Skocz do zawartości

Tiger No.312 Pz.Abt.505 DML 1/35


produdi

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły obicia, trochę detali, jakieś tam oleje i gęsi. 

Oleje jeszcze dosychają więc będzie subtelniej. 

Brudził będę go przy okazji robienia podstawki żeby zgrać kolorystykę. 

20240109_004729.jpg

20240109_004832.jpg

20240109_004953.jpg

20240109_005224.jpg

20240108_235847.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Robię sobie podstawkę i przyznam , że mam z tego największą frajdę. 

W sumie masa VMS ma fajna barwę szkoda malować, ale jej ziarnistość to poprostu sztos. Drogo wychodzi, ale te barwione szpachle akrylowe AK nie mają podejścia. 

Scenka raczej SF bardziej widziałbym tu statycznego flaka 8.8 niż Tygrysa. 

20240306_194007.jpg

20240306_193236.jpg

20240306_193709.jpg

20240306_193809.jpg

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podstawkami zawsze super zabawa, ta masa dobra do odciskania gąsek to fakt, nie ma nic lepszego, ciekawo tylko jak z trwałością masy w pudełku , raz użyłem i nie zaglądałem bo ona zdaje się nie rozpuszczalna w wodzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

Z podstawkami zawsze super zabawa, ta masa dobra do odciskania gąsek to fakt, nie ma nic lepszego, ciekawo tylko jak z trwałością masy w pudełku , raz użyłem i nie zaglądałem bo ona zdaje się nie rozpuszczalna w wodzie,

 

Jak nie dostanie powietrza to jej nic nie będzie. Pod gablotką z pleksi nie chciała wyschnąć dopiero jak zdjąłem to po dobie związała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tyle wiem , ale z nimi róznie , mi zakrecane pasty ak wysychały po roku , oczywiscie mozna było przedłuzyc dolewajac wody, z kolej to badziewie jovi wysycha po miesiacu nawet jak szczelnie zawiniesz , raz otworzysz i lepeij zuzyc całosc, z tym masami to róznie, zobaczymy jak z tym vms bedzie

glina.jpg

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Evildead napisał:

Tyle wiem , ale z nimi róznie , mi zakrecane pasty ak wysychały po roku , oczywiscie mozna było przedłuzyc dolewajac wody, z kolej to badziewie jovi wysycha po miesiacu nawet jak szczelnie zawiniesz , raz otworzysz i lepeij zuzyc całosc, z tym masami to róznie, zobaczymy jak z tym vms bedzie

glina.jpg

 

No najlepiej robić hurtem. 

Mnie masa Das leży już ponad miesiąc w foliówce i dalej jest plastyczna. Dobra sprawa na podbudowę. Przy Panterze VMS użyłem tylko do odciśnięcia gąsek. Teraz dałem VMS na masę DAS. Problem jest taki , że Vms trochę idzie najlepiej sobie uformować teren czymś innym i cienko smarować vms. Teraz z 60% pudełka już wykorzystałem także długo nie poleży. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Evildead napisał:

Tyle wiem , ale z nimi róznie , mi zakrecane pasty ak wysychały po roku , oczywiscie mozna było przedłuzyc dolewajac wody, z kolej to badziewie jovi wysycha po miesiacu nawet jak szczelnie zawiniesz , raz otworzysz i lepeij zuzyc całosc, z tym masami to róznie, zobaczymy jak z tym vms bedzie

glina.jpg

Właśnie dzisiaj używałem. Otworzyłem ją w wrześniu i do dziś miękka. W latwksową rękawiczke szczelnie a potem druga warstwa reklamówka i trzyma.Ja wziałem 0.5kg bo nie wiadomo co dalej ale trzyma i miekka. Zależy, ile straciłeś tego. Fakt flak 8.8 bardziej leżał by z ekipą.

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Właśnie dzisiaj używałem. Otworzyłem ją w wrześniu i do dziś miękka. W latwksową rękawiczke szczelnie a potem druga warstwa reklamówka i trzyma.Ja wziałem 0.5kg bo nie wiadomo co dalej ale trzyma i miekka. Zależy, ile straciłeś tego. Fakt flak 8.8 bardziej leżał by z ekipą.

Słabo ja zawinąłem widocznie , pewnie że 0,5 kg lepsze, tak w sam raz na jedna pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jovi najlepiej  mi się odciskało np. fakturę desek na ścianach małego betonowego schronu, generalnie miło wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.