Skocz do zawartości

Scania 164G 580 V8 10x4 Schaumann


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

ja również nie mogę się doczekać efektu końcowego - aczkolwiek zdaję sobie sprawę z faktu iż to jeszcze daleko - mam nadzieję że nie stracisz weny, zapału i chjęci do pracy bo jak wielu modelarzy na tym forum zna takie ambitne warsztaty, które w pewnym momencie stanęły - oczywiście mówią o wielu innych działach nie tylko cywilach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie,

 coś naskrobię by pchnąć warsztat.

Przenosimy elementy z modelu 3D do rzeczywistości.

Podstawę udało mi się wyciąć w pracy (szkoda że to laser wysokiej mocy i nie bardzo radzi sobie z tworzywami sztucznymi i mega cienkimi blaszkami) No jakiś metalowy element będzie:P

vB7TGUa.jpg

Aktualnie całość wygląda tak:

jn5YZDy.jpg

vz59wpB.jpg

g9GV3So.jpg

Muszę poprawić mocowanie chłodnicy, bo coś niechlujnie mi wyszło.

W modelu główny pałąk od osi skrętnych jest trochę pogrubiony by wytrzymał "przeciążenia" i troszkę się nie zmieścił pod wieżą.  Dlatego te łączniki po lewej stronie musiałem przeszlifować.

Aktualnie walczę ze zbiornikiem na paliwo. Wydruk nie jest idealny i się zniekształca w kilku miejscach, więc pozostaje stare rzeźbienie.

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Melduje się,

 wykonałem silnik z wentylatorem do chłodnicy. Bedę musiał poszukać jakieś siatki, aby zakryć nią całość.

 

vcJCMVM.jpg

 

Dokończyłem zbiornik na olej. Mocowany będzie na pas bezpośrednio do ramy wieży.

 

UxPCiiL.jpg

 

Na koniec wydrukowałem wcześniej narysowane lampy.

 

JEDU1Hx.jpg

 

Musze kupić nową drukarkę, bo obecna już gubi jakość. Nie mogę drukować nic dużego bo warstwy zaczynają się przesuwać względem siebie i wychodzi akordeon a nie element.

 

Po zakupie wydrukuje małe zbiorniczki, dorobię wężyki i wieża będzie gotowa.

 

Kolejny etap to silnik.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że do kolejnego weekendu :D

Edytowane przez IIQBAII
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Was ponownie.

 

 Kupiłem nową drukarkę więc można co nieco zrobić.

 

Wieża prawie gotowa, więc zabrałem się za silnik. Jako że mój ciągnik korzysta z mocniejszego silnika musiałem go nieco przerobić. Przede wszystkim do przeróbki poszły głowice w kształcie litery V. Dodatkowo wykonałem od nowa rozrząd, bo pudełkowy był dosyć biedny. Dodałem kilka detali i wymieniłem jednostkę sterującą.

 

(fotka pudełkowego, pożyczona z internetu)

BfWL0Bi.jpg

 

Moje modele, trochę mi zajęło wymodelowanie rozrządu:

 

qrAzYHb.png

 

2RKNoSq.png

 

Głowice, po wydruku zostały bardziej zaokrąglone. (coś program nie wyrobił) 

 

C8MiQH8.png

 

Na koniec jednostka sterująca:

 

BcBu49b.png

 

Całość już wydrukowana i poskładana, fotki wstawię jak będę miał dostęp do światła dziennego w wolnym czasie :P

 

Jak doszlifuje silnik to przyjdzie pora na podkład i szukanie baboli. (pewnie będę potrzebował pomocy w kwestii podkładów i poprawnego malowania by uzyskać ładną powłokę)

 

Do następnego

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rysuje w Fusion 360, a drukuje w Anycubic Photon Mono X

 

Teraz zacznę rysować elementy wnętrza kabiny, bo biednie tam w środku jest.  Jak się zbiorę to może cała deska nowa wjedzie.

Edytowane przez IIQBAII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Przybył do mnie Mr.Surfacer i udało się wspólnie coś wykonać. Pierwszy raz korzystałem z podkładu w aerozolu. Średnio mi się go aplikowało (jak to z aerozolu)

Dzięki temu wyskoczyły wszystkie babole. Teraz szpachlówka i papier ścierny pójdą w ruch.

Nie udało mi się pokryć idealnie całej powierzchni. Puszeczka wystarczyła mi na to co widać, reszta wylądowała na kartonie. Może znacie lepsze metody aplikowania tego podkładu?

 

nkUqjcg.jpg?1

 

7P8Yw7n.jpg

 

RpPPXne.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.