Skocz do zawartości

PZ.Inż. 126 i CP [RPM 1:35]


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zbudowałem sobie takie oto modele

Są to modele RPMu robione prosto z pudła. Dodatkiem były tylko ogniwkowe gąski do Pz.inż. 126. Całkiem fajne modele ale sporo trzeba się nagłówkować żeby złożyć. Instrukcje nieczytelne, i rysunki się wykluczają. Przykład: płyta pancerza w CP. Powinno być odwrotnie wszystko. modele relaksacyjne więc fajerwerków nie ma ale ładnie się prezentują na półce. Wystarczy tych sdkfzetów i pzkpfwofów

Czy mi się wydaje czy fotki są ciemne?

th_102_0246.jpg th_102_0245.jpg th_102_0244.jpg th_102_0243.jpg

th_102_0242.jpg th_102_0241.jpg th_102_0240.jpg th_102_0239.jpg

th_102_0237.jpg th_102_0236.jpg th_102_0234.jpg th_102_0233.jpg

th_102_0231.jpg th_102_0230.jpg

Błotko nie całkiem wyschło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus za tematykę.

Ja bym inaczej pomalował "wydech"w czołgu, np. rdzawy mat.

Chyba, że w prototypie nie zdążył się zestarzeć.

Warto byłoby się pokusić o figurki polskich pancerniaków.

 

Generalnie mam wrażenie, że do malowania tankietki bardziej się przyłożyłeś, czołg moim zdaniem za bardzo sie błyszczy, ale to akurat łatwo poprawić.

 

Gratuluję ukończenia tych "niełatwo sklejalnych" modeli. Pamiętam, jak sam walczyłem z 7TP...

 

Pozdrawiam

 

JArek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią świetne wrażenie. No i tematyka!!!!!

Bardzo fajnie usyfione podwozia:-))

Pozdrawiam

 

Ps. ten wydech faktycznie popraw.

Ps2. Byłby to świetny początek kolekcji wozów bojowych 2 Rzeczpospolitej.

już te dwa wyglądają bombowo

Ps3. mi ten satynowy połysk nie przeszkadza :-))) Wyjatkowo

W Polsce jest tradycja używania tego typu farb :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Faktyczne wydech się trochę świeci. Brudzenie nie zdążyło wyschnąć na czołgu więc może trochę źle wygląda ale teraz jest ok.

Rzeczywiście do Pz. Inża nie przyłożyłem się tak jak do ciągnika

Chciałbym zrobić trochę wojennego sprzętu 2 RP ale walka z Miragem lub RPMem mnie przeraża. Mam jeszcze TK-3 w tej skali w trójbarwnym kamo ale to były początki i raczej komicznie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, bracie rób. będziesz miał tu grono fanów !!

Nie ma sie co byle czym przerażać. Mirage nie jest taki zły :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym zrobić trochę wojennego sprzętu 2 RP ale walka z Miragem lub RPMem mnie przeraża"

 

Potraktuj to jak wyzwanie:))

Mimo wszystko namawiam...

 

PS. Powiem Ci , że TK-3 kupiłem w sklepie, WZ-34 na allegro, jeszcze tylko polscy pancerniacy z żywicy i jest ciekawy temat? Myślę że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pz. Inż. boleśnie mi przypomina T-26, z którym kiedyś "walczyłem"., natomiast CP jest bardzo ciekawy. Oczywiście jest cała masa detali do poprawienia - wydechy, lampy, brudzenie, ale ogólne wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Też mi się zaczynają nudzic "Pzkpfw" !

Hmm nic prostszego, buduj sprzęt polski. Roobert wspaniale pokazał, że nawet wytwory RPM można obrobić i stworzyć dość dobrą replikę.

 

Roobert.... Ciekawe modeliki, za temat brawo, jeśli chodzi o wykonanie przyczepię się do błyszczącego koloru i do błotka na tym czołgu dowodzenia, tankietka ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przyczepił do reflektorów. W tej skali powinno sie je zrobić z przeźroczystego plastiku.

