Skocz do zawartości

Modele Bronco


ahmedjacek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem amatorem w modelarstwie. Mam zamiar kupić, model firmy Bronco Hotchkiss 39 przejęty przez Niemców ma blaszki łańcuch https://www.mojehobby.pl/products/German-28cm-sWurf-Gerat-40-Auf-G.W.-H38-39.html i tu moje pytanie, chcę model na początku tani i w miarę wiernie odwzorowany, czy ten model się nadaje? Czy by trzeba było jeszcze coś do niego dokupić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakiś bardzo doświadczony ale mam trochę modeli za sobą.Tak szczerze po tym wszystkim co przeszedłem to nie kupiłbym tak dużego modelu do malowania pędzlem bo wątpię że odrazu zainwestujesz w aerograf. Jak jeszcze raz mógł bym wszystko zacząć to wybrałbym jakiś model ftfu (first to fight) i dopiero potem zainwestował w bardziej sensowne modele.Mnie modelarstwo wciągnęło ale nie z każdym to tak działa.Jeszcze jedna uwaga na pierwszy model nie bierz takiego z elementami fototrawionymi i żywicą.To twój wybór a pytanie które zadałeś to temat rzeka..... Nie mówię z kolei że ten model jest zły no ale to twój wybór.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LMGTFY:
https://www.track-link.com/reviews/1771

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/bronco/cb35002.htm

 

Nikt nie siedzi Ci w kieszeni, więc pytanie czy jest "w miarę tani" to pytanie o Twój budżet, a nie czyjąkolwiek opinię.  W każdym razie w bardzo dobrej cenie dostajesz świetnie doposażony zestaw, z drugiej recenzji wynika, że potrzebujesz jedynie kawałka dowolnej blaszki na osłonę wydechu. Jeśli jesteś faktycznie amatorem, to określiłbym taki zestaw jako spore wyzwanie - nie ma wprawdzie, jak sugerujesz (i co słusznie odradza fanpancerki) elementów fototrawionych (to zwykle rozumiemy przez "blaszki", w twoim zestawie jedynie lufa, łańcuch i sprężyny zawieszenia), ale samą konstrukcją jest stosunkowo wymagający, szczególnie przy malowaniu. Z drugiej strony - jak spadać, to z wysokiego konia, satysfakcja z roboty będzie większa. Samo Bronco natomiast jest raczej gwarancją bezproblemowego produktu.

 

Na marginesie - poganianie innych do odpowiedzi nie jest przejawem szczególnej kindersztuby 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem już w 1/72 czołgi i samoloty nawet pojazd opancerzony w 1/48 z Afganistanu, niestety mam ciekawską córkę, która lubi się bawić zabawkami i moje modele poszły w niepamięć. Mam nadzieję że teraz będzie inaczej, bo ma już 6 lat. A skala 1/35 jest duża i jest więcej możliwości ćwiczenia malowania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanpancerki napisał:

Tak szczerze po tym wszystkim co przeszedłem to nie kupiłbym tak dużego modelu do malowania pędzlem bo wątpię że odrazu zainwestujesz w aerograf. 

Duży to jest An-225 w 1:32, model jest mały i da radę go na spokojnie pomalować pędzlem. Nie trzeba inwestować w aerograf od razu.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Duży to jest An-225 w 1:32, model jest mały i da radę go na spokojnie pomalować pędzlem. Nie trzeba inwestować w aerograf od razu.

Jak dla mnie skala 1/35 duża bo zazwyczaj robię 1/48 ewentualnie 1/72 więc jestem przyzwyczajony że modele są stosunkowo małe. Ps. Sory za zaśmiecanie wątku.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam nie zakupiłem powyżej omawianego modelu. Za to kupiłem airfixa samochód opancerzony , niestety był malowany pędzlem, więc wstyd mi go pokazać, po prostu nie wyszedł. Aerograf mi się zepsuł, w tygodniu kupię dyszę, jak będzie działać, to zapraszam kolegów do warsztatu okrętowego, HMS Ark Royal. Jeśli dysza nie będzie działać, będzie zakupiony nowy aerograf. Ten warsztat okrętowy już będzie prowadzony. Czas się wziąć za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.