Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 184 "Elefant" Polska 1944


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

No to się jeszcze pomądrzę ... Postaw go na jakiś gruzach, daj troszkę cegieł, czerwonego pyłu i innego miejskiego śmiecia na wierzch, a figury daj do innego projektu ( bo mówisz, ze nie pasują) i jako jeden z dwóch ocalałych bronił Berlina będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zostaje przy tamtym zrobiłbym twój pomysł....... ale ni mam $$$$$$ wszystko wydałem na figurki... Nawet nie mam kasy żeby kupić szpachle do wykonania dioramy.

 

Zobaczymy coś się ciekawego wykombinuje w następnym projekcie.

Może sobie sprawie Ferdinanda i Kursk 1943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones a możesz mi przybliżyć jakie pigmenty, bo już szarym pigmentem go pokrywałem i jeszcze szary filtr na niego prysne na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rollingstones a możesz mi przybliżyć jakie pigmenty, bo już szarym pigmentem go pokrywałem i jeszcze szary filtr na niego prysne na koniec.

 

Całkowicie błędna kolejność.

 

Dumo - jaka jest koncepcja dioramy - i jakie pigmenty masz.

Pytanie jeszcze jedno masz pigmenty czy pastele suche - to jest dosyć istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima powiadasz.

 

pastele w ciemnych kolorach - przewaga brązów i ciemne szarości, aż do czerni.

Potrzebujesz minimum 4-6 kolorów.

Czy dysponujesz white spirytem - rozcieńczlnikiem do farb olejnych

Zachęcam Cię do nabycia jednak kilku kolorów MIGA - koszt jednego pigmentu to około 15 zł - a daje Ci inny komfort pracy. Zakup taki starcza na bardzo a to bardzo długo. Powiem tak lepiej zrezygnowac z jednego modelu a środki przerzucić na chemię mofelarską .

 

Daj mi jakieś zdjęcie co chciałbyś osiągnać i resztę zrobimy na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rollingstones : czemu na priv i co my cała reszta mamy w ciemnocie żyć ? prosimy tutaj

Po drugie mam pytanie jaka różnica oprócz gradacji (pasteli nie zetrze się tak drobno jak pigmentu to rozumię ) jest pomiedzy pastelami a pigmentem , jak dobrze kombinuję droga dedukcji to żeby uzyskac jakiś określony kolor pigmentu to trzeba się natrzeć ileś kolorów pasteli a resta tajemnej sztuki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig jest cholernie drogi i tu jest ta lipa ale za to jakościowo bardzo dobry, ponieważ jest to pigment naturalny, a pastele sztuczny...

 

Nie używam white spirita tylko, dysponuje terpentyna bardzo dobrze się sprawuje.

 

Jak sie troche ogarne bo dopiero wstałem po ciężkiej nocy zaprezentuje co chciałbym osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke ogarnąłem...

 

No to tak jak na razie używałem na tym modelu washa olejnego farbami artystycznymi, dokładnie 2 odcienie brązu i żółci:

 

cf7ab86676a6b5f2.jpg

 

I pigmentu zmieszanych dwóch pasteli, szarej i białej:

 

65e6bf15b950b040.jpg

 

Jak już pisałem wcześniej będzie jeszcze wykańczający filtr albo dwa na koniec, żeby troszke urozmaicić malowanie.

 

Zauważyłem jeszcze pare niedoróbek, trzeba troszke zacieków i rdzy dodać:

 

25c4d726b78ecf9d.jpg

 

 

Mam pytanie co do błota zawsze robiłem błoto nakładając szpachle następnie malując lub mieszaniem pasteli z gipsem...

Macie może lepsze i realniejsze sposoby uzyskania błotka ??

(tanie sposoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pan Tyskie prowadziliśmy dzisiaj długą debate i doszliśmy do wniosku że razem weźmiemy się do roboty... wieczorem wrzuce fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotko możesz wykonać z tynku akrylowego albo silikonu AKRYL,przed zaschnięciem możesz jeszcze poracować nad chropowatością z suchym pędzlem.A i dobra jest też gładz szpachlowa taka budowlana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pan Tyskie prowadziliśmy dzisiaj długą debate i doszliśmy do wniosku że razem weźmiemy się do roboty...

Tja nająłeś jakiegoś Hiszpana ukrytego pod tym pseudonimem i wieczorkiem zaserwujesz nam lekcję modelarstwa :) (żarcik)

 

A na serio, to czekam z niecierpliwością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tyskie mnie załatwił a także pan Fax ledwo co żyje po nich a więc po weekendzie jak dobrze pojdzie będą fotki....

 

 

 

Wiecie jak to mówią "ty ją w morde ona cie na ziemie" tak to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryknąłem pare fotek dzisiaj, ogólnie nic ciekawego tylko szczegóły pomalowane. Nie mam niestety czasu na więcej ale po wystawieniu ocen biore się za niego...

 

856d6567f6b4586d.jpg

489903c15d5d44f8.jpg

81c1395dc74b04d1.jpg

c3161b9f0adeff5d.jpg

9b87ce8133a22a1b.jpg

cd377691b20140be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć żeby moja ściana była śnieżno biała

 

a7f47a9a81a5a221.jpg

ff5a298ad2570c0a.jpg

 

A tak na serio jak się przyjrzysz jest szara od oparów farb i rozpuszczalników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.