Skocz do zawartości

Leopard 2a5 Border model 1/35


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

aktualnie złapałem wenę na klejenie, więc działam. Model dostałem na święta zeszłego roku, więc będzie to fajna odskocznia od drugo wojennych klimatów :) Jako, iż dostałem go na święta to moim celem jest skończenie tego modelu do tegorocznych świąt, czy wyjdzie nie wiem :cool: Chcę wykonać kwadratową wersję malowania jak na zdjęciu niżej vSPjkgs.jpg

Zdjęcie znalazłem na reddicie, a producent oferuje tą wersje malowania. Będzie to całkiem fajne wyzwanie a zwłaszcza zabawa z taśmą maskującą. Jak na razie skleiłem wannę i wygląda to tak 

f2tYLI1.jpg

Jak zawsze zachęcam do komentowania, postępy niebawem... 

Pozdrawiam

Edytowane przez MaciejW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chętnie popatrzę jak inni się bawią modelami którymi sam się bawiłem :) Od razu zajmij się śladami na wewnętrznej stronie chlapaczy. Potem ciężko będzie się tam dostać a będzie to widać po zamontowaniu wszystkiego. Jakby co to możesz wpaść do mojego warsztatu bo koledzy podesłali tam parę wartościowych fotek (szczególnie jeśli chodzi o optykę) i polecam walkaround Tomka Mroczkowskiego, który często zastępował mi skopaną instrukcje Bordera. Warto też dokupić łańcuszki od Abera na granaty dymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat regularnie oglądałem w trakcie wiem, że trochę szpachli przede mną. Na zdjęciach zobaczyłem dopiero ślady po wypychaczach ale miałem cichą nadzieję, że nie będzie ich widać potem. Na szczęście na tym etapie to jeszcze nie problem :) A łańcuszki na pewno będą fajnym detalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szpachli zaoszczędzisz jeśli będziesz delikatnie obrabiał elementy bo plastik jest dość podatny na obróbkę, ale spasowanie w tym zestawie jest całkiem fajne. Obrabiania za to będzie sporo bo praktycznie każdy element cierpi na szwawicę. 😞 Najcięższe będzie złożenie koszy po bokach wieży a reszta to tylko przyłóż-sklej no i cierpliwe szlifowanie. Fajne malowanie wybrałeś :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Działam dalej udało mi się zrobić imitację spawu łączącego górną i dolną płytę, i muszę przyznać - jestem zadowolony z efektu. Z dodatkowych modyfikacji wywierciłem otwór na szpilkę w zapasowym ogniwie i rozwierciłem klamry od łopat ale to mały szczegół. Powoli zapełniam tył. Poniżej zamieszczam zdjęcie Tomka Mroczkowskiego z którego czerpałem inspirację. 

hQcEA8d.jpgK1m0dmw.jpg11CWhpR.jpgtWoN4TE.jpgDd5SASh.jpgkVgUL2s.jpgUCGPb0a.jpg

Edytowane przez MaciejW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bulik58 napisał:

na tym zdjeciu widac lepiej owalny otwor jak rownierz podwojny otwor odprowadzajacy. Porownaj rownierz uchwyt podtrzymujacy zapasowe traki (nad nr. rejestracyjnym) widac iz nie jest przykrecony bezposrednio do pancerza tylko  2 malych listw.

Tak widziałem, że otwór jest poszerzony ale niestety nie mam mniejszego wiertełka by spróbować to odwzorować a nie chcę popsuć efektu. I tak się to lepiej prezentuje od "ogniwka" bez żadnej dziury. Postaram się podziałać jakoś z tymi listwami. Dzięki wielkie za fotki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej, dorobiłem kolejne dwa uchwyty, i zabrałem się za wizjery .... I tutaj pytanie ujdą? Nie są wklejone więc bardzo szybko mogę je zmyć i spróbować od nowa. Szczerze mówiąc to nie wiem jak wyszły robiłem wizjery pierwszy raz. Użyłem farbek Tamki clear blue i troszkę clear yellow aby całość trochę zzieleniała.pFPI3nB.jpg4hxK8yT.jpgGkAwi8Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że jak pomalujesz te peryskopy z zewnątrz to kolor się pewnie jeszcze zmieni, więc najpierw pomaluj srebrnym z zewnątrz żeby nadać jeszcze odrobinę blasku i będziesz zarazem widział jak to będzie ostatecznie wyglądać. Jak dla mnie w tym momencie nie jest źle, mogłoby być trochę jaśniej ale i tak w tym miejscu nie będzie wiele widać, bo tu będzie sporo cienia od wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny po bokach i od góry peryskopów - chodzi o obudowę szkieł (ewentualnie jak na zdjęciach Bulika srebrny tylko od góry/z tyłu) a szkła od frontu tak jak jest teraz tylko farbami transparentnymi. Tam gdzie zrobisz srebrnym pójdzie następnie farba kamuflażu a srebrny pomoże wydobyć trochę refleksów światła. A co do samego koloru szkła peryskopu to też sporo zależy od tego co się w nim odbija.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej i wreszcie mogę uzna, że kadłub jest prawie skończony. Dodałem łańcuszki przy hakach, analizując wiele zdjęć zobaczyłem, że z jednej strony łańcuch jest przymocowany do zawleczki i na tyle ile potrafiłem, odwzorowałem ją. Dobrze widać ją na zdjęciu z albumu Tomka Mroczkowskiego: OWfyuYk.jpg

 

Tak to się prezentuje aktualnie:uGXOvNc.jpg558g1Nu.jpgJ2nHAvS.jpg9DfiQ7N.jpgcx4xZaw.jpgrYu3426.jpgukARXE4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.