Skocz do zawartości

Leopard 2A4, Ravella w skali 1:72


Yonex13

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy czołg w skali 1:72 i zarówno mój pierwszy temat na tej stronie. Mam dopiero 12 lat, ale w swoim dorobku mam już to i owo mam tylko 13 modeli. Proszę o krytykę ale nie za surową hehe. Może mi ktoś powiedzieć jak sie dodaje zdjęcia bo nie wiem. [ale wstyd]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka nie za mocna mówisz?

Na początek zrezygnuj z robienia takiego mocnego błota, najważniejsze na początek nauczyć się czystko składać, malować i opanować takie podstawowe techniki jak wash i suchy pędzel które pozwolą podkreślić bryłę i wydobyć wypukłe detale. Potem przyjdzie czas na agresywniejsze zabiegi jak błoto itp.

Ale ogólnie jest fajnie, sklejony okej, nie jest zalany farbą i nie przebija nigdzie plastik. Jedynie koła i gąski są chyba niedomalowane. Za późno już żeby to poprawić, ale na przyszłość gąski zawsze na czarno maluj a bandaże gumowe na kołach też na czarno . Trochę taki upaćkany ten model ale z czasem będzie lepiej! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki.... Ja mam zamiar do tego jakąś dioramke walnąć już mam nawet plan a wiem gąsek nie pomalowałem a koła śa całe ładnie pomalowane. Rzeczywiście nie pomalowałem bandaży ale tam już teraz nic nie zrobię. Dzięki za krytykę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Więc tak. O kołach i gąskach wiesz. Kamo całkiem ładnie pomalowane, model sklejony też dobrze. Jak malować gąski i bandaże to już Reggy napisał. Jedynie mogę dodać, że gąski można jeszcze przetrzeć metalizerem. Jedyne co mi się nie podoba to błotko, bo wygląda jak budyń jakiś :P. Ale ogólnie masz u mnie plus za model.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex13 ja mam 23 lata, modelarstwem zajmuje sie od prawie roku (po mega dlugiej przerwie) modeli mam mniej niż Ty.. stary, kupa czasu przed Tobą Model dobrze sklejony, o reszcie też chłopaki powiedzieli... I fajnie ze jesteś na forum, to wielka skarbnica wiedzy i informacji, a użytkownicy rozwieją Twoje najmniejsze wątpliwości co do techniki itp... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komplementy oraz skargi. Model jest już poprawiony gąski pomalowane na czarno lekko przetarte poprawiona jest również tylna siatka właściwie to tylne dwie siatki. Jest również mniej błota poskrobałem i już tyle nie ma co było jutro wstawię fotki ponieważ dzisiaj mam grilla i już muszę iść. Jakby coś jeszcze wam się nie podobało to piszcie dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam że tak późno dopiero te zdjęcia dodaje ale tak jakoś wyszło. Za ten model dostałem czwarte miejsce na powiatowym konkursie modelarskim w Trzciance... Zrobiłem to co kazaliście zrobić z gąskami i tak one wyglądają niestety gum nie udało mi się przemalować.... poprawione tylne siatki i zdjęte obłocenie... To tyle teraz zdjęcia....

 

 

05f7019975ba257b.jpg

68b7344814ffe7b4.jpg

016ffdee25c3da28.jpg

 

To by było tyle... jeszcze raz przepraszam że tak późno

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, nie jest dobrze Fajnie, że kombinujesz z efektami, warto jednak na początek popracować nad czystością sklejania i malowania. Przede wszystkim razi brzydkie zakończenie tyłu góry kadłuba. Trochę podszlifować by nie zaszkodziło. Trochę widać fakturę farby na zbliżeniach. Więcej rzadszych warstw lepiej, niż jedną grubą. Następnym razem będzie na pewno lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko przy Tigerku w 1:72 zobaczycie poprawe... Przynajmniej mam taką nadzieje bo będzie malowany aero po raz pierwszy będę malował aerografem... Myślę że będzie znacząca poprawa w moim malowaniu a na tym Leopardzie to tylko to jedno miejsce jest takie brzydkie przynajmniej ja więcej nie znalazłem... A mam jeszcze jedno pytanko czy macie jakąś wizje dioramki do tego modelu?? Dzięki za komentarze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaku proszę cię ujawnij swoją wizje dioramy... A ty masz chętkę na ten czołg czy mi się tylko tak wydaje?? A kalki nie polskiej nie było w zestawie ale możne dokupić u nas w sklepie http://sklep-modelarski-ikar.pila.pl/catalog/index.php wystarczy założyć konto za friko i kupić płacisz za przesyłkę tylko 2zł a kalki starczą jeszcze na długo długo więcej... A z tą wizją proszę napisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.