Skocz do zawartości

,,Cutty Sark" : Smer 1:180


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

fajowo, a jak z grubością jaki to materiał ? 

dodaj linkę wokół żagla jako liki, i bedzie git / cienka nic klejona na ca = prosta sprawa a podniesie walor 

i warto zrobić reflinki po środku tez bedzie śliczniej

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflinki w planach

Jadą też igły do szycia jubilerskie 0,7mm - typowe są za duże i  robią dziury w materiale.

Materiał - dostałem to jako pościelowy od szwagierki - całą poszewkę- na 100% bawełna, przypomina mi ślubną koszulę,  jest cieniutki, i  fajny matowy. