Skocz do zawartości

Leopard 2a5 Border model 1/35


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było tak kolorowo, dzisiaj dopiero zobaczyłem, że ramka "S" jest uszkodzona :cry: na całe szczęście nie musze użyć tych uszkodzonych fartuchów. gB8dPxz.jpgLHzbTK9.jpg

Co prawda jeden element na ramce "T" też jest uszkodzony, ale nie będzie on ciężki do naprawieniaB8hHSfI.jpg

 

Użyje fartuchów T1 i T2, w instrukcji moja wersja malowania ich. Co więcej na wielu zdjęciach widać, że A5 mają tego rodzaju fartuchy. Ya3DFYu.jpgvSNBUHJ.jpgg4RyHvR.jpg

Zdjęcia  jak zwykle zaczerpnięte z galerii Tomka Mroczkowskiego :cool:

 

Na obronę producenta mogę jedynie powiedzieć, że mogła to być jedna z pierwszych partii. Jak by to ująć głupi ma zawsze szczęście :banan: i nie musze nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbowałem dorobić "obowiązkowy napis" :glupek: Najmniejsze litery jakie znalazłem na rynku niestety mają wysokość 1mm i są za duże :neutral:. Patrząc na zdjęcia to na oko litery o wysokości 0,5mm były by idealne szkoda, że takich nie można dostać.  Tak to się aktualnie prezentuje, jutro biorę debonder i ściągam literki.kLV6d5f.jpgOWfyuYk.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaciejW napisał:

No to spróbowałem dorobić "obowiązkowy napis" :glupek: Najmniejsze litery jakie znalazłem na rynku niestety mają wysokość 1mm i są za duże :neutral:. Patrząc na zdjęcia to na oko litery o wysokości 0,5mm były by idealne szkoda, że takich nie można dostać.  Tak to się aktualnie prezentuje, jutro biorę debonder i ściągam literki.

Szalony... Jak dla mnie to nic z tego, że są za duże. Czasem trzeba iść na kompromis a taki smaczek to nie lada co... Ja bym zostawił ale Tyś tu głównym decydentem.

7 godzin temu, bulik58 napisał:

Nie widzialem jeszcze modelu z tym napisem 

Tym bardziej bym zostawił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to leo dostał fartuchy :) rgAr25s.jpgVmtlpan.jpg

Wpadłem na przy okazji na pomysł co zrobić z nieszczęsnym napisem. Ale jak to w jednym Fajnym warsztacie VOX POPULI VOX DEI. Są trzy opcje: a) ściągać napis b) zrobić drugi napis na drugim haku od zewnętrznej strony tak jak na pierwszym c) dorobić 3 pozostałem napisy. Decydujcie! :lajkonik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 22:15, MaciejW napisał:

No to spróbowałem dorobić "obowiązkowy napis" :glupek: Najmniejsze litery jakie znalazłem na rynku niestety mają wysokość 1mm i są za duże :neutral:. Patrząc na zdjęcia to na oko litery o wysokości 0,5mm były by idealne szkoda, że takich nie można dostać.  Tak to się aktualnie prezentuje, jutro biorę debonder i ściągam literki.

Problem nie z wysokością cyfr, ale z czasem...

.cyfry.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy, napisami będą :) Dzisiaj stwierdziłem, że spróbuje wymienić hmm, jeden wizjer używając płyty cd. Efekt robi na mnie jedno WIELKIE WOW. Nie jest to jeszcze finalna wersja, niestety zarysowałem kawałek płyty skalpelem podczas jego obróbki, będę robił ten element do nowa. Szkoda, że nie potrafię zastąpić reszty optyki płytkami ponieważ wygląda to naprawdę świetnie.  Myślę, że z czasem uda mi się idealnie obrobić kawałek płyty :) No to oficjalne wyniki próby Nr 1rgHzkM6.jpgaoDYTLn.jpg

Nr0ekfI.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło rzeczywiście ładnie ale akurat to szkło powinno być zielone bez refleksów. Spróbuj zrobić w ten sposób optykę za włazem dowódcy to będzie wyglądać bardzo kozacko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób takie szkło tam gdzie mówiłem i dorób tam optykę z... czegoś i będzie pięknie :super: XBandita pytaj co i jak bo on cuda w takich rzeczach wyczynia. Optyka celowniczego tez daje pole do popisu. A nauka nie pójdzie w las bo fajnie to wyszło. Mi cięcie płyty nie za bardzo wychodzi także jestem pełen uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz na poważnie. Nie użyłem całej płyty ponieważ a) refleks chyba tak to się nazywa b) płyta jest strasznie gruba. Płytę rozwarstwiłem na dwie części. Jedna z nich jest fajnie szarawa tak jak te elementy optyki, więc uznałem, że się nada.20201201_232146.thumb.jpg.e8c646637ec768e4c7db6d80a2bf2cef.jpg

 

Raczkuję w tym temacie dopiero, ale już widzę, że płyta daje dużo opcji do popisu. Na zdjęciach może się wydawać, że strasznie odbija światło, ponieważ specjalnie starałem się tak ustawić światło by uzyskać fajne odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybkie zdjęcie dla obrony tej płytki. Na porównaniu widać jak prezentuje się płytka w zależności od ustawienia światła. Według mnie to się nawet broni. No i tutaj widać jak dużo muszę jeszcze poprawić w obróbce płyty, ale idzie w to w dobrą stronę w porównaniu do pierwszych prób.evxwOwV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest niepodważalny argument, w takim razie pozostaje mi pomalować zestawowe części zielonym. 

Znalazłem kilka fotek gdzie widać lepiej pozostałą optykę.Leopard_2A5_EMES_15_sight.jpg.386dd8c2af1f045c37a083b48a65004a.jpgih1HMGy.jpgvbPJ4pT.jpg

 

Wpadłem na jeden pomysł jak zmodyfikować zestawowe części, mianowicie z każdą przezroczystą częścią jest wystarczająco miejsca by podkleić jej od tyłu kawałek cd. Części pomalować lekką warstwą niebieskiego. Warstwa płyty z tyłu powinna dać fajne refleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radziu_82 napisał:

A może pomalować ten fragment wycięty z płyty CD zielonym clearem?

 

Nie ma co malować CD bo stracimy efekt idealnie płaskiej powierzchni, a ten jest pożądany. 

Ogólnie:

Robię DVD na 2 sposoby w zależności od tego jaki efekt chce uzyskać. najważniejsze to musisz rozwarstwić płytę DVD tak byś miał powierzchnię z danymi i oddzielnie plastik pokryty częściową odblaskową wierzchnią warstwą (patrz zdjęcie). Jeśli jest to celownik dowódcy i widać w nim soczewki to biorę półprzezroczyste. jeśli jest to zwykły peryskop to biorę lustrzane.

Wycinam paseczki nożyczkami (patrz zdjęcie) i docinam na równo skalpelem. Ważne żeby ciecie skalpelem zrobić równe za pierwszym cieciem skalpela to wtedy wygląda to najlepiej. 

 

Co do kolorów to rzeczywiście trzeba trochę poszperać w odmętach szuflad i znaleźć taki kolor jak chcemy. I jeszcze jeden myk. Czasem DVD rozwarstwi się, że część z danymi zostanie z górną warstwą. to daje znów inny efekt- czasem pożądany:)

 

Do mniejszych cięć, bliższych rozmiarowi szkiełka, korzystam z cążek, trzeba trochę sobie zawsze zrobić zapas bo później konieczna jest akcja jak po ikei. Zdjęciowy krótki tutorial niżej :) Tylko nie poddawaj się jak nie wyjdzie Ci za pierwszym razem :) aha i uważaj na palce...:miecz:

 

IMG_20200331_145521.jpg

20201202_233857.jpg

 

20201202_234019.jpg

20201202_234041.jpg

20201202_234110.jpg

20201202_233933.jpg

Edytowane przez x_bandit
ortografia ;D
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.