Skocz do zawartości

Stug III Ausf.G Dragon 6320 1:35


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na forum jestem od dzisiaj, jednak obserwuję od dawna. Chciałbym pokazać swój 3-ci skończony model. Zaznaczam od razu, że, na obecny moment, nie trzymam się prawdy historycznej, a na moich modelach testuję techniki, chemię i zdobywam umiejętności, aby budować coraz lepsze modele. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Linki na Imgur przestają działać- dodałem nowe w ostatnim poście.

 

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knoor

Zacieki robione specyfikiem Mig-a 1208 Rainmarks Effects. Nabyłem trochę produktów Mig-a i cóż, wiele z efektów dedykowanych specyfików można uzyskać za pomocą artystycznych farb olejnych np. Talensa. Teraz trochę żałuję wyrzuconej kasy. Jest to opinia początkującego, może reszta kolegów ma inne zdanie.

Spotter

Przymierzam się do warsztatu:-)

Zdjęcia robione smartfonem i raczej lepsze nie będą- postaram się kadrować z większej odległości.

Zakurzenie i kontrast- to raczej chyba niemożliwe do osiągnięcia jednocześnie. Stug zakurzony, bo Spotter on walczy w terenie zurbanizowanym:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no zgadzam się, taka klątwa początkującego - u mnie na półce też zalega masa chemii i akcesoriów kupionych na fali początkowego entuzjazmu i "ooo, jaki fajny efekt, muszę to kupić!". Poszło na to ze 2k PLN a tak naprawdę używam może 20% produktów:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spotter napisał:

Na etapie malowania musisz zrobić większe kontrasty. Bo chemia zawsze je maskuje. Aby był dobry efekt, na początku trzeba trochę przekolorować. 

Dokładnie :super: musi być na początku bardziej "na ostro" bo potem jak zaczniesz brudzenie i efekty to wszystko się zawsze rozmywa i często kończy się na tym że nawet plam kamuflażu nie widać. Ale co do "ostrości" wersji bazowej to nie pomogę - tu trzeba trochę na wyczucie działać (experymentując z efektami brudzenia w zależności jaki model robisz) więc zbieraj doświadczenie. 

I jak napisał wcześniej Spotter - załóż warsztat i wrzucaj fotki z budowy na bieżąco - wtedy tutejsi spece od pancerki sporo Ci pomogą wskazówkami co do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ładny choć mi osobiście uzyskany efekt psuje to iż całość jakoś dziwnie idzie w brąz. Cała idea kamuflażu znika przez ten efekt (to chyba jakiś filtr). Jest potencjał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.