Jump to content

[IN BOX] TKS z 20 mm NKM wz 38 FK


Tenggeri
 Share

Recommended Posts

Kupując ten model otrzymujemy dwie wypraski z częściami, dwie takie same z częściami układu jezdnego, czterostonnicawą instrukcję, gumofilce oraz klej. Instrukcja dość mało czytelna wygląda niezbyt imponująco. Części odlane poprawnie lecz bez fajerwerków, otwierając pudełko byłem przygotowany na niezbyt wysoką jakośc lecz zestaw miło mnie zaskoczył. Najgorszą rzeczą w całym zestawie są gumofilce, całe szczęście, że można zrobić gąski plastikowe, które również nie wyglądają rewelacyjnie. Dośc gadania, oto fotki zawartości pudełka:

TKS.jpg

wypraskazwann.jpg

wypraska2.jpg

szpadel.jpg

czci.jpg

ukad.jpg

gsieniceplastikowe.jpg

gumofilce.jpg

Instrukcja

instr1-1.jpg

instr3.jpg

instr2.jpg

instr4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehe mam na swoim koncie 2 takie przeprawy. Wszystkie tankietki maja te same wypraski a różnią się kilkoma dodatkowymi małymi ramkami. Czeka Cię sporo zabawy z tym zestawem, trzeba się nagłówkować bo instrukcja pokazuje w przybliżeniu gdzie ma być coś wklejone. Ale po sklejeniu nawet prosto z pudełka ciekawie wygląda na półce. Gdzieś w czeluściach forum jest galeria z moim CP z RPMu.

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba zakupię za radą forumowiczów takie coś to trenowania washa

I to jest najlepsze zastosowanie dla tego produktu "modelopodobnego"...

 

Tenggeri>>>Jeśli chcesz zbudować coś co ma przypominać TKS-a, radzę kupić zestaw blaszek Abera, niedrogi a stosunkowo fajny i dzięki niemu produkt RPM nabierze prawidłowego wyglądu. Polecam magazyn "Militaria i fakty" - jeden z numerow jest poświęcony TKS-om. Przyda Ci się jeszcze "trochę" szpachli. Bądź przygotowany na robienie nitow.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wiec4-13 - Tak, w tankietkowych zestawach RPM w wyprasce z bronią jest działko 37mm Puteaux i dwa ckm do wyboru - Hotchkiss oraz drugi bliżej niezidentyfikowany (hmm taka hybryda Maxima i Browning-Colta). Jeśli chodzi o uzbrojenie to odwzorowane jest bardzo słabo i trzeba się spocić, żeby zrobić coś ładnego, w 3 tankietkach RPM, które mam wszędzie pakowana jest ta sama wypraska z bronią.

 

Co się tyczy gazet to polecam, wspomniane już tutaj czasopismo "Militaria i Fakty":

- nr 31 6/2005 cz.1 foty i szkice TKS, wartościowe bo robione w odnowionym pojeździe z W-wy

- nr 33 2/2006 cz. 2 tu też dużo zdjęć i wartościowe szkice TKS z nkm 200mm oraz dokładne foty jarzma, dodatkowo słów kilka o 4TP, TKS-D, Pzinż`u 152 i 160

- i najnowszy jeśli chodzi o TKS nr 45 2/2008, zdjęcia jeżdżącego karalucha już w ostatecznym malowaniu i ciekawej scenerii.

 

A wracając do modeli RPM to każdy, kto chce skleić chociaż jeden zgodnie z oryginałem zasługuje na odznakę "Za wytrwałość", bez wątpienia model dla lubiących zabawe, z blaszkami idzie łatwiej.

Tragednii nie ma, ale gotowy z pudełka nie wyskoczy.

 

aha porównania Mirage kontra RMP. Nie tak dawno kupiłem TKS-B z Miraga bo potrzebowałem przedłużone podwozie (i tak za krótkie jak sie okazało). Jakoś ? Porównywalna z RMP, plastik gorszy, detale marne.

 

PS Na youtube są filmiki tego TKS z MiF.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a co z kolorami? ja staram sie zrobic trojbarwne malowanie, mam farby agamy, bardzo mi sie podoba piaskowy i brazowy odcien, tylko zielony (oliwkowy?, oliwkowozielony) czy tez po prostu khaki jest jakis taki ciemny w porownianu do zdjec tankietki. Czy to prawidlowy kolor, czy moze zdjecia odrestaurowanej tankietki maja zly odcien zielonego? Instrukcja podaj Humbroll 117, czy on nie bedzie tez za ciemny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.