Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. IV Ausf. D (wersja produkcyjna) 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie tym modelem się "zajmuję"P4092654.jpg

 

Dragon, z możliwością wykonania 3 wersji Pz IV Ausf. D

1.produkcyjna(mnie interesująca)

2. z dodanym opancerzeniem

3. wersja afrykańska(tropikalna)

 

Malowania proponowane przez producenta są w zasadzie 2:

pz. grau

dunkelgelb

 

Oznaczenia,, które dam na model to 7. d.panz(Rosja 41`). bądź 10 d. panz(Francja 40`)

 

 

Ja wybieram to pierwsze, jako że mam bzika na punkcie trójek i czwórek w tym kolorze.

W modelu już dłubnąłem, wygląda na chwile obecną tak:

P4092649.jpg

ResizeofP4102661.jpg

 

 

pzdr.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A oto kolejny etap prac,czołg ma już kolor, trochę zacieków(to jeszcze nie koniec) nr. takt.

Następnie dam mu trochę jakiejś glinki na podwozie, rdze na tłumik,pomaluję "graty", po czym je dokleję.

Standardowo, gąsienice na samym końcu.

Model z oznaczeniami/nr 7 dyw. panc. 41` ma się tak:

P4122665.jpg

P4122662.jpg

P4122669.jpg

 

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem co do kontrukcji, na klapie od silnika są wentylatory a na klapie wlotów powietrza nie ma, coś tu jest nie tak. Nie ma wymiany ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P4122669.jpg

Z czego robiłeś tą rdzę? Szczerze mówiąc stanowczo do poprawy.

A tak dla pomocy możesz skorzystać z Nowego magazyny Super Model (nr.1(16)/2008, jest tam dość obszerny artykół o budowie tego modelu autorstwa Stanisława Jabłońskiego.

Pozdrawiam i czekam na dalsze prace.

 

PS: Sorry za zaśmiecanie tematu, kopiowaniem zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, podmalowałem kilka narzędzi, wkleiłem by móc je finalnie domalować już na czołgu.

Jest i glinka, przyszło mi na myśl, coby zrobić go z podstawką i dwoma załogantami...

ResizeofP4132696.jpg

 

Pomysł już mam, kwestia czasowa (zaczęcia).

Z głowy mam wykonanie witrynki(oszklenia), a mianowicie...kupię po prostu akwarium, które jest już wykonane,odpowiadające moim oczekiwaniom(wymiary) i w cenie 30 zł DDDD

 

Co do tłumika,na tym etapie prac jest taki,jaki powinien być i żadne zmiany w wyglądzie nie wchodzą w gre.

 

Czego nie dojrzałem....nie dojrzałem tylniej kalki,która mi podeszła powietrzem, mam nadzieje, że uda mi się z tego wybrnąć po prostu zamalowywując ja pz grau, tak by te jasne obwódki znikneły.

Całość wyglada teraz tak:

ResizeofP4132698.jpg

ResizeofP4132697.jpg

ResizeofP4132695.jpg

ResizeofP4132693.jpg

ResizeofP4132694.jpg

ResizeofP4132702.jpg

 

 

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie rozmawia ale troche za dużo tego piachu, aż tak dużo by się realnie nie przykleiło...

 

realnie się przykleja, a tu masz fakty....

 

http://www.smog.pl/wideo/8560/czolg_zakopany_w_blocie/

 

Po przejechaniu kilku metrów, po wyciągnięciu, mógł mieć tego więcej....

 

Ten piach/glinka to po prostu zwykły, najzwyklejszy piach, jaki znajdziesz przy budowach ,delikatnie pozalewałem go pigmentami, mocno rozcieńczonymi w wamodzie.

Spód, to też ten piach, tyle ze zmieszany z żywicą

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błota na czołgu może być nawet więcej. Kiedyś widziałem zdjęcie Abramsa, które miał całe fartuchy boczne w... hmmm nie wiem jak to nazwać... w gęstym? błocie, po prostu było jego bardzo dużo. Było to nawet gdzieś na tym forum, ale nie pamiętam gdzie .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piach/glinka to po prostu zwykły, najzwyklejszy piach, jaki znajdziesz przy budowach

 

 

i to mi się podoba lubie tego typu rozwiązania...

 

może troche je ściemnij aero i gdzieniegdzie zrób mokry to będzie dobre

oczywiście zrobisz jak chcesz

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też uwielbiasz syfić - i swietnie to wygląda - jabym teraz faktycznie poróznicował to błoto - jakieś zacieki, plamy oleju (przecieki z piast ). Błoto ma bardzo fajny jasny kolor co daje ci niesamowite możliwości kreacji. Warto z tego skorzystać choć trochę to potrwa -

spróbuj może malować mokrym w mokrym - maluszej chyba vallejo?

 

Bardzo fajnie - a link do Abramsa jest niesamowity - już widzę taką dioramę - zjedzoną i skrytykowaną przez wszystkich że to niemożliwe, czołgi się tak nie ubłocą itp. Czasami zadaję sobie pytanie czy to czasem brak odwagi w pójściu na całość - ryzyko co by nie mówić nawet i zniszczenia modelu nie powoduje że pojawiają się takie opinie. Ja widzę że ty też jesteś ryzykantem - i to dobrze. Przynajmniejsie czegoś nauczymy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie aerografem tego błota jest raczej niemożliwe.

Następnym razem muszę szybciej "zasypać" żywicę(o tyle wiem więcej).

To teraz było eksperymentem, który jak napisał Rollingstones, mógł doprowadzić do makabry, bądź wyjść tak jak powinien.

Trzyma sie na tyle mocno,że samo nie odpada, jednak mogę redukować ilość pędzlem(bardzo miękkim)

 

Co do "mokrych" miejsc-błoto zostanie( w trakcie) zróżnicowane kolorystycznie, choć nie jest to konieczne , zdjęcie trochę (tzn. ja fotograf ) zabiło kolory.

Zajęło mi to na prawdę sporo czasu, a to jeszcze nie koniec :(

 

Jakiś pomysł, by na glinie, która wypija wodę jak diabli pozostał ślad "mokrości i oleju"?

 

Co mi się fajnego trafiło !

Trafiły mi się grudki zbitej glinki, jak i grudki glinki z ziemią oraz samej ziemi.

Ziemia leżała dość sporo czasu(od zeszłego roku) i zeschła się na kamień,a ja korzystawszy z papierku ściernego zrobiłem sobie niejako pigment i mogę tapować tym specyfikiem w gąski,szczelinki itp.

 

W tym modelu są trzy rodzaje farb

Vallejo/ MM/ Pactra

Nigdy nie robię modeli jednym rodzajem farb(firma).

 

Na fotki już nie mam zbytnio sił i chęci, w modelu już się sporo zmieniło.

Są gąski, zapasowe ogniwa(znalazłem świetne zdjęcie,jak to pancerniacy pomysłowo robili sobie z nich "kosze-trzymajki" i teraz staram się tam poupychać gratów

 

dzięki za opinie i kibicowanie

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ukończony.

ResizeofP4162746.jpg

 

Będą jeszcze zmiany, ale niewielkie( po postawieniu w witrynce i ukształtowaniu nasypu)

Kolor błota/piachu jest identyczny z tym, jaki wyprodukowała natura i chyba człowiek lepszego( nieprzerysowanego) nie zrobi...

Kończąc budowę modelu, dziękuję za sugestie i porady.

 

 

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.