Skocz do zawartości

Efekt drewna


Chilar

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfików w sklepie po wpisaniu "wood" aż za dużo. Zestawy Mig , Vallejo, AK, Abteilung wcale nietanie, a w każdym po 6 i  więcej buteleczek. Chciałbym  przeczytać kilka opinii nt. uzyskania  prostego, bez dzielenia na gatunek drzewa, efektu drewna (deska/podkład kolejowy itp.) głownie w pancerce i na dioramce. Wcześniej w modelach nie miałem takiej potrzeby, ale teraz przyszło mi wykończyć właśnie podkłady kolejowe do drezynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak @Spotter napisał. Prosta, tania i szybka metoda. Tak samo malowałem stateczniki w niemieckiej rakiecie w skali 1:72. Tam próbowałem uzyskać coś podobnego do sklejki, ale do zużytego drewna to pasowałoby jeszcze położyć ciemny filtr.  Zamiast patyczka do uszu użyłem płaskiego pędzla, i rozcierałem nim kropki oraz cienkie kreski olejnej. 
Rzuć okiem jeszcze na ten film: 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Cześć

Jakieś podpowiedzi co do stosowania tego zestawu ?

https://www.scalemates.com/pl/colors/ak-interactive--677/ak-563-old-and-weathered-wood-vol2-acrylic--10742

Czy te szare odcienie, traktować bardziej jako filtr?

Malowanie "Normalnego drewna jako-tako już opanowałem, chcę osiągnąć efekt mocno już wystawionego na działanie pogody i zastanawiam się jak to ugryźć.

Do zestawu vol.1 jest jakiś poradniczek na you tube, do drugiego nic nie znalazłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzychu83 napisał:

Cześć

Jakieś podpowiedzi co do stosowania tego zestawu ?

https://www.scalemates.com/pl/colors/ak-interactive--677/ak-563-old-and-weathered-wood-vol2-acrylic--10742

Czy te szare odcienie, traktować bardziej jako filtr?

Malowanie "Normalnego drewna jako-tako już opanowałem, chcę osiągnąć efekt mocno już wystawionego na działanie pogody i zastanawiam się jak to ugryźć.

Do zestawu vol.1 jest jakiś poradniczek na you tube, do drugiego nic nie znalazłem.

Pozdrawiam

Farby i kolory dobre. Kupiłem ten zestaw, ale chyba trochę leżał w sklepie, Niektóre buteleczki zawierały gluty, które niestety już nie dały się wymieszać. powstał osad -chyba ze starości.  Farby poszły do kosza. Vallejo proponuje prostszy zabieg: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.