Skocz do zawartości

HMS EXETER 1/350 Trumpeter v1939


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Radośnie informuje iż aby nie było nudno zaczynam kolejny projekt HMS Exeter w wersji z 1939 czyli z czasów spotkania z Grafem 

Podstawą będzie nowy wypust Trumpetera wzmocniony blachami, pokładem, lufami (które jeszcze jadą). Mam zamiar wykonać go do gabloty wiec kupiłem także toczone podpórki :)

IMG_20200731_192144_1.jpg

Dzięki nieocenionej pomocy co po niektórych członków naszej szalonej społeczności  stałem się także posiadaczem kilku ciekawych publikacji w temacie które mam nadzieje pomogą dojść do finału 

życzcie mi szcześcia ... :)

 

A no i od razy pytanie - ryc kadłub czy nie ryć :) o to jest pytanie ? 

IMG_20200731_193051_367.jpg

IMG_20200731_193108_070.jpg

no to moge jechać na wakacje :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny z tymi planami BS, w kilku przypadkach jest to radosna twórczość jak się porówna z fotkami. Nawet takimi ogólnodostępnymi a co by było gdyby temat zgłębiać? Walcz dzielnie, Royal Navy jest tego warta, wszak królowała szmat czasu ?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotras napisał:

Byłbym ostrożny z tymi planami BS

ciekawym jest że standardowa plansza  barwna  Trampka jest de facto identico z tym co jest w  BS z 39 przypadek ... nie sądze 

40 minut temu, Adamo722 napisał:

a potem w tej skali  ryj,

czyli jednak - ciekawe że nigdzie nie ma na planach podziału blach .... a na zdjęciach niby widać - własnie to niby 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może model był robiony na podstawie tych planów, kto wie. 
Podzielę się pewnym doświadczeniem. Budowałem kiedyś model pancernika Caio Dulio, właśnie na podstawie planów BS, nie zgadzało się sporo rzeczy ale dopiero jak znalazłem zdjęcia bliźniaczej jednostki Andrea Doria (moment przed złomowaniem) to dopiero mogłem zobaczyć rozmiar fantastyki. A najlepsze jest to, ze ostatnio jedna z firm wydał tem model w żywicy, i jest dokładnie robiony w oparciu o te plany. Jest to całkowite nieporozumienie. Jak jest z Exeterem, nie wiem ale naprawdę byłbym bardzo ostrożny w robieniu czegokolwiek w oparciu o plany BS. 
Oczywiście Dulio nie zbudowałem, są dostępne plany Dorii ale kosztują
ok 100 euro, uznałem że do modelu w 1/700 to trochę przegięcie i na razie temat umarł.

Edytowane przez Piotras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się też podłącze w kwestii blach....

laskonogi - zagrzebałem w moim archiwum i pchnąłem ci na maila fotkę wysokiej rozdzielczości [30MB] gdzie dużo widać w temacie blacharki jednej burty, mimo że fotka z 1933 lub 34 to raczej kadłub nie zmienił się  :mrgreen:

EDIT -------------

no i niestety oczywiście z wiadomej przyczyny tylko część nawodna :haha:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotras napisał:

ie wiem ale naprawdę byłbym bardzo ostrożny w robieniu czegokolwiek w oparciu o plany BS. 

no i masz :) wiem wiem de facto i tak zdjęcia to podstawa 

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

Nie niby tylko widać. 

troche sie drocze wiadomo ale czy naprawde jak sie robi plany etc to  nie mozna takiej prostej rzeczy jak uklad poszycia zrobić ? ... 

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

pchnąłem ci na maila fotkę

jestes nieocenioną skarbnicą :) dziekuje ! 

 

ps nie mozna takiej prostej rzeczy jak uklad poszycia zrobić ? ...  - po fotkach od MAV cofam com rzekł :) 

 

zastanawiam sie że przy tak dużym kadłubie to chyba nie będe bawił sie z warstwami podkladu etc tylko zaznacze na ostro te linie podziału ? 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Chyba kupię Ci pakiet rozszerzonego internetu, bo to znalazłem w 3 min

przyda sie bo u mnie na wiosce to muszę młodego z młotkiem przy rynnie ustawiać :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle widać "czyste" burty

i pytanie co to sie tak dymi z dziobu - tam były jakies wydechy? czy ja nie dowidzę ? 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem :piwo:    skanuje właśnie OW to jeszcze jednym mailem ci pocztę zapcham

 

13 minut temu, laskonogi napisał:

zastanawiam sie że przy tak dużym kadłubie to chyba nie będe bawił sie z warstwami podkladu etc tylko zaznacze na ostro te linie podziału ?

z tymi brytolami to było tak że te linie niezbyt widoczne są - jak sobie pooglądasz fotki to od razu rzuca się w oczy że głównie widoczne są te poziome. Pionowe są cieniutkie i ledwowidoczne.

Photo06caExeter1NP.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.