Skocz do zawartości

Tiger No.312 Pz.Abt.505 DML 1/35


produdi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Nie byłbym sobą gdybym nie rozgrzebał kilku modeli jednocześnie. Tak więc na warsztat jakiś czas temu trafił Tygrys z abt.505. Zestaw dragona znany, bardzo przyjemny w sklejaniu. Kiedyś poczyniłem Tygrysa Dragona ale z zimmem i prosto z pudła. Niedosyt pozostał więc tym razem na bazę wybrałem zestaw bez zimmeritu, blachy abera oraz Friule. Aktualnie stanęło na dorabianiu zimmeritu ,wszystko jest poskładane na sucho.

DSCN0073-1.jpg

Tiger_I_number_312__sPzAbt._505_3.jpg

67e567372a039306ecc8bd7085c39d00.jpg

DSCN0083-1.jpg

DSCN0087.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spotter napisał:

Fajny zestaw. Kiedyś miałem i popsułem zestaw. Teraz bym go zanabył jeszcze raz. Ale zdaje się trudny jest to zdobycia. 

Spokojnie ja też popsuje :D

Zakupiłem rok temu po wznowieniu tego zestawu. Niestety już nie jest na takim wypasie jak kilka lat temu. Jak to DML cena wyższa, a w pudle coraz mniej 😉

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się mocny Tiger I, blaszanej biżuterii jest nie mało.  Friule i lufa, też się ładnie srebrzą. Oby sił i cierpliwości starczyło do końca warsztatu. Przyglądam się i kibicuję gorąco!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Seb napisał:

 "312" nie miał wyciętego zimmeritu na wieży pod godło tylko namalowane jasną farbą tło.

 

1339801316_4Tiger_I_312_-_sPzAbt._505.jpg.97fb1883ca196cb2e0c44811c1f6b6e9.jpg

 

Ale takie wycięcia funkcjonowały:

 

33df8b2f50a3c564a90ca1a0941c08d2.jpg.a6ba0de85cb18cac76bcdf67f10413a5.jpg

 

 

 

Wzorowałem się tym zdjęciem z wycięciem. Na zdjęciu z koniem jakby miał zimm zaś na tym od przodu jakby było wycięcie. Chyba że tło było bardzo jasne gdyż zimm się brudził i widać to na zdjęciach. Mocno się odznaczał. 

Poszedłem w tym kierunku gdyż jest to fajne urozmaicenie. Zawsze mogę zmienić obiekt westchnień tylko przydałoby się więcej informacji na temat tygrysów z 505. Bo w tym temacie jestem raczej zielony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seb napisał:

Robiłem tego Tygrysa i też bardzo chciałem takie wycięcia w zimmericie zrobić.

Powiększ sobie to zdjęcie:

 

1.jpg.11f863f62b7f9fccaf2212acc09efc14.jpg

 

Widać zimmerit.

 

No cóż. Ni ma rady trza dorobić 😉

Chyba, że ktoś coś jeszcze wtrąci na temat Tygrysów z 505. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny fajny temat. No po przerwie Ruszyłeś z rozmachem. Tak to jest po dłuższej 'dietce',:D,

W dniu 16.12.2020 o 21:34, produdi napisał:

No cóż. Ni ma rady trza dorobić 😉

Tak ten Tygrysek miał pastę pod godłem. Podobnie jak większość * Tygrysów z ostatnich dwóch dostaw. To wtedy dostali parę wozów z wczesno-późnej produkcji (luty/marzec 1944 roku)
Taki jest właśnie pojazd No.312. Pojazd No.300 też z tej ostatniej dostawy, ale wannę ma jeszcze z wcześniejszej wersji. Choć ma  już 'stalowe' koła. 
Przy wyborze pojazdu z tej jednostki (z ostatniej dostawy) trzeba też pomyśleć o celowniku. Pojazd No.300 ma jeszcze podwójne "oczko". W modelu Masz już zamontowany pojedynczy. 
Dlatego właściwym pojazdem dla jedno obiektywowego celownika będzie właśnie Tygrys No.312. Pojazd No.211 z ostatniej dostawy też ma koła 'metalowe', ale wcale nie miał namalowanego godła. Tylko część pojazdów Tygrys I w ogóle miało namalowane to godło. Dodatkowo niektóre pojazdy miały to godło dużo mniejsze. Ilość zdjęć tych pojazdów z godłami jest bardzo ograniczona niestety.
* - Jest jeden kolorowy rysunek przedstawiający Tygrysa z tej dostawy - No.301 z wyciętym "zimmeritem" pod godłem. Jednak zdjęcia takowego nie widziałem.

 

Wiem że jeszcze warsztat pracuje - ale tak na wszelki wypadek - zimmerit -Tygrys.thumb.jpg.f4bc844f75036c97d8b2384e8b191fa3.jpg


O - V - celownik - pisałem o tym wyżej.

W dniu 16.12.2020 o 21:43, Seb napisał:

... jaki nr miał ten Tygrys z wycięciem.

Tygrys No.223 - wczesna wersja pojazdu. :super:

 

Pozdrawiam
Krzysztof


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku studiowałem zdjęcia 312 i pod nią budowałem model. Przypadkowo trafiłem na zdjęcia z wycięciem pod godło i założyłem, że każdy tygrys z 505 takie posiadał. Błędnie 😉

Także dobra zostaje 312. Wiedziałem, że bedzie uwaga apropo braku zimmu na burtach hehe. Spokojnie jeszcze mam do nałożenia zimm np. na tylnej płycie.

