Skocz do zawartości

Creative Colors - nowe farby do modeli samochodów (i nie tylko)


Coppercat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Emet Brown dostałem do testów dwie farby marki Creative Colors.
Jedna z nich to baza California Sage z palety Aston Martin'a.

1-CCAM2329M_california_sage_DBR11_aston_martin_lakier_modelarski_banzai-1588331515.jpg

Druga farba to Ivory do tapicerki:

1-cc0051_creativ_color_sklep_modelarski_
Wykonałem testy "łyżeczkowe" dla obu farb.
Dla porównania do testów włączyłem zielony metalik Zero Paints. Oznaczenie ZP na fotkach (CC Creative Colors). Celem było porównanie
ziarnistości pigmentu ZP i CC.

011_.thumb.jpg.0cfc14693edb952f7b67d25e0f135b46.jpg

010_.thumb.jpg.1b4832c6e9e09af73e938498ae80cf28.jpg

009_.thumb.jpg.fa62e70b362a49ffdff988f2b90c38fc.jpg

W obu przypadkach jako clear zastosowałem Gunze GX100.

Wynik porównania był zdecydowanie na korzyść CC. W farbie ZP pigment jest rażąco widoczny. Przekonałem się o tym
malując dedykowanym kolorem model np. MB SLR.

005.jpg.28e4da8b086d4e8ff1affdf935e7b991.jpg

Wygląda na to, że ZP to zwykłe lakiery samochodowe podobne do tych z mieszalni farb. W przypadku
farby CC pigment był niezauważalny nawet przy zdjęciach robionych z lampą błyskową. Jak dla mnie - mistrzostwo świata !

 

Test farby CC do tapicerki przeprowadziłem dla czterech przypadków:
1 - Malowanie na szarym podkładzie Surfacer 1200.
2 - Malowanie na szarym podkładzie Surfacer 500 (podkład aplikowany na małym ciśnieniu z dużej odległości).
3 - Malowanie na szarym podkładzie Surfacer 500 z dodatkiem bardzo drobnego talku w celu uzyskania struktury zbliżonej do tapicerki tkaninowej.
4 - Malowanie na pogniecionym papierze do pieczenia w celu uzyskania faktury "zmęczonej" skóry.

004.thumb.jpg.0c8da4d765f2611e6506272c26a9fc4a.jpg

005_.thumb.jpg.3451b5b3967905b15889843ccfb8b534.jpg

006_.thumb.jpg.45a88481f657581aaae22bc1c70eb80c.jpg

007_.thumb.jpg.b496e47989393b51ce704a3d2c05aa32.jpg

008_.thumb.jpg.0df6929a11201f8e2285f75adb9a347c.jpg

Ocenę efektów zostawiam Szanownym Oglądaczom, ale zaznaczam , ja jestem zachwycony. Można za pomocą tej farby uzyskać rożne efekty w prosty
sposób. 
Podsumowując: myślę, że mamy dostępne na krajowym rynku farby MODELARSKIE mocno konkurencyjne dla przereklamowanych farb ZP, ale również
lakierów z wyższej półki (Gravity, Gaia). 
Bardzo się cieszę, że miałem przyjemność testować te farby.
Dzięki Tomku :-)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z farby do wnętrz - nawet bez bezbarwnego ładnie oddaje imitację skórzanych foteli ? Moim zdaniem też krycie jest lepsze. Pewnie przy kolejnych projektach przetestuję już właściwe kolory na nadwozia + czekam na pojawienie się bezbarwnego ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk dodawałem do podkładu. Można spróbować z farbą, ale pomyślałem, że będzie lepiej kryło, jak talk będzie już w podkładzie.

Talk super drobny. Nie pamiętam skąd go mam.

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZP to lakier samochodowy taki jak we wszystkich mieszalniach.Jak potrzebuję konkretny kolor to podjeżdżam do kolegi i dorabia mi dany kolor  i tak potem robię korekty żeby zmniejszyć ziarno ( przy metalikach). Dwa modele lakierowalem bazą wodną a potem clear K2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cayman napisał:

ZP to lakier samochodowy taki jak we wszystkich mieszalniach.Jak potrzebuję konkretny kolor to podjeżdżam do kolegi i dorabia mi dany kolor  i tak potem robię korekty żeby zmniejszyć ziarno ( przy metalikach). Dwa modele lakierowalem bazą wodną a potem clear K2.

Na czym polegają te korekty ? To możliwe ???

Mam fatalne wspomnienia z połączenia bazy wodnej (akryl) z lakierem 2K. Po kilku miesiącach baza zaczęła żyć własnym życiem. Wystąpiły pęcherze i pomarszczenia. Nigdy więcej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

pozwolicie, że zrobimy mały test dla tych produktów

- nakładanie bazy na bazę - krótki odstęp czasowy \\

- na to wszystko lakier 2K

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.