Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 "Elefant" Polska 1944


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim ogarnianiu niedokończonych modeli nareszcie mam czas na elefanta. Dragon Premium Edition skala 1:35.

 

Diorama będzie zrobiona na podstawie tego zdjęcia:

 

178b064acbfc6691.jpg

 

Oczywiście na fotce "słonik" ma rozerwany cały tył, na mojej dioramce Elefant będzie w pełni sprawny.

 

c3153df581c05733.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I w tym wątku masz Dumo literówkę i masz literówkę w In-Boxie w innym dziale o której już Ci tam wspominałem. Popraw to bo "Elefant" jest słowem-kluczem gdy ktoś będzie chciał szukać akurat na forum Elefantów przez wyszukiwarkę - i tak przegapi Twój model, który wierzę, że będzie w przysłowiową "dechę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru jak narazie to jest wstępny projekt...

figurki będe szukał dragonowskie chyba że znajde pasujące do diorki żywiczne na allegro.

 

Co do zdjęcia jest jeszcze jedna fotka przedstawiająca go od tyłu, niestety jej nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać praca wre, wczorajsze zdjęcia:

 

940445b15a1a4fa6.jpg

cf523dbb9012001a.jpg

7f62c96e7d5a561a.jpg

bae573e00101db6d.jpg

1ef80ac1d5206fe0.jpg

 

Niestety kleju mi zabrakło a sklepy pozamykane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kleju mi zabrakło a sklepy pozamykane...

To zawsze boli najbardziej.... Chce się sklejać, a tu siła wyższa

 

Co do zimmeritu, to moje zdanie znasz, zaś wykonanie kadłuba poki co bardzo schludne. Modeli tego pojazdu jest sporo, więc masz na czym się wzorować (choćby: www.missing-lynx.com ) Jeśli mają to być Włochy to śmiało możesz kilku Falschirmjaeger dołożyć.

 

Tak mała rada, "przeciągnij" pędzlem z nitro całą powierzchnie pancerza nad zimmeritem na nadbudowce, a potem papier ścierny, nada to fakturę stali walcowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mała rada, "przeciągnij" pędzlem z nitro całą powierzchnie pancerza nad zimmeritem na nadbudowce, a potem papier ścierny, nada to fakturę stali walcowanej.

 

 

Miałem to w wplanach ale dopiero pod koniec budowy...

 

Co do figurek coś w tym stylu wybiore...

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=1092722&grp=&f_pkt=

 

Jeszcze dzisiaj musze kupić szpachle od humbrola i zatkać dzióry które powstały po nałożeniu zimmeritu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo szpachli upłynie zanim skończe ten kadłub :P

Szukałem po całym Kołobrzegu szpachli modelarskiej i tylko była Wamodu

niestety... trzeba będzie uważać ale jakoś zatkam te szpary.

 

5555c7f4f340aa37.jpg

Elefant Lowrider

3c33665a6e0777d4.jpg

9f2930ec16631581.jpg

 

Nigdy nie miałem takiej ilości blach na modelu.

 

Apropo wszystkie komentarze i sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem takiej ilości blach na modelu.

No to pora najwyższa zacząć budować takowych modelików. Właśnie kończę Luchsa od ICM z kilkoma płytkami blach, jednym słowem złoty czołg - aż szkoda malować.

 

Co do Twojego słonia, troszkę Ci blachy zimmeritu odeszły tu i ówdzie, więc sobie doklej (głownie tył, widoczne na drugiej fotce - te szpary) Przód bardzo fajnie wyszedł.

 

Aaa mam pytanie, Obszar pancerza za kołami smarowałeś nitro aby uzyskać fakturę stali, czy tylko to tak wygląda na fotce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę Luchsa od ICM

Taaa, a pojutrze matura :P

 

No no Dumo, zapowiada się interesująco! Ciekawe jak będzie wyglądał ten Zimmerit po nałożeniu farby. Będziesz dawał jakiś specjalny podkład? Ja bym Ci polecał Mr. Metal Primer od Gunze - świetnie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem złoty czołg - aż szkoda malować.

 

 

Tu się z tobą zgodze

 

Textura na pancerzu juz jest zrobiona... przeleciałem nitrem szybki, dobry sposób.

 

Będziesz dawał jakiś specjalny podkład?

 

Podkład standardowo szara mocno rozcieńczona farba Pactra żeby mocno zimmeritu nie zakryć, a i oczywiście przeźroczysty grunt na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być na waszym miejscu skończyć szkołe i zdać mature... a następnie w świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być na waszym miejscu skończyć szkołe i zdać mature... a następnie w świat

Ja bym jeszcze posiedział w LO, ach te wycieczki 3 i 4 dniowe (%) albo nowe licealistki we wrześniu... To były 3 piękne lata, nie zapomnę do końca życia. Każdy kto ukończy szkołę średnią przyzna mi rację. Aj, aj, aj... Teraz matura - trzeba wybić sobie z głowy imprezy... uczyć się... stresować... Ale, niedługo studia więc się znowu zacznie, studentki, imprezy... a przed studiami 4 miesiące wolnego, więc nadrobię zaległości modelarskie!!! Świat jest piękny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordęga z tymi blachami, na szczęście skończone...

to jest chyba mój najszybszy warsztat

 

4ab79581618999ff.jpg

687c1d8a0cac58de.jpg

05f9a5437128b0fc.jpg

dfe3a16ec14e73ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, niedługo studia więc się znowu zacznie, studentki, imprezy...

No ja nie byłbym taki pewien. Bo potem (a szczególnie przed sesją) trzeba się też dużo uczyć, ponieważ nieraz egzaminy są trudniejsze niż matura (mniej czasu, tyle samo materiału).

 

@Dumo

 

Pięknie wygląda ten elefant. Jednak mam wrażenie, że w niektórych miejscach zalałeś sobie fakturę zimmeritu (np. patrz na ostatnie zdjęcie).

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub dolna częśc jest już prawie skończona jeszcze musze pare blach przykleić troche przeszpachlować i "trza" się brać za gąski, co ja bym dał żeby mieć w tym momencie friule

 

Wieczorem wrzuce pare fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.