Wszystko jest złożone na sucho, gdyż łatwiej jest mi aplikować zimm na poszczególne elementy i jak wyschnie to wszystko składać do kupy. 

Pracuje w delegacjach, a modeli ze sobą nie zabieram. W miesiącu mam może na czysto ze 3 dni na lepienie i to głównie zimą. W letnie dni priorytet mają prace ziemne i gromadka klasycznych dupowozów. Także nie nastawiam się na jakieś mega szybkie warsztaty. Plan jest żeby do wiosny przygotować Jage , KT i Tygrysa pod malowanie. W święta coś podgonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, produdi napisał:

Od początku studiowałem zdjęcia 312 i pod nią budowałem model. Przypadkowo trafiłem na zdjęcia z wycięciem pod godło i założyłem, że każdy tygrys z 505 takie posiadał. Błędnie 😉

Dokładnie i dodatkowo gdzieś jeszcze w głowie są zdjęcia tego godła na Tigerach II z wielkim wycięciem w "zimmericie". Fakty są inne.1449133358_300312.thumb.jpg.21cd9aa404dd407ad3afb80d550de627.jpg

 

11 godzin temu, produdi napisał:

Także nie nastawiam się na jakieś mega szybkie warsztaty. Plan jest żeby do wiosny przygotować Jage , KT i Tygrysa pod malowanie. W święta coś podgonie.

 

Najpierw dobrze - potem dokładnie, a na samym końcu spokojnie. W modelarstwie nigdy szybko. 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Fotka tylko w celach dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
13 godzin temu, michal0281 napisał:

Na przedniej górnej płycie jest przerwa w zimmerit, chyba trzeba to ogarnąć.

Takie urozmaicenie :)

Wiem, że powinien być. Jeszcze pomyśle czy iść w pełną poprawność czy sobie pozwolić na małe odstępstwa od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 18.12.2020 o 13:42, meser262 napisał:

Najpierw dobrze - potem dokładnie, a na samym końcu spokojnie. W modelarstwie nigdy szybko. 

Pozwolisz, że sobie to wydrukuję i powieszę przy biurku?😊

Pozdrawiam

Grzesiek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Prawie 3 lata czekał na kolorki i się doczekał. Taka jest moja interpretacja archiwalnych zdjęć 312. Kamo gdzie było widoczne starałem się odtworzyć poprawnie, resztę pryskałem na logikę. 

Można się jeszcze zagłębiać w temat 3 barwnego kamo, kolorystyki lufy, godła i numeru taktycznego na zasobniku. Dla mnie są to zagadki i niech tak pozostanie :)

Podmalowane detale i położone kalkomanie i lakier. Jednak przyjemnie się maluje bryłę Tygrysa. 

20240105_172920.jpg

20240105_173114.jpg

20240105_173040.jpg

20240105_173254.jpg

20240105_173354.jpg

20240105_173454.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kudacior napisał:

No fajnie to wygląda tylko mam nadzieję, że następny update nie będzie za 3 lata?

Galeria napewno. Na wiosnę mam przeprowadzkę, a w nowej pracowni jeszcze nawet brak tynków na ścianach :D

 

Godzinę temu, Evildead napisał:

Co się stało z słonikiem ?, poległeś, poszedł na żyletki  😂?

Tak, wszystko co starsze jak 10 lat poszło na żyletki. Powoli odbudowuję potencjał. 

Edytowane przez produdi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły obicia, trochę detali, jakieś tam oleje i gęsi. 

Oleje jeszcze dosychają więc będzie subtelniej. 

Brudził będę go przy okazji robienia podstawki żeby zgrać kolorystykę. 

20240109_004729.jpg

20240109_004832.jpg

20240109_004953.jpg

20240109_005224.jpg

20240108_235847.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Robię sobie podstawkę i przyznam , że mam z tego największą frajdę. 

W sumie masa VMS ma fajna barwę szkoda malować, ale jej ziarnistość to poprostu sztos. Drogo wychodzi, ale te barwione szpachle akrylowe AK nie mają podejścia. 

Scenka raczej SF bardziej widziałbym tu statycznego flaka 8.8 niż Tygrysa. 

20240306_194007.jpg

20240306_193236.jpg

20240306_193709.jpg

20240306_193809.jpg

Edytowane przez produdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podstawkami zawsze super zabawa, ta masa dobra do odciskania gąsek to fakt, nie ma nic lepszego, ciekawo tylko jak z trwałością masy w pudełku , raz użyłem i nie zaglądałem bo ona zdaje się nie rozpuszczalna w wodzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Evildead napisał:

Z podstawkami zawsze super zabawa, ta masa dobra do odciskania gąsek to fakt, nie ma nic lepszego, ciekawo tylko jak z trwałością masy w pudełku , raz użyłem i nie zaglądałem bo ona zdaje się nie rozpuszczalna w wodzie,

 

Jak nie dostanie powietrza to jej nic nie będzie. Pod gablotką z pleksi nie chciała wyschnąć dopiero jak zdjąłem to po dobie związała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.