Skocz do zawartości

MiG-23 Academy [1:72]


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zasadnicze są dwie.

 

1. Lepiej „siedzi” w planach

2. W modelu Academy (podobno to hasegawa tylko ze zmienionymi na wklęsłe liniami) siatka linii podziału jest do przerycia. Skoro i tak mam ryć cały model to lepiej mi będzie na gładkim plastiku niż męczyć się ze szpachlą.

 

Nie miałbym problemów ze statecznikiem do MF-a bo Zvezda takiego robiła ale niestety ja się już nie załapałem To były te same wypraski co w MLD z dodanym statecznikiem do MFa (teraz przepakował to Bilek).

 

Coraz bardziej nachodzi mnie ochota na tego 23-go Spróbuje „wystrugać” statecznik – jeśli efekt mnie zadowoli to może...

 

Parę miesięcy temu udało mi się nabyć bilkowego - statecznik jest żywiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Muszę Cię zmartwić, ale takiego malowania Mig'a-23 MF w Polsce to nie było. O ile 007 był jasno szary do czasu remontu to nie posiadał białego pasa, który był oznaczeniem podczas ćwiczeń Orli Szpon 1997. W tym czasie miał już kamuflaż. Proponuję zmienić oznaczenie na np. 101, 102, 115, 117, 065 (tam pas był), lub zamalować pas. Ponadto osłony anten miały ciemniejszy odcień. Grzebień podkadłubowy powinien być w pozycji złożonej gdy podwozie jest wyciągnięte. Przyklej też poprawnie osłony kół podwozia głównego bo w teraz wyglądają bardzo dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, już pisano w tym temacie a ja od marca nic nie robiłem przy nim, teraz jednie lepsze fotki i tyle. Następny MiG-23 będzie lepszy, z trzymaniem się tego jaki był naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten temacik "po latach"

Duży plus na pewno za temat, Mig-23 w końcu jest i będzie najfajniejszym samolotem PSP Przynajmniej w mojej opinii

 

Natomiast tak jak zauważył Irek, malowanie jest trochę fantazyjne, no i płetwa stabilizatora pod ogonem przy wysuniętym podwoziu powinna być złożona. Przy rozłożonej (tak jak w Twoim modelu) samolot stoi nie tak jak powinno to wyglądać. Popatrz tu np.:

 

DSCF0085.JPG

 

DSCF0012.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:48 to nie ma dużego wyboru - albo Italerka albo ESCI. Przy czym w obu pudłach ten sam model, z grubsza przypominający Miga 23S lub MF. Linie podziałowe wypukłe, dużo rzeczy do poprawy.

 

W zestawie Italerki są kalki do słupskiego malowania - szara "115" (nota bene Włosi trochę niezbyt dokładnie to podpisali - 28 PLM Gdynia Babie Doly 1982 !!!!).

Kalki do Miga 23 w polskim malowaniu są też dołączone do książeczki Kagero "TopShots".

 

Do Miga 23 w skali 1:48 jest spory zestaw blach z Eduarda - komplet BigEd to wydatek ok. 120-130 zł, sam model z Italerii - 40-45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Trochę fotek, mam nadzieje że wystarczającej jakości:

 

74337652ua3.th.jpg

 

71884615am6.th.jpg

 

95942169uo3.th.jpg

 

37802471lv2.th.jpg

 

34977718vu9.th.jpg

 

 

Haha, odgrzewam temat - kilka tygodni temu kupiłem na allegro dokładnie TEN SAM model, od gościa który nie ma na imię Michał , a kilka dni temu został sprzedany dalej, ze stratą. Model nie ma widać szczęścia do właścicieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.