Jump to content

Stug III Ausf.G Dragon 6320 1:35


Recommended Posts

Witam! Na forum jestem od dzisiaj, jednak obserwuję od dawna. Chciałbym pokazać swój 3-ci skończony model. Zaznaczam od razu, że, na obecny moment, nie trzymam się prawdy historycznej, a na moich modelach testuję techniki, chemię i zdobywam umiejętności, aby budować coraz lepsze modele. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Linki na Imgur przestają działać- dodałem nowe w ostatnim poście.

 

Edited by Pan_na_Zulawach
Link to post
Share on other sites

Krótki wstęp, ale konkretny. 
Jeżeli robisz zdjęcia makro, ustaw większą przesłonę. Wtedy cały pojazd będzie ostry a nie tylko część. I trochę dalej kadruj. Na małym ekranie cięzej mi się ogląda. 
 

Sam model, jak na 3. zły nie jest. Troszkę za mdły i monotonny w malowaniu, za bardzo żeś go przykurzył, uwalił chemią. I to widać. Układ jezdny w miarę w miarę zrobiony. Samo malowanie zbyt mało kontrastowe na początku, co przy tak agresywne chemii daje efekt jaki widać. 
 

Podsumowując: tragedii nie ma, potencjał jest. Działaj dalej, najlepiej załóż warsztat to już na etapie budowy i malowania się pomoże aby było lepiej. Popraw troszkę zdjęcia. 

Link to post
Share on other sites

Knoor

Zacieki robione specyfikiem Mig-a 1208 Rainmarks Effects. Nabyłem trochę produktów Mig-a i cóż, wiele z efektów dedykowanych specyfików można uzyskać za pomocą artystycznych farb olejnych np. Talensa. Teraz trochę żałuję wyrzuconej kasy. Jest to opinia początkującego, może reszta kolegów ma inne zdanie.

Spotter

Przymierzam się do warsztatu:-)

Zdjęcia robione smartfonem i raczej lepsze nie będą- postaram się kadrować z większej odległości.

Zakurzenie i kontrast- to raczej chyba niemożliwe do osiągnięcia jednocześnie. Stug zakurzony, bo Spotter on walczy w terenie zurbanizowanym:-)

Link to post
Share on other sites

Heh, no zgadzam się, taka klątwa początkującego - u mnie na półce też zalega masa chemii i akcesoriów kupionych na fali początkowego entuzjazmu i "ooo, jaki fajny efekt, muszę to kupić!". Poszło na to ze 2k PLN a tak naprawdę używam może 20% produktów:/

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Zakurzenie i kontrast- to raczej chyba niemożliwe do osiągnięcia jednocześnie.

Owszem, możliwe. Na etapie malowania musisz zrobić większe kontrasty. Bo chemia zawsze je maskuje. Aby był dobry efekt, na początku trzeba trochę przekolorować. 

Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Spotter napisał:

Na etapie malowania musisz zrobić większe kontrasty. Bo chemia zawsze je maskuje. Aby był dobry efekt, na początku trzeba trochę przekolorować. 

Dokładnie :super: musi być na początku bardziej "na ostro" bo potem jak zaczniesz brudzenie i efekty to wszystko się zawsze rozmywa i często kończy się na tym że nawet plam kamuflażu nie widać. Ale co do "ostrości" wersji bazowej to nie pomogę - tu trzeba trochę na wyczucie działać (experymentując z efektami brudzenia w zależności jaki model robisz) więc zbieraj doświadczenie. 

I jak napisał wcześniej Spotter - załóż warsztat i wrzucaj fotki z budowy na bieżąco - wtedy tutejsi spece od pancerki sporo Ci pomogą wskazówkami co do malowania.

Link to post
Share on other sites

Generalnie ładny choć mi osobiście uzyskany efekt psuje to iż całość jakoś dziwnie idzie w brąz. Cała idea kamuflażu znika przez ten efekt (to chyba jakiś filtr). Jest potencjał 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.