Skocz do zawartości

[IN BOX] TKS z 20 mm NKM wz 38 FK


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując ten model otrzymujemy dwie wypraski z częściami, dwie takie same z częściami układu jezdnego, czterostonnicawą instrukcję, gumofilce oraz klej. Instrukcja dość mało czytelna wygląda niezbyt imponująco. Części odlane poprawnie lecz bez fajerwerków, otwierając pudełko byłem przygotowany na niezbyt wysoką jakośc lecz zestaw miło mnie zaskoczył. Najgorszą rzeczą w całym zestawie są gumofilce, całe szczęście, że można zrobić gąski plastikowe, które również nie wyglądają rewelacyjnie. Dośc gadania, oto fotki zawartości pudełka:

TKS.jpg

wypraskazwann.jpg

wypraska2.jpg

szpadel.jpg

czci.jpg

ukad.jpg

gsieniceplastikowe.jpg

gumofilce.jpg

Instrukcja

instr1-1.jpg

instr3.jpg

instr2.jpg

instr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam na swoim koncie 2 takie przeprawy. Wszystkie tankietki maja te same wypraski a różnią się kilkoma dodatkowymi małymi ramkami. Czeka Cię sporo zabawy z tym zestawem, trzeba się nagłówkować bo instrukcja pokazuje w przybliżeniu gdzie ma być coś wklejone. Ale po sklejeniu nawet prosto z pudełka ciekawie wygląda na półce. Gdzieś w czeluściach forum jest galeria z moim CP z RPMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zakupię za radą forumowiczów takie coś to trenowania washa

I to jest najlepsze zastosowanie dla tego produktu "modelopodobnego"...

 

Tenggeri>>>Jeśli chcesz zbudować coś co ma przypominać TKS-a, radzę kupić zestaw blaszek Abera, niedrogi a stosunkowo fajny i dzięki niemu produkt RPM nabierze prawidłowego wyglądu. Polecam magazyn "Militaria i fakty" - jeden z numerow jest poświęcony TKS-om. Przyda Ci się jeszcze "trochę" szpachli. Bądź przygotowany na robienie nitow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wiec4-13 - Tak, w tankietkowych zestawach RPM w wyprasce z bronią jest działko 37mm Puteaux i dwa ckm do wyboru - Hotchkiss oraz drugi bliżej niezidentyfikowany (hmm taka hybryda Maxima i Browning-Colta). Jeśli chodzi o uzbrojenie to odwzorowane jest bardzo słabo i trzeba się spocić, żeby zrobić coś ładnego, w 3 tankietkach RPM, które mam wszędzie pakowana jest ta sama wypraska z bronią.

 

Co się tyczy gazet to polecam, wspomniane już tutaj czasopismo "Militaria i Fakty":

- nr 31 6/2005 cz.1 foty i szkice TKS, wartościowe bo robione w odnowionym pojeździe z W-wy

- nr 33 2/2006 cz. 2 tu też dużo zdjęć i wartościowe szkice TKS z nkm 200mm oraz dokładne foty jarzma, dodatkowo słów kilka o 4TP, TKS-D, Pzinż`u 152 i 160

- i najnowszy jeśli chodzi o TKS nr 45 2/2008, zdjęcia jeżdżącego karalucha już w ostatecznym malowaniu i ciekawej scenerii.

 

A wracając do modeli RPM to każdy, kto chce skleić chociaż jeden zgodnie z oryginałem zasługuje na odznakę "Za wytrwałość", bez wątpienia model dla lubiących zabawe, z blaszkami idzie łatwiej.

Tragednii nie ma, ale gotowy z pudełka nie wyskoczy.

 

aha porównania Mirage kontra RMP. Nie tak dawno kupiłem TKS-B z Miraga bo potrzebowałem przedłużone podwozie (i tak za krótkie jak sie okazało). Jakoś ? Porównywalna z RMP, plastik gorszy, detale marne.

 

PS Na youtube są filmiki tego TKS z MiF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a co z kolorami? ja staram sie zrobic trojbarwne malowanie, mam farby agamy, bardzo mi sie podoba piaskowy i brazowy odcien, tylko zielony (oliwkowy?, oliwkowozielony) czy tez po prostu khaki jest jakis taki ciemny w porownianu do zdjec tankietki. Czy to prawidlowy kolor, czy moze zdjecia odrestaurowanej tankietki maja zly odcien zielonego? Instrukcja podaj Humbroll 117, czy on nie bedzie tez za ciemny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.