Skocz do zawartości

UH-1D SLICK Italeri 1:72


wazee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Postanowiłem przedstawić wam parę zdjęć z budowy tego modelu. Liczę na komentarze oraz wskazówki. In box modelu można znaleźć na stronie sklepu mojehobby.pl

 

Oto gotowe wnętrze:

 

uh1lj5.jpg

uh2lm2.jpg

uh3co6.jpg

uh4wp6.jpg

 

 

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Jakie macie koncepcje, na zamaskowanie wnętrza. Chcę tutaj pozostawić wszystkie drzwi pootwierane i nie chcę sobie zapaskudzić środka podczas psikania na kadłub. Mój pomysł jest taki, żeby okleić dziury taśmą od środka przed sklejeniem połówek ale nie wiem czy później nie będzie ciężko z wyjęciem tej taśmy.

2. Czy wie ktoś jaki jest kolor wału, popychaczy itp. w głównym rotorze, ponieważ instrukcja niezbyt precyzyjnie to określa. Może ktoś ma jakieś fotki.

3. Gdzie do cholery w woj. śląskim można kupić Blu-Tack?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi i komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem Hueya zaopatrzyłem się książeczkę Kagero z serii Topshots, stąd też skanik:

ssssrl5.th.jpg

Przy okazji - dobra robota, wygląda jak w skali 1:48! Powodzenia w dalszej budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki reggy

Wydaje mi się, że te kolory są dla wersji współczesnych. Te w Wietnamie miały jakiś jasny kolor-szary, biały albo coś w tym stylu, tylko nie wiem dokładnie. Na angielskiej Wikipedii jest zdjęcie ale nie widać dokładnie.

 

Zapomniałem dodać, że ten model jest jednym z fajniejszych od Italeri jakie widziałem, szczególnie pod względem detali. Jedyna wada moim zdaniem to brak nitów na kadłubie i zegary z kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie macie koncepcje, na zamaskowanie wnętrza. Chcę tutaj pozostawić wszystkie drzwi pootwierane i nie chcę sobie zapaskudzić środka podczas psikania na kadłub. Mój pomysł jest taki, żeby okleić dziury taśmą od środka przed sklejeniem połówek ale nie wiem czy później nie będzie ciężko z wyjęciem tej taśmy.

 

Przyłapać tak jak mówisz, delikatnie na krawędziach, potem po prostu to wyciągniesz przyklejając świeżą taśmę do tej użytej i pociągniesz i już. albo zrób zagięcie na taśmie które potem będzie można chwycić szczypczykami i wyciągnąć.

 

A środek ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się zapowiada, z miłą chęcią będę się przyglądał.

3. Gdzie do cholery w woj. śląskim można kupić Blu-Tack?
Na przykład w Zabrzu. Niedawno kupowałem, kosztował 6,60 pln

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do makowania wnętrza ja osobiście wkładam przed malowaniem (po sklejeniu kadłuba) waciki higieniczne (taka okrąbła przyprasowana wata, mozna kupić za grosze w każym markecie), a ewentualne szpary patafixem lub taśma maskującą juz od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że oparcia w kabinie transportowej przykleiłeś właściwie? To jest zwykła tkanina i nie może się wyginać do przodu ! Przy takim ułożeniu pręt, na którym jest rozpięte oparcie będzie uwierał w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam po dłuższej przerwie. Jakoś nie miałem weny do klejenia i relacji, ale nadrabiam zaległości. Poniżej zdjęcia stanu obecnego modelu. Zdaję sobie sprawę z kilku błędów, chociażby upaćkanej bocznej szyby, które to zresztą są moim najbardziej znienawidzonym elementem każdego modelu. Proszę o dalsze komentarze i opinie, szczególnie o drybrushingu, w którym nie jestem jeszcze biegły i nie wiem czy dobrze wygląda na tym modelu.

 

uh11tk2.jpg

w800.png

 

uh12af5.jpg

w800.png

 

uh13lv0.jpg

w800.png

 

uh14fc8.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, czy mógłbyś napisać jak malowałeś wnętrze - ładnie może bym sie coś nauczył - z aerografem zaczynam przygodę -całe życie pędzel.

a i mała uwaga statecznik poziomy jest do góry nogami. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do statecznika, to rzeczywiście masz rację. Byłem święcie przekonany, że płaskie ma być od spodu.

 

Malowanie wnętrza:

1. Podkład szarym humbrolem (aerograf)

2. Właściwy kolor - Pactra (aerograf)

3. Washing czarną farbą olejną (pędzel)

4. Suchy pędzel - Pactra

5. Bezbarwny mat (aerograf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.