Skocz do zawartości

Motocykle II wojny swiatowej


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy używali też m.in. BMW R12, R32, R50, R71, różnych innych Zundappów i właściwie wszystkiego co wpadło w łapy (chociaż raczej nie były to modele stricte wojskowe). Do tego nasi w 1939 oprócz wszelkich modeli Sokołów używali sporo cywilnych motocykli, jak np. MOJ 130 (wg. "Wrzesień 1939. Pojazdy Wojska Polskiego"- przed wybuchem wojny w szkołach kierowców w niektórych batalionach pancernych), Podkowa 98, Zuchy, Perkuny, Tornedo, SHL itp. Dużo tego Ale wojskowych już chyba większość Ty wymieniłeś

 

EDIT: Francuzi używali w wojsku m.in. któregoś Gnome Rhone- chyba SK Model (czy jakoś tak) robiła model w 1/35, zdaje się że to był przepak Hellera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Hej!

 

Czy Wiecie może czy Triumph 3WH to to samo co BSA? Nie mogę znaleźć żadnych materiałów na temat Triumpha...

 

Chyba Triumph 3HW? Nie, nie jest to ten sam motocykl co BSA, chociaż wyglądają dośc podobnie. To była wojskowa wersja przedwojennego modelu 3H.

 

3HW.jpg

 

Zdjęcie pochodzi z książki Ivora Daviesa "The Pictorial History of Triumph Motor Cycles".

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz je robić od podstaw?

Jak tak to czekam na Kettenkrada Smile

Oj, nie doceniasz kolegi Jak znam zycie, Marudek chce mieć kompletną kolekcyję własnoręcznie wykonanych wojskowych motórów II wojny... Mylę się czy nie ?

A do listy dodałbym Typ97, produkowany przez poddanych Hirohito na licencji Harleya, oraz to - nie wiem, co to za maszyna [makaroniarska czy trofiejnaja?] , ale fotka fajna:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_101I-783-0119-23A,_Nordafrika,_italienische_Krad-Fahrer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przez Lorda italiański motor można obejrzec całkiem dokładnie w filmie "El Alamein". Pierwsze kilka minut to scena jazdy na tym motorze. Ładne zbliżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki wielkie z a wpisy w tym wątku.

 

krzychu-onisk Tak, Kettenkrad też będzie (choć to może nie motocykl). Mam już nawet pomysł na gąsienice do niego w 1/72.

Gnome & Rhone - mam ten przepak w 1/35. Czeka na swoją kolej do pomniejszenia.

 

Seb, LordDisneyland - dzięki za cynk o Type 97. Dotąd myśałem, że jest tylko model Tamiyi w 1/48.

 

Erolek dzięki za sprostowanie - może dlatego nic nie mogłem znaleźć...

 

kubisz bardzo dziękuję za linki (nawet nie wiedziałem o tych modelach). Skoti film na pewno się przyda przy budowie modelu.

 

 

Dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk Tak, Kettenkrad też będzie (choć to może nie motocykl). Mam już nawet pomysł na gąsienice do niego w 1/72.

 

Jakby co to jest na forum mój Walkaround Kettenkrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.