Jump to content

Sprawdzony podkład i farba akrylowa w sprayu

Recommended Posts

Panowie i Panie, z racji tego że chce zająć się rajdówkami (taka miłość z lat młodości) szukam sprawdzonego podkładu samochodowego i białej farby w sprayu które nie będą kisły po położeniu na model. Próbowałem już dwóch podkładów i dwóch farb i o ile podkład ładnie siada to położona na niego farba kiśnie i niezbędna jest kąpiel w DOT-4...  Najlepsze jest to, że robiąc próbę na plastikowej łyżce wszystko jest ok a na samym modelu jest kicha. Macie jakieś sprawdzone podkłady i farby akrylowe w sprayu? Będę wdzięczny za pomoc. 

8 godzin temu, oliardi napisał:

Jak masz problemy to kup spraye i podkłady tamiyi= zero problemów. Podkład akrylowy motipa działa nieźle z sprayami tamki, z sprayami motipa też się gryźć nie będzie. 

No właśnie podkład mam Motip-a i z nim jest ok, musze zmienić lakier. 

Dzięki za pomoc.

4 godziny temu, moskal napisał:

Położe na podkład farbe i robi sie pomarańczowa skórka...

Skoro rajdówki to zapewne farba połysk?

Skłaniam się ku temu, że wina jest w sposobie nakładania farby, a nie w samej farbie.

A czym psikałeś? 

Na 99% te farby nie są kompatybilne.

Większa powierzchnia+ ilość farby= większa ilość rozpuszczalnika i po czasie cellulit.

Najlepiej gdybyś odwiedził sklep lakierniczy,  dobierzesz podkład do bazy.

23 minuty temu, myszaty napisał:

Na 99% te farby nie są kompatybilne.

Większa powierzchnia+ ilość farby= większa ilość rozpuszczalnika i po czasie cellulit.

Najlepiej gdybyś odwiedził sklep lakierniczy,  dobierzesz podkład do bazy.

Tak, dwóch producentów ale doradzał mi sprzedawca sklepu. Dziś ogarnąłem lakier i bezbarwny Motipa, "kompatybilny" do podkładu. Jutro sprawdzę.

17 godzin temu, moskal napisał:
18 godzin temu, Grzes napisał:

A czym psikałeś? 

Puszka. 

No, domyślam się, że nie pudełko...

• Haha 1

2 godziny temu, Grzes napisał:

No, domyślam się, że nie pudełko...

Sorry, juz wcześniej pisałem o producencie i nie domyśliłem sie, że chodzi Ci o niego.  Podkład "Motip" a lakier "Granit". Taki zestaw dał mi w sklepie lakiernik zapewniając, że będzie to hulać.