W Muzeum Wojska Polskiego powinna być dobra kolekcja pancerki w 35

i lotnictwa w 48 :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robson!

 

Widze, że pojazdy pancerne II RP zaczynają tworzyć alternatywe dla siejących popłoch i śmierć PzKpfw na frontów europy... i dobrze

Mam w swojej kolekcji sporo polskich karaluchów więc myślę, ze mogę Ci służyć (raczej wiedzą niż modelarską praktyką bo moje modeliki mają jeszce sporo do poprawy:) )

Co do CP:

- czy jestes pewnien tego zielonego koloru ? bo jakis taki ciemny, ciągnik nie powinny być w kamuflarzu ? TKD, które przebudowano potem na CP były malowane w plamy. To tylko jesli jesteś zwolennikiem zgodności historycznej, a jeśli nie to przemyśl jeszcze kwestie odcienia zielonego lub zostaw tak jak jest :P

- poszpachluj jeszcz łączenie wanny z pancerzem bo są szparki

- wydech musi miec wzdłuż dziure na wylot ok 1,5mm średnicy (taka rurka musi powstać)

- modela faaajny zwłaszcza inside

PzInż 126:

- pojazd, którego nie było

- wygląda bojowo z tym FK-A 20mm podoba mi sie

- popraw "młynek do kawy" na przedniej płycie, to chyba był klakson (nie jestem pewnien ale tak wygląda) musisz nawiercić.

Modele bardzo mi się podobają, w razie czego śmiało pisz na priv lub gg.

Pozdrawiam IIRP modelmakera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy jestes pewnien tego zielonego koloru ? bo jakis taki ciemny, ciągnik nie powinny być w kamuflarzu ? TKD, które przebudowano potem na CP były malowane w plamy. To tylko jesli jesteś zwolennikiem zgodności historycznej, a jeśli nie to przemyśl jeszcze kwestie odcienia zielonego lub zostaw tak jak jest :P

 

Co do koloru to jest to polish khaki od Agamy. Nie zagłębiałem się w zgodność z oryginałem bo jest to trudne. Instrukcja jako zieleń podawała Humbrola 117. Co do zgodności czy był łaciaty czy nie to chciałem zrobić model "co by było gdyby", czyli Polska 1940 Chyba już w 39 używano zielonego koloru no tankach (7TP były tak malowane). Powiem tylko, że moja wiedza na ten temat jest tak samo zielona więc mogę się mylić.

Drugi powód to to, że nie posiadam aerka i bałem się spaprać przejścia między kolorami , więc pomalowałem jednolicie.

Cieszę się, że się podobają i zachęcam innych do pokazania Polskiego sprzętu, bo jest co oglądać. A może by zrobić taką zbiorczą galerię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny o kolorki nie chce wszczynać, bo moje też są dość hmm autorskie co do plam, to fakt, że bez aero ciezko idzie zrobić przejścia (a ja i tak wale pędzlem) ale jest inna metoda, którą niebawem przetestuje...

Jesli chodzi o malowanie wozów w 39` to z pewnościa 7ki były łaciate (podobnie jak Vickersy, TKS itp, itd).

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/7tp_copy6.jpg widać wyraznie brązową łate na wieży. Nie ma co sie przejmować CP było chyba w sumie 8 sztuk (w każdym razie mniej niż 10) a PZInż 126 nawet na kreślarskim stole się nie pojawił.

Polska 1940 - czyli historia alternatywna, to lubie i podpisuje się obiema rękoma !! Kilka batalionów 4TP & 9TP, PZInżów 160 i mimo, że wojny byśmy nie wygrali to szkopy dostały by łupnia

Niebawem skoncze TKS-D, i może znaczne robic PZInza 160 ?

Wspóla galeryja ? chetnie, ale musze poprawić wozy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.