Skocz do zawartości

Bf109E-4/7 TROP


alienus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Chciałbym się podzielić zdjęciami z mojego pierwszego modelu - Bf109E-4/7 TROP, z Tamiya ... i jak to mówią zrobiłem co w mojej mocy z dużą pomocą tutoriali na YouTube z Agtomu ? Jako efekt końcowy chciałem uzyskać model wyglądający możliwe tak samo jak na pudełku (jak na pierwszy model tu chyba całkiem ambitnie).

Całość malowana pędzlem i farbami Pactra. Spray tylko jeden - biały podkład z Tamiya.
Ze względu na to że warsztat dopiero w powijakach model bez żadnego lakieru, a wszystkie efekty jakie udało mi się uzyskać były robione przez mieszanie farby z wodą - taki wash for poor ppl ? Duże powierzchnie również traktowałem pędzlem z samą wodą zaraz po malowaniu farbą by możliwie pozbyć się śladów pędzla gdzie się da.
 

Drobnych błędów jest całkiem sporo ale postaram się ich nie popełnić przy następnych modelach :)

- szlifowanie szpachli na spodzie kadłuba pozostawia do życzenia
- poprawianie linii za pomocą noża nie wyszło zbyt pięknie miejscami
- wash własnej roboty trochę brudzi i nie podkreślił linii i nitów na tyle ile bym sobie tego życzył, ale wyszło chyba całkiem nieźle
- po płynie pod kalki zostają takie zacieki widoczne tylko pod światło (nie wiem czy to wina braku lakieru?)
- owiewka malowana "z ręki", a zacieki farby skrobane wykałaczką :) 
- niektóre części malowałem i 4 razy od początku by wyszły tak jak sobie bym chciał, zadziwiająco dobrze do usuwania farby spisał się "Clean" firmy Spray-Kon do kupienia w Castoramie, to jest środek meblarski do usuwania klejów przy renowacji mebli - w połączeniu ze szczoteczką do zębów elementy były idealnie czyste z farby w 3 minutki :)
- kalka z pasami pilota od Tamiya wygląda baaardzo słabo więc kabina jest zamknięta :D karabinki też są plastikowe z zestawu.

Piszcie proszę czy się podoba i co jeszcze źle zrobiłem by następne były lepsze.

Pozdrawiam!

pudelko.png

 

 

 

 

 

 

IMG_20200422_134828.jpg

IMG_20200422_134900.jpg

IMG_20200422_134923.jpg

IMG_20200422_135003.jpg

IMG_20200422_135201.jpg

IMG_20200422_135210.jpg

IMG_20200429_095223.jpg

IMG_20200429_095242.jpg

Edytowane przez alienus
Poprawiłem zdjęcia i dodałem nowe z podstawką.
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, Thalgonis napisał:

To jest pyndzel i pactra? To gratuluję! Bardzo dobrze wygląda.

Właściwie to dwa pędzle 0 i 6 :) 
Pactra z początku nie chciała współpracować więc idąc za poradami kolegów z forum wrzuciłem po 2 nakrętki do buteleczek i mieszanie za każdym razem rozwiązało problemy. Czasem kropla rozcieńczalnika, czasem 2 krople wody i poszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny będzie czołg (Pantera), już zamówiony i czekam na przesyłkę... więc w międzyczasie rzeźbię podstawkę pod Messerschmitta :) Wymyśliłem sobie że to będzie kawałek polowego lotniska na Sycylii, tak by pasowało do malowania Sycylia 1941. Ulepie to wrzucę tu jeszcze fotkę na podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia podstawki / ramki dodane w głównym poście. 
Wykonana jak następuje (metodą chyba bardziej budowlaną niż modelarską) : 
- wyciąłem prostokąt z karton gipsu co został po remoncie
- nałożyłem gładź szpachlową (także po remoncie) na wierzch i puki była mokra szpachelką uformowałem strukturę
- przesiałem trochę ziemi z ogródka i małe kamyczki oraz trochę ziemi i trafiło na ramkę, szpachla była jeszcze mokra więc się pięknie przykleiło
- przy sianiu trafiło się pare korzonków to zrobiłem z nich gałązki
- niedzielny spacer po lesie dostarczył mi elementy zielone (moczyłem je w gruncie ale podejrzewam że uschną i już nie będą zielone ?)
- malowane akrylówką do płótna takim wielkim pędzlem z castoramy i przetarte miejscami szmatką, najpierw zagruntowane by nic nie odpadało
- całość obłożyłem drewnem i pociągnąłem olejem do blatów

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.