Skocz do zawartości

Ducati 916 Tamiya 1/12


cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim modelarzom starym wygom i młodemu narybkowi. Parę dni temu zarejestrowałem się na to Forum ale chyba jest już ze mnie stary modelarz bo siedzę w tym hobby 20 lat i w dorobku mam zrobionych kilkadziesiąt modeli cywilnych w skali 1/24 i 1/12.

Model Ducati 916 mam już na ukończeniu ale wrzucę trochę fotek z kolejnych etapów budowy.

Etapem pierwszym był wahacz tylny z amortyzatorem. Zbiorniczek olejowy wytoczony na domowej tokarce a sam amortyzator pocięty na poszczególne elementy.Dodatkowo doszła wloryzacja z domowych zasobów.

AicrKJ.jpg

Awn0CK.jpg

8aspdb.jpg

Etapem drugim była rama i silnik. Wszystko malowane  metalizerami.Nh6N3l.jpg

glsvni.jpg

1Elu2w.jpg

bzmlfL.jpg

j4TMAt.jpg

Etap trzeci to przednie zawieszenie.

.U1TCTz.jpg

NlEnlj.jpg

cPgiVJ.jpg

Etap czwarty to układ wydechowy ( mój ulubiony w motocyklach ).

Przy wydechu poświęciłem trochę czasu, posklejałem ze sobą rury wydechowe,dodałem spawy,dodałem dodatkowe obejmy (polistyren 1mm grubości) ,dorobiłem uchwyty pod sprężynki ( Top Studio ) a potem zabawa z maskowaniem,malowaniem i cieniowaniem.
Na koniec poszedł na tłumiki docięty na wymiar carbon ( Scale Motorsports 1/12 ).j4gm7Z.jpg

dgbECW.jpg

G8D2kt.jpg

Pq45jo.jpg

lRpa2m.jpg

Owiewki i czapka już polakierowane i czekają na ostateczny montaż. Szybka będzie zrobiona z folii do bindowania na domowej konstrukcji vacuum.

Pozdrawiam

Piotrek

 

 

Edytowane przez cayman
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubaniny ciąg dalszy.
Szybka została dorobiona z folii do bindowania na domowej konstrukcji vacuum z pomocą domowego odkurzacza.
Robota nie zajmuje dużo czasu a efekt jest bo szybka jest 100 razy cieńsza niż zestawowa.

wARELv.jpg

LIK9ey.jpg

Kb43or.jpg

Zawsze robię 4-5 sztuk i po wycięciu wybieram najlepszą a potem z aero kolorem smoke delikatnie ją przyciemniam. Do rantów używam czarnego markera.

4rNuLq.jpg

Owiewki i cała kapota wylakierowana i wypolerowana. Przerobiłem również stopkę podnóżka bo nijak nie miała się do oryginału.Zostało jeszcze zamienić nakrętkę tylnego koła, dodać górne zapinki owiewek i pułkownik gotowy do galerii końcowej.

nAArwV.jpg

QvwIfo.jpg

7bBLaz.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kazik napisał:

Aż za ładny kiedy się nauczysz robić ciut brzydsze?

Panie ten tego Panie Kazik brzydsze to to  jakoś takoś jeszcze przed wojną robilem tylko nie pamiętam czy l czy II albo III to była.⏰

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dorotka napisał:

Jest już dostępna :) 

Ja już kupiłem i przyjdzie w poniedziałek.

Coś zacznę ale czwartek wypadam do Chorwacji zrzucać do wody moją drugą pasję tylko dużą.?

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dorotka napisał:

A ja się wstrzymałem jakoś i nie wiem czemu... Poczekam aż będą dodatki i kupię komplet :piwo:

Przednie lagi już można zamówić.Moja będzie w wersji Black.Wersja w kolorach mi się nie podoba.?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.