Jump to content

Modele Bronco


ahmedjacek77
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem amatorem w modelarstwie. Mam zamiar kupić, model firmy Bronco Hotchkiss 39 przejęty przez Niemców ma blaszki łańcuch https://www.mojehobby.pl/products/German-28cm-sWurf-Gerat-40-Auf-G.W.-H38-39.html i tu moje pytanie, chcę model na początku tani i w miarę wiernie odwzorowany, czy ten model się nadaje? Czy by trzeba było jeszcze coś do niego dokupić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Jacek

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem jakiś bardzo doświadczony ale mam trochę modeli za sobą.Tak szczerze po tym wszystkim co przeszedłem to nie kupiłbym tak dużego modelu do malowania pędzlem bo wątpię że odrazu zainwestujesz w aerograf. Jak jeszcze raz mógł bym wszystko zacząć to wybrałbym jakiś model ftfu (first to fight) i dopiero potem zainwestował w bardziej sensowne modele.Mnie modelarstwo wciągnęło ale nie z każdym to tak działa.Jeszcze jedna uwaga na pierwszy model nie bierz takiego z elementami fototrawionymi i żywicą.To twój wybór a pytanie które zadałeś to temat rzeka..... Nie mówię z kolei że ten model jest zły no ale to twój wybór.

Edited by fanpancerki
Link to comment
Share on other sites

LMGTFY:
https://www.track-link.com/reviews/1771

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/bronco/cb35002.htm

 

Nikt nie siedzi Ci w kieszeni, więc pytanie czy jest "w miarę tani" to pytanie o Twój budżet, a nie czyjąkolwiek opinię.  W każdym razie w bardzo dobrej cenie dostajesz świetnie doposażony zestaw, z drugiej recenzji wynika, że potrzebujesz jedynie kawałka dowolnej blaszki na osłonę wydechu. Jeśli jesteś faktycznie amatorem, to określiłbym taki zestaw jako spore wyzwanie - nie ma wprawdzie, jak sugerujesz (i co słusznie odradza fanpancerki) elementów fototrawionych (to zwykle rozumiemy przez "blaszki", w twoim zestawie jedynie lufa, łańcuch i sprężyny zawieszenia), ale samą konstrukcją jest stosunkowo wymagający, szczególnie przy malowaniu. Z drugiej strony - jak spadać, to z wysokiego konia, satysfakcja z roboty będzie większa. Samo Bronco natomiast jest raczej gwarancją bezproblemowego produktu.

 

Na marginesie - poganianie innych do odpowiedzi nie jest przejawem szczególnej kindersztuby 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Sklejałem już w 1/72 czołgi i samoloty nawet pojazd opancerzony w 1/48 z Afganistanu, niestety mam ciekawską córkę, która lubi się bawić zabawkami i moje modele poszły w niepamięć. Mam nadzieję że teraz będzie inaczej, bo ma już 6 lat. A skala 1/35 jest duża i jest więcej możliwości ćwiczenia malowania.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, fanpancerki napisał:

Tak szczerze po tym wszystkim co przeszedłem to nie kupiłbym tak dużego modelu do malowania pędzlem bo wątpię że odrazu zainwestujesz w aerograf. 

Duży to jest An-225 w 1:32, model jest mały i da radę go na spokojnie pomalować pędzlem. Nie trzeba inwestować w aerograf od razu.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Duży to jest An-225 w 1:32, model jest mały i da radę go na spokojnie pomalować pędzlem. Nie trzeba inwestować w aerograf od razu.

Jak dla mnie skala 1/35 duża bo zazwyczaj robię 1/48 ewentualnie 1/72 więc jestem przyzwyczajony że modele są stosunkowo małe. Ps. Sory za zaśmiecanie wątku.

Edited by fanpancerki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przepraszam nie zakupiłem powyżej omawianego modelu. Za to kupiłem airfixa samochód opancerzony , niestety był malowany pędzlem, więc wstyd mi go pokazać, po prostu nie wyszedł. Aerograf mi się zepsuł, w tygodniu kupię dyszę, jak będzie działać, to zapraszam kolegów do warsztatu okrętowego, HMS Ark Royal. Jeśli dysza nie będzie działać, będzie zakupiony nowy aerograf. Ten warsztat okrętowy już będzie prowadzony. Czas się wziąć za siebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.