Skocz do zawartości

Yamato 1/700


Piotrek178

Rekomendowane odpowiedzi

No jakoś zrobiłem, pierwszy raz więc pewnie źle,  ale mam nadzieję, że nie jest AŻ TAK tragicznie. Malowane jednolicie, bez washa (jeszcze może dzisiaj mi się uda). Olejnych farb nie mam miałem kupić, ale nie mam pieniędzy teraz więc na razie się nie uda. Mam jakiś stary helikopter w 72 i coś tam z tym preshadingiem próbowałem. Nie zastosowałem tego teraz trochę z obaw. Przy następnym modelu (samolot) na pewno spróbuje bo baaardzo efektownie to wygląda. 

IMG_20201221_140206 IMG_20201221_140159 IMG_20201221_140149 IMG_20201221_140141

Nie wiele widać, ale trudno. Zapraszam do krytykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznę - tak delikatnie - bo za chwilę może być mniej miło 😉

przede wszystkim - wy.....l te gazety i zrób zdjęcia na jednolitym tle ! mało kogo obchodzą promocyjne ceny kociej karmy w marketach !!!! 🙈

 

skoro sam zauważasz, że niewiele widać - to zrób tak aby było coś widać

 

a z tego co widać:

model jest całkiem fajnie sklejony i dobrze pomalowany. Poza kominem - który - hmmm - nie wyszedł najlepiej. Za nisko zszedłeś z czarnym kolorem - to sie kończyło na czopuchu - jest mnóstwo rysunków i zdjęć - warto zerknąć przed malowaniem. Trochę też się rozlało farby pokładu przy pierwszym falochronie ale to można skorygować.

Chyba nie do końca dobrze złożyłeś katapulty - ale potrzeba zbliżeń aby to ocenic... to tyle na szybko.

Masz miejsca, gdzie błyszczy ale to się da wygasić. Farby olejne są trudniejsze w pracy niż akryle . czym malowałeś? używasz pędzla czy aero?

jeśli akrylami - kup lakier bezbarwny - matowy i błyszczący. Pomaluj całość lakierem błyszczącym i zacznij nakładać washa. Jak to robić? - opisano tu: Poradnik modelarski S1O5 - Filtrowanie i washowanie modelu - YouTube

 

edit - i raczej staraj się pisać w jednym poście - masz opcje edycji posta i dodawania/modyfikacji treści. Wrzucanie  3 pod rząd w ciągu pięciu minut zakrawa na spam ...

 

PS jak na pierwszy raz - model jest naprawdę dobry :super:

Edytowane przez blacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, na razie nie zrobię lepszych zdjęć, najszybciej jutro. Z tym kominkiem to się chyba da jeszcze poprawić. Model nie jest pierwszy tylko pierwszy malowany aero tak ogólnie to trzeci. Malowałem farbami tamiya dokładnie xf-78 i xf-75. Lakier mam półmatowy nada się?

Dzięki bardzo, film obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrek178 napisał:

 Lakier mam półmatowy nada się?

Nie bardzo - lepszy będzie jednak błyszczący - wash się po nim bardzo dobrze rozchodzi. Półmat możesz dać jako warstwę końcową - aby zgasić refleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 11:35, Piotrek178 napisał:

Zdjęcia nie najlepsze ale nadal nie mam jeszcze dostępu do aparatu.

Akurat zdjęcia są ok, masz dobry aparat w telefonie, musisz z nim tylko trochę poćwiczyć  :piwo:

Co mi w nich przeszkadza, to tło. Postaraj się o jakieś mniej pstrokate, niż gazetka z Biedronki służąca za paletę :haha:

Poza tym, naprawdę fajny warsztat, podziwiam ogarnianie blach, chciałbym tak umieć :glupek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.