Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 "Elefant" Polska 1944


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie wygląda i naprawdę szkoda malować.

Zostaną zdjęcia....

 

A poza tym, po omalowaniu w jakiś ciekawy kamuflaż ten "jeżdżący bunkier" będzie wyglądał bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

050ce2e3abf2edf4.jpg

5bbd3abd68f0f8f5.jpg

099590d79dfdade0.jpg

6b7e3a29204c75c5.jpg

 

 

Mam do was pytanie czy w takim wielko gabarytowym modelu lepiej skleić gąsienice a później malować czy, najpierw pomalować a następnie wkleić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do szpachli to spróbuj ją usunąć debonderem, powinien dać radę. Wamoda swego czasu rocieńczłem klejem Tamiya i było nawet przyzwoicie (kupiłem wtedy próbnie, bo tani).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czy w takim wielko gabarytowym modelu lepiej skleić gąsienice a później malować czy, najpierw pomalować a następnie wkleić????

Tak więc moja rada: sklej ogniwka tworząc dwie części gąsienicy (część gorna i dolna) wowczas malujesz, przecierasz, błocisz przed założeniem na gotowy model i po wszystkim przyklejasz gorną część gąsienicy, a potem dolną. Na koniec całe zawieszenie z gąskami lekko kurzysz pigmentami. Osobiście zawsze tak robiłem w przypadku plastikowych ogniwek, oczywiście jest to moja koncepcja i nie wszyscy muszą się z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc moja rada: sklej ogniwka tworząc dwie części gąsienicy

 

 

Takim sposobem budowałem czwóreczke... elefanta całego skleje najwyżej później się będe martwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc wanna "słonika" już jest skończona...

Jeszcze zostało mi przesmarować nitrem pare elementów i gdzieniegdzie szpachli nadłożyć.

 

Nie myślałem że ten model będzie tak niedokładny jak na Dragona.

Pierwszy raz trafiłem na tak trudny do spasowania model owej firmy.

 

 

cddac660ef4b4aeb.jpg

9fcc70cf0e6b3307.jpg

5181447747dbd00c.jpg

b1b3a8054c2fb182.jpg

617317984c716365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam z niecierpliwością na dalsze relacje z budowy, tym bardziej, że zafundowałeś sobie ( o ile się nie mylę) jakiś lepszy aparat niż w komórce, to i oglądać się od razu zdjęcia chce tego bydlackiego słonia

Niestety ta szpachla wamodu to tragedia ale tylko do takiej mam dostęp...

To chyba nie używałeś kleju wamoda z igłą. Co tylko nakładasz klej to robiły się "nitki" w powietrzu i raczej nie był to efekt przedawkowania kleju poprzez jego wdychanie

Nie myślałem że ten model będzie tak niedokładny jak na Dragona.

Pierwszy raz trafiłem na tak trudny do spasowania model owej firmy.

Przyznaj się, że walnąłeś setę i łapki ci się trzęsły ( vide kieliszeczek z napisem Soplica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się, że walnąłeś setę i łapki ci się trzęsły Laughing ( vide kieliszeczek z napisem Soplica)

 

To pozostałości majówkowego melanżu u mnie w chacie...

Używałem klej wamodu jak zaczynałem sklejać modele wieki temu, ten był z pędzelkiem to była tragedia lepiej częsci by się na śline trzymały niż na ten klej.

 

Co jest najlepsze na jeden model marnuje jedną tubke super glue, na wanne Elefanta straciłem już trzy, SPORe te bydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski są stanowczo za długie, zwłaszcza ta lewa. Górny odcinek był mocno napięty zawsze, ponadto specjalnie montowano dwa koła zębate by naciąg w górnej i dolnej części był zawsze taki sam niezależnie od nierówności.

 

elefantrh7.jpg

 

No i gąski są tak po zatem odwrotnie założone.

 

5181447747dbd00cfi0.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patterson ma 100% rację. Gąsienice są założone odwrotnie i są za długie.

Poza tym pamiętaj jak będziesz składał nadbudowę aby prawidłowo założyć osłonę jarzma działa- nie widziałem instrukcji, więc nie wiem czy uwzględnili tę modyfikację- śruby, które skręcają jej połówki powinny znajdować się na zewnątrz czyli patrząc od przodu powinny być widoczne.

Szkoda też, że nie pokusiłeś się o wierne odwzorowanie scenki na zdjęciu. Ten wóz wszedł na minę i tam już pozostał, więc diorama byłaby o tyle ciekawsza, bo przedstawiałaby prawdziwą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem kurde że gąski są odwrotnie.... kurde w instrukcji nie było wyraźnie opisane jak je nałożyć. W monografiach słabe jakościowo rysunki i musiałem strzelać jak mają być.

 

Co do mojej scenki po prostu nie mogłem uszkodzić Elefanta nie miałem serca do tego

 

Co do gąsek to jest mój Loco Low Elefant i tak mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy urwać jeden wózek i ładnie zwiesić gąsienicę - czyli mała demolka, ale wymownie tłumaczy jakim cudem znalazł się w tym rowie i tam pozostał. Aha, no i ciut powyginać i podziurawić błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymownie tłumaczy jakim cudem znalazł się w tym rowie i tam pozostał.

Jak się znalazł w rowie???? To nie wiesz??? A zobacz na czym czołg stoi (he he) Jacyś Niemcy popili a potem jeździli "tropem węża" i wpadli do rowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak szczerze nie podoba się ta blaszka ale to tylko moje przekonanie..

Mam dla ciebie fajny pomysł:) zrobisz jak ci się podoba:)

Na twojego czołga spadło drzewo i ludzie(żołmierze) wyciągają z niego ammo itp..

Rób jak chcesz ja tylko zaproponowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ja będe miał czas rozrysuje mój pomysł dioramy i wymyśle jakąś porządną historie... a teraz ide w kime

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymownie tłumaczy jakim cudem znalazł się w tym rowie i tam pozostał.

Jak się znalazł w rowie???? To nie wiesz??? A zobacz na czym czołg stoi (he he) Jacyś Niemcy popili a potem jeździli "tropem węża" i wpadli do rowu...

He, he powiem szczerze, że nawet mam gdzieś zdjęcie właśnie z Włoch, gdzie

dumna załoga Elefanta wiezie na przednim pancerzu beczkę wina zakoszoną w jakiejś wiosce. Czyżby to oni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna zmiana koncepcji dioramy

 

Mały projekt, sory za niską jakość miałem mało czasu na to:

c7b058207c2eb380.jpg

 

I teraz tak nowa koncepcja polega na scence z Polski.... mam do was wielką prośbe, podeślecie mi jakieś informacje na temat Elefantów stacjonujących w naszym kraju z okresu jesienno-zimowego i jak by się dało jakieś dokumentacje zdjęciowe.

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższy tydzień nie będę miał dostępu do moich "archiwów", ale jeśli się wstrzymasz to mam kilka zdjęć Elefantów stacjonujących w Rabce. Co do innych informacji to co konkretnie Cię interesuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.