Skocz do zawartości

Scania 164G 580 V8 10x4 Schaumann


IIQBAII

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam

 

Malowanie ramy jest strasznie czasochłonne i jeszcze trochę zejdzie.  Ciężko dojść we wszystkie zakamarki. Została druga warstwa plus bezbarwny. Na koniec detale malowane z pędzla. Silnik prawie pomalowany, jutro jakieś fotki wstawię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik praktycznie skończony. Zostały małe duperele do przymocowania po przyklejeniu do ramy.

 

vmg1mdr.jpg

 

2LBSYwR.jpg

 

iB7yjDb.jpg

 

Qcl1fz0.jpg

 

Tutaj bawiłem się w wash, lecz na ramie z tego zrezygnuje.

 

Reszta sobie schnie. Jak dobrze pójdzie to jutro nałożę drugą warstwę.

 

fyb1O2J.jpg

 

Edytowane przez IIQBAII
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rama pomalowana na czerwono razem z innymi duperelami.

Finalnie nałożyłem warstwę podkładu, 4 warstwy czerwonego i 3 warstwy semi gloss clear.

Wykorzystałem bezbarwną farbę od Model Mastera, która dosyć ekstremalnie szybko schła. 

Mieszając farbę 1:1 miałem problem z zapychającym się aero.  Nawet przy większej ilości rozcieńczalnika farba zasychała w dyszy 0,5.

Często aero potrafiło wypluć jakąś grudkę, na szczęście stały się przeźroczyste i prawie nic nie widać. 

Fotek nie wstawiam, bo całość nadal jest czerwona. Teraz pędzel i malowanie przewodów na czarno (grrr).

Po udanej operacji wstawię fotki.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

 

Cześć!

 

 Udało się przebrnąć jakoś przez malowanie ramy, te wężyki mnie wykończyły. Często pędzelek z czarna farbą wybierał własna drogę co generowało kolejne poprawki... Jeszcze zostało parę miejsc do poprawy ale jestem zadowolony z rezultatu.

 Etap ramy ukończony w 98%, teraz pora na wieże za kabiną. Oczywiście nie obyło się bez paru wypadków. Częste obracanie ramy w dłoni skutkowało jej przypadkowym wypadnięciem. Jakoś udało się większość pęknięć zamaskować.

 Chciałem pozbyć się tej srebrnej warstwy z felg (która zaczęła odpadać). Niestety dwu minutowe moczenie w rozpuszczalniku źle się dla nich zakończyło. Zwyczajnie się rozpuściły heh.

 

Lo6rUk1.jpg?1

 

IVefUi7.jpg?1

 

5a1Ahye.jpg?1 

LpgMllB.jpg?1

 

SGFjD29.jpg

 

0hlds5v.jpg

Edytowane przez IIQBAII
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Witam po kolejnej przerwie.

Udało się dorysować i wydrukować parę elementów, mimo to końca nie widać...

 

Mamy mocowanie gniazd elektrycznych. Wtyczki są podpięte a w otwory porostu będę wsuwał kabel aby dało się jakoś rozczepiać zestaw.

GF0uL2K.pngzNinQZG.jpg

 

Doszły klamry do pasów zbiornika paliwa.

YzzLbjp.pngoNqQx5M.jpg

 

Skrzynka z blachy ryflowanej: (ten model wyciskał wszystko z mojego kompa)

b0lF5JB.png

z8Yb2lN.png

 Kupiłem do chromowania taki zestaw, jednak okazał się kiepski i finalnie wleciała Tamiya X-11:

5Ju6c7y.jpg

 

Boczne lampy u podstawy wieży:

qLqJuSd.png

z3X4yDk.jpg

 

Przedni zaczep: (zaskoczył mnie fakt że rama w modelu posiada gniazda na przedni sprzęg )

a1nKIr8.png

OVMAMAM.png

nJ6wcSu.png

 

Finalnie fotki modelu:

 

Wpe7RcB.jpg

51bsYE1.jpg

jTvgxl0.jpg

zhrDbtu.jpg

uZbv2OZ.jpg

FWCDFjM.jpg

 

Nadkola Prawie gotowe:

W2mKsw6.jpg

 

Felgi mają już pomalowane piasty, przedni zaczep jest gotowy. Aktualnie działam przy przednim zderzaku.

QmbaJGH.jpg

 

Generalnie wszystko rysuję na podstawie zdjęć znalezionych w internecie. Czasami jest ciężko uzyskać idealny wymiar elementu, pozostają proporcje względem sąsiedniego elementu (coś tam jest wysokie na 4 śruby czegoś tam)

 

Znalazłem kilka takich ciągników i czasami mogą pojawić się drobne różnice na zdjęciach. Ciężko mi bazować na jednym konkretnym, bo zwykle brakuje fotek.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez IIQBAII
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgłaszam się!

 

Ciągnik stoi już na kołach. Dodatkowo wykonałem gablotę, bo kurzy się strasznie. Pierwotnie chciałem ją kupić ale ceny są dosyć spore. Finalnie kupiłem pleksi w Brico za 30zł i sam ją wykonałem...

 

aE6AvgK.jpg

 

0o3jI2N.jpg

 

RSz02Oz.jpg

 

Ma ktoś pomysł jak pomalować pasy na zderzaku? Problem mam bo zachodzą pod spód. Jak przyklejam taśmę maskującą to zakręca w miejscu załamań.

 

L6OQ3wj.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IIQBAII napisał:

Problem mam bo zachodzą pod spód. Jak przyklejam taśmę maskującą to zakręca w miejscu załamań.

taśmę kleić w kawałków - jeden długi na prostym a potem krótkie odcinki na łuku (będą na siebie zachodzić).

 

EDIT --------------------

Tylko dobrze jest wcześniej zrobić sobie linie wyznaczające pasy żeby równo wyszło i łatwiej było przyklejać taśmę w odpowiednie miejsca

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być po 4 pasy i tak jest. Ten ostatni jest na końcu. Musiałem załamać bo na zagięciach taśma skręca. Gdybym nie załamał to drugi pasek od przodu naszedłby na bok. Fizycznie wszystkie paski od spodu się nie zmieszczą. W rzeczywistości są one chyba delikatnie zniekształcone.

Patrząc z przodu odstępy są równe

 

6f7owfW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Polecam krawędzie maskować cienkimi paskami, a resztę wypełnić grubszym paskiem taśmy. Cienkie paski taśmy tamiya, łatwiej się nakłada i lepiej przylegają niż jeden gruby pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych łuków to tam raczej być nie powinno, a pisząc o 3 paskach miałem na myśli boczna płaszczyznę zderzaka.

W Twoim modelu wnęka reflektora jest chyba zbyt duża w stosunku do oryginału, przez co zaczyna Ci się "rozjeżdżać" położenie pasków i ich kąty, ale to tylko moje spekulacje, bo ciężko to dokładnie wywnioskować z tych zdjęć.6f7owf.thumb.jpg.e07ab9c84b1a8414832f04bfc4b72020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.