Skocz do zawartości

Scania 164G 580 V8 10x4 Schaumann


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nie powinno być tych łuków. Lecz gdybym ich nie dał to wyszło by tak:

NF19Lh4.jpg

 

Na spodzie zrobiłaby się szersza przerwa.

Wnęka w niczym nie przeszkadza.

Dałbym rade zrobić bez łuków ale musiałbym zrezygnować z pasków na spodzie zderzaka.  (zrobię tak z lewej strony do porównania)

 

Możliwe że model jest delikatnie inaczej wyprofilowany, lub zgubił proporcje.

 

pYoWxbx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego Tobie wychodzą jakieś łuki i załamania (jak na rysunku), jeśli nakleisz pasek taśmy bez naciągania to  ułoży się w sposób naturalny bez żadnych załamań. Weź czystą kartkę papieru, narysuj dwie równoległe linie, zakrzyw ją i zobacz, że linie na spodzie nie mają prawa "skręcać" w lewo jak u Ciebie.  Wręcz przeciwnie, powinny "uciekać"  w prawo. Wielkość wnęki, a w zasadzie położenie dolnego , zewnętrznego narożnika determinuje odległość krawędzi pasów od środka na zewnątrz, a z boku przesunięci się ich do przodu lu tyłu (lub wymusza zmianę kąta, albo szerokości pasa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarze na przykładzie:

 

gqmsIEd.jpg

 

Jeśli pociągnę paski prosto bez łuków to porostu się skrzyżują w pewnym miejscu. Różnica jest już widoczna między pierwszymi dwoma, a trzeci załamuję się dwa razy i zakręca. Przykleiłem i naciągnąłem po prostu pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie chodzi o typ taśmy tylko sposób jej pociągnięcia aby pasy były równe na każdej płaszczyźnie.

Mogę zrobić to samo z elastyczną  a rezultat będzie taki sam z tym że elastyczna się załamie sama a tu pociąłem ją na mniejsze odcinki i zrobiłem łuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nasz wzornik został by przyklejony prawidłowo nie miałbyś różnic. Chodzi mi o to, że taśma powinna być wciśnięta w każdy detal. Automatycznie zacznie się "przesuwać" co w efekcie da równe odległości między paskami. To jest takie moje luźne myślenie. Jestem ciekaw jak wybrniesz z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

No tak, co udało się wykonać.

 

Przedni zderzak okazał się sporym wyzwaniem dla mnie. Musiałem raz usuwać z niego farbę i kilka razy szlifować. Finalnie jakoś to wyszło. Niestety dolne reflektory wyszły średnio. Biorąc pod uwagę co się z nimi stało w pewnym momencie to są ok...

hZiKyZ2.jpg

 

EKgFsp2.jpg

 

Dodatkowo wydrukowałem tabliczki.

 

KkInlwN.png

 

Coś mnie poruszyło i przewierciłem ręcznie wszystkie otwory w zderzaku i kabinie. (tak te małe...)

gRzKDCZ.jpg?1

 

Komin zarysowałem i wydrukowałem, choć pierwotnie miała przyjść blaszka.

Na dolnej części osłony farba Vallejo weszła w jakąś reakcje z X-11 (na szczęście tylko tam)

 

mB4g99x.png

 

7Qdb4qB.jpg?1

 

Kupiłem przeźroczystą żywicę i postaram się wykonać wypukłe szkiełka do dodatkowych lamp. Musiałem je troszkę poprawić

 

XoVMDg7.png

 

 

Edytowane przez IIQBAII
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Paaaanie! Dotąd omijałem ten temat dość szerokim łukiem, bo prawdę rzekłszy, ciężarówki to nie moja bajka. Przez to nie wiedziałem, że tu się taka super modelarsko-projektancka robota odwala! Obiekty w 3D po prostu cudne. Podziwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

 mam mały problem z położeniem warstwy bezbarwnego glossa. Po nałożeniu zawsze wychodzą mi półmatowe place i miejsca z fakturą drobnego papieru ściernego. Korzystam z farby Vallejo Metal Varnish Gloss Varnish. Nawet wymieniłem aero, bo myślałem że chińczyk nie daje rady. Aktualnie stoję w tym miejscu. Po intensywnej polerce jestem wstanie usunąć efekt papieru ściernego lecz pozostają półmatowe place.

I tak 4 razy szlifowałem i malowałem, zbyt grubej warstwy farby nie mam lecz szkoda czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.