Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 "Elefant" Polska 1944


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam ale dragon przyciął w hu*a niech go szlak trafi...

 

Nawet in-boxa swojego przeglądałem i tam też nie widnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z słownikiem jezyka polskiego słowo to rozpoczyna się od "ch"

 

 

stara szkoła (mowa) się liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ukończenia jeszcze dużo piwa upłynie....

 

Jak na razie straciłem wene, a więc dzisiaj nic nie zrobie... jutro się wezme na nowo.

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne figsy - Może być fajna scenka.

 

Cały czas zastanawiam sie nad tym słoniem - czegoś mi w nim brakuje

a jednocześnie dużo efektow jest przerysowanych. Daj jakieś zdjęcia w naturalnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones mów co brakuje bo jestem ciekawy, sam już nie wiem co z nim już robić, zostało tylko pomalować szczegóły przefiltrować i waloryzacja za podwoziu...

 

Mój najszybszy model chyba...

Zdjęcia pstrykne jak wyjdzie słońce bo jak na razie pogoda pod psem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w monografiach znalazłem pare fotek Elefantów z Polski bez oznaczeń...

 

Przykładowe:

 

50ee49d2a07ff018.jpg

862165389ed1ec29.jpg

 

Na szczeście nie będe musiał naklejać kalek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w monografiach znalazłem pare fotek Elefantów z Polski bez oznaczeń...

No to śmiało takowe buduj i będzie. Kolorystycznie są ładne (przynajmniej dla mnie). Jestem pełen podziwu, dla Twojego malowania, no ładnie, ładnie.

Szkoda, że z tą długością gąsek przesadziłeś, ale coż było, minęło. Czekam na końcowy efekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od początku obserwuje ten temat i muszę przyznać że bardzo ładnego "Słonika" masz. dla ciebie.

A co z dioramką??

 

 

pzdr Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest ostateczna koncepcja dioramki ale ta łopata i młot na stropie troche mi nie pasują. Po co mieliby wtargać to żelastwo tam? Bardziej pasowałoby gdyby leżała łopata na płycie nadsilnikowej albo oparta trzonkiem o lufę. To samo do tego przedmiotu "S", jeśli jest czyszczony to chyba wygodniej tez niżej to robić a nie wnosić na górę. To takie moje uwagi, jeśli jest w tym ułożeniu jakiś cel to wyjaśnij Ogólnie model fajowo pomalowany i podniszczony.

 

P.S. jak zobaczyłem tą zatyczkę na łańcuchu na kadłubie to skojarzyło mi się z korkiem od wanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on będzie stał pod skosem?

Bo juz nie wiem jak to ma w końcu być....

Jesli tak, to postaw go w tej pozycji(docelowej) i popatrz na zacieki .

Nie wiem czy ten wielki, z przodu nie ograniczył Ci pola manewru modelem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciek się mógł zrobić w każdej sytuacji postojowej czyli wystarczy że stał pod skosem przez noc lub dzień i już nie zmieni się kąt plamy.

 

Słonik bedzie stał pod lekkim kątem w rowie...

 

Obicia robione małym pędzelkiem 000

Farbami:

-Pactra A46 Black Matt

-Mr.Metal Color 213 Stainless

-Pactra A51 Rust

-Czerwoną pastelą

 

Lekko zwashowane na koniec brązem olejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dumo, Słabo coś w tych monografiach grzebałeś. W czasie pobytu w Rabce, kiedy to wykorzystano czas na reorganizację i szkolenie faktycznie nie miały numerów taktycznych, ale pozostałe- krzyż i godło było (widać to np. na innych zdjęciach tego elefanta w esy-floresy- wysłałem Ci te zdjęcia).

Poza tym zostały one w tym czasie przemalowane, więc odpadają tak wielkie obicia. Numery taktyczne (te czarne bez białych obwódek) namalowano w momencie wysłania na front.

Ustaw to na jakiś gruzach, podpisz Berlin 45 i będzie to miało ręce i nogi i nie musi wtedy mieć jakichkolwiek oznaczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak oznaczeń czyli numerów taktycznych nie będzie ale godło musze namalować koniecznie...

 

Nie myślałem, że historia Elefanta będzie taka zawiła...

Będzie podpisane tylko Polska 1944, zima i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś Dumo. Jeśli zamieścisz na nim tylko krzyże i godła będzie to wóz świeżo po malowaniu, więc te olbrzymie obicia nie mają sensu.

Natomiast jeśli uznamy, że jest to jeden z czterech pozostałych przy życiu po walkach w Polsce, to również powinien być sterylny, bo zamalowano wszystkie oznaczenia, czyli pomalowano go na nowo. Jedyne wyjście to jak wcześniej wspomniałem Berlin i wtedy może tak wyglądać. Bez jakichkolwiek oznaczeń - nawet krzyży.

No chyba, że jest to Twoja własna interpretacja tematu, więc powiedz to się przestanę mądrzyć.

Aha, czemu pokrywa wentylatora jest brązowa????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokryta minią podkładową tylko, jest czerwona ale na zdjęciach wyszło dość brązowo, z chęcią bym zrobił go z berlina ale już zakupione figurki mi na to nie pozwalają. Wszystko musi być niestety zimowe...

 

Mądrzyj się wodzik730 na dobre to wychodzi

 

Przerosła mnie historia tego wynalazku i tyle... choć można powiedzieć że to dragon spiepszył akcje nie dając tych kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.