupełnie różnych od siebie podejść do tematu malowania mocno rozcieńczoną farbą na niskim ciśnieniu.
 3. Panowie, mowa o Dowanolu PM czy DPM?
 4. Nie rozważałem sensowności takiego rozwiązania, podzieliłem się jedynie ciekawostką na ten temat. Być może ktoś o ograniczonym budżecie zastanowi się nad taką opcją
 5. Ale cały czas była mowa o konwersji na większy rozmiar a takiego do tych wersji Procona nie znajdziesz. A już tak w ramach ciekawostki to te aerki można przezbroić na zestaw z ps 770. Za dodatkowe ponad trzy stówki (headset + iglica) mamy aero, który psika jak ten za 1,5k
 6. Tu nie chodzi o różnice w gwincie a różnicę w rozmiarze. Aerografy są projektowane tak żeby iglica, dysza i aircap ze sobą współgrały. Jeśli włożysz dyszę 0,3mm do aerografu przystosowanego do średnicy 0,2mm to istnieje duża szansa na to, że dysza nie zmieści się w otworze aircapu lub znacznie ograniczy jego przepustowość. Ta sama zasada tyczy się zamian w drugą stronę i (wydaje mi się), że zbyt duży otwór powietrzny wokół dyszy może mieć negatywny wpływ na atomizację farby. Jeżeli chcesz robić takie podmianki to musisz uwzględniać jeszcze dodatkowy element jakim jest właśnie aircap.
 7. Tak, bez problemu. Dlaczego kolejny raz pytasz o to samo mimo, że wcześniej dostałeś już odpowiedź?
 8. MUSIAŁEM ale proszę nie brać tego na poważnie. Dystans jak najbardziej wskazany
 9. Jeżeli podana jest informacja jakiego konkretnie modelu, z której firmy dotyczy inbox a wyraźne zdjęcia pokazują zawartość pudełka i wszystkie części to czemu nie? Chyba, że ktoś lubi oglądać niewyraźne zdjęcia jednego elementu. "A jak zainteresuje się głębiej tematem to znajdzie resztę gdzie indziej". Twój poradnik miał potencjał. Mogłeś go rozwinąć o istotne i podstawowe informacje. Zamiast tego wolałeś unieść się dumą i zacząć obrażać innych użytkowników. Ciężko czyta się Twoje wpisy, w których w pasywno agresywny sposób dajesz do zrozumienia jak bardzo jesteś niezadowolony z uzasadnio
 10. @Zamir udowodnił swoją wiedzę na temat tego, że trzeba szukać silikonu formierskiego jak i to, że nie ma żadnego znaczenia czy użyjemy silikonu MM922, MM928, MM940 z niebieskim czy czerwonym katalizatorem. Bo przecież różnicy nie ma, prawda?
 11. Arkusik luźnego papieru ściernego przytrzymywałeś palcem? CA pewnie i tak był twardszy i w większości ścierałeś plastik zamiast wypełnienia. Stąd widoczna przez cały czas szlifowania nierówność. Trzeba było przykleić papier ścierny do płaskiej, twardej powierzchni i wyszlifować z grubsza widoczne zgrubienie a dopiero potem dopieszczać całość "na miękko".
 12. Tylko nie zapomnij o makaronie z zupki chińskiej. Tylko taka kombinacja pozwala na perfekcyjne wypełnienie szczelin
 13. Moc 9W i minimalnie 5000 obrotów na minutę. Mocy mało, prędkość duża. Nie wiem czy to taki dobry wybór chociaż może na Twoje potrzeby będzie ok. Zestaw proxxona, który wymieniłeś wypada jednak dużo lepiej.
 14. Może nie tyle co najwygodniej (choć też), ale mówi o tym wprost instrukcja zasilacza. Tu cytat dla modelu NG 5/E: "Jeżeli zasilacz będzie podłączony do elektronarzędzia, które również wyposażone jest w regulator tyrystorowy, konieczne jest ustawienie regulatora zasilacza na najwyższy poziom i ustawienie obrotów za pomocą elektronarzędzia."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.