Skocz do zawartości

Mazda rx-7


PiotrNajda

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria końcowa wraz z małym warsztatem.

Model bazowy to Tamiya mazda rx7-r1 plan był zrobić podobną do tej ze zdjęcia.

Niestety nie wszystko wyszło pięknie jak chciałem, wyszło brak doświadczenia i umiejętności zwłaszcza że to mój drugi model i wszystko robiłem sam )prócz opon i klamer na pasach.

_DSC0370.jpg

_DSC0371.jpg

_DSC0372.jpg

_DSC0373.jpg

_DSC0374.jpg

_DSC0375.jpg

_DSC0376.jpg

_DSC0377.jpg

_DSC0424.jpg

_DSC0433.jpg

Mxnlbql.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda troszkę dziwnie; myślę, że te linie podziału troszkę go szpecą jednak ogromny plus za wkład własny  Czym malowane fotele?

 

Tamiya i na to przyklejony proszek akrylowy do paznokci, a lini przy poszerzeniach były robione pędzlem (niestety), nie szło tego inaczej zrobić :/ 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tu jeszcze nie chwaliłem - piękna rzecz z tego wyszła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, a to co jest głównym problemem to faktycznie linie podziału. Nie jestem modelarzem "kołowym" ale wydaje mi się, że podkreślanie linii podziału w tego typu sportowych czy osobowych samochodach to błąd. Obecnie wygląda jak Hurricane Mk II z 1941 roku ? A samochody są "gładkie" i linie podziału to najczęściej przetłoczenia blach a nie przerwy po ich łączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, a to co jest głównym problemem to faktycznie linie podziału. Nie jestem modelarzem "kołowym" ale wydaje mi się, że podkreślanie linii podziału w tego typu sportowych czy osobowych samochodach to błąd. Obecnie wygląda jak Hurricane Mk II z 1941 roku A samochody są "gładkie" i linie podziału to najczęściej przetłoczenia blach a nie przerwy po ich łączeniu. 

No ja też się nie znam bo mam male doświadczenie, ale sporo osób to robi, zresztą jak patrzę na to fotke to tak powinno być0c88c96e7f5f6b04ffc2d17d5a464c77.jpg&key=283ed07316d9389b5b834faa3e36bddd23cd80d3145402ce6f8087597eb60c40

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale zauważ, że "linie" które widać na tym zdjęciu to w zasadzie linie "otwieranych" elementów albo tych dołożonych "na oryginalną" bryłę nadwozia. Porównaj linię "podziału" tylnego spoilera/zderzaka między światłem przeciwmgielnym i boczną "obrysówką" z np linią otwarcia drzwi czy tą pod "dołożonym nadkolem. Przy nadkolu tylko widać "tylną dolną" krawędź. tej między wspomnianymi światłami nie widać prawie wcale. górna krawędź "nadkola" nie jest widoczna kompletnie bo to tylko przegięta płynnie blacha najprawdopodobniej, podobnie ledwo widoczna jest ta nad przednim nadkolem. 

We wszystkim trzeba umieć zachować umiar. Porównując zdjęcie niebieskiego "prawdziwka" z pierwszych zdjęć z modelem kompletnie rzuca się w oczy "przekombinowanie" w kwestii pokazania liniii.

 

Poprzednio porównałem tę Mazdę do Hurricane ? mój błąd powinienem porównać ją do np P-51D ?

Na tym zdjęciu ten P-51D jest lepiej utrzymany od tego autka ?

R6MMVFFVV52K2EU3DSRMTKS2TE.jpg

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale zauważ, że "linie" które widać na tym zdjęciu to w zasadzie linie "otwieranych" elementów albo tych dołożonych "na oryginalną" bryłę nadwozia. Porównaj linię "podziału" tylnego spoilera/zderzaka między światłem przeciwmgielnym i boczną "obrysówką" z np linią otwarcia drzwi czy tą pod "dołożonym nadkolem. Przy nadkolu tylko widać "tylną dolną" krawędź. tej między wspomnianymi światłami nie widać prawie wcale. górna krawędź "nadkola" nie jest widoczna kompletnie bo to tylko przegięta płynnie blacha najprawdopodobniej, podobnie ledwo widoczna jest ta nad przednim nadkolem. 

 

We wszystkim trzeba umieć zachować umiar. Porównując zdjęcie niebieskiego "prawdziwka" z pierwszych zdjęć z modelem kompletnie rzuca się w oczy "przekombinowanie" w kwestii pokazania liniii.

 

Poprzednio porównałem tę Mazdę do Hurricane mój błąd powinienem porównać ją do np P-51D

Na tym zdjęciu ten P-51D jest lepiej utrzymany od tego autka

R6MMVFFVV52K2EU3DSRMTKS2TE.jpg&key=6fc5d9bf8549ebbb7e2c79637b2f539ed27ddd03958edfdaa219c7105c32e694

Może masz racjie nie znam się zbytnio za krótko siedzę w modelarstwie, a że przy poszerzeniach jest za grubo to jestem świadomy, ale poprawiałem to z 15 razy i to chyba najlepiej wyszło.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że następnym razem może warto spróbować bardzo delikatnie przyciemnionym "podstawowym" kolorem spróbować podkreślić przynajmniej te linie które są w rzeczywistości tylko "profilem" blachy a nie faktycznie łączeniem i może będzie lepiej. Nie wiem tego na pewno gdybam ?

 

_OldMan_ nie nerwuj się na ten dopisek o Tapatalku ? O ile się orientuję to "z automatu" dopisek tego komunikatora na telefonach czy coś w ten deseń  ?

Edytowane przez thor_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, thor_ napisał:

_OldMan_ nie nerwuj się na ten dopisek o Tapatalku ? O ile się orientuję to "z automatu" dopisek tego komunikatora na telefonach czy coś w ten deseń  ?

Ale wszystkie tego typu ozdobniki można wyłączyć. Przecież w tym jego poście to trudno właściwą treść znaleźć.

I post można edytować. Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Ale wszystkie tego typu ozdobniki można wyłączyć. Przecież w tym jego poście to trudno właściwą treść znaleźć.

I post można edytować. Tylko trzeba chcieć.

Ale zamiast poprosić, powiedzieć to lepiej się czepiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.