Skocz do zawartości

Hobby Boss Tiger II wieża Henshel / VII.1945


Slawulo

Rekomendowane odpowiedzi

Ta podstawka wg mnie dużo lepsza niż ta z Shermanem  :super:

Jedyne co możesz spróbować (jeśli jeszcze da radę) to bardziej "wcisnąć" go w grunt - to był ciężki kloc i na pewno w taki piasek gąski by się trochę zapadły (teraz wygląda trochę jak postawiony).  

 

EDIT -------------------------------

2 godziny temu, Slawulo napisał:

Kurde , nie wiem , poprawię .

co do kolorystyki lin - może się przyda :

Bovington+Tiger+Collection+Tiger+II+Prod

20161306232019.jpg

obie fotki umieszczam w celach poglądowych - są "pożyczone" z innego wątku na tym forum dotyczącego Tigera/Henschel i umieścił je Kolega meser262  (mam nadzieje że się nie obrazi że je tu wrzucam)  :piwo:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spotter napisał:

A czemu liny holownicze nie pomalowane na stalowo?

Nie jestem w 100% pewny jak było u Niemców ale generalnie kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami. W modelarstwie się przyjęło że trzeba malowanie przełamać innymi kolorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kzugaj napisał:

....kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami....

To też prawda - szczególnie gdy malowali na szybko, w warunkach "polowych" , często zaraz przed bojem

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

.... kamuflarz malowano po całości łącznie z linami i narzędziami.

 

 

Też mi się tak wydaje, pociągnięte są lekko srebrnym suchym pędzlem, może nie widać tego na zdjęciach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 23:40, M.A.V. napisał:

 

Jedyne co możesz spróbować (jeśli jeszcze da radę) to bardziej "wcisnąć" go w grunt - to był ciężki kloc i na pewno w taki piasek gąski by się trochę zapadły (teraz wygląda trochę jak postawiony).  

 

Witam

udało mi się trochę go "zakopać", rzeczywiście lepiej to wygladą

W dniu 27.07.2020 o 19:57, Spotter napisał:

A czemu liny holownicze nie pomalowane na stalowo?

Liny poprawione :)

_DSC4876.jpg

_DSC4877.jpg

_DSC4879.jpg

_DSC4867.jpg

Edytowane przez Slawulo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej wyjda liny jak beda pomalowane na szaro (tak dosc ciemny odzien), dostana bardzo ciemnego washa i dopiero wtedy metaliczne przetarcia, pamietaj tez o tym, ze rdzawy ma raczej rozne odcienie  tzn ze trzeba stosowac wiecej niz jeden odcien rdzawego na wydechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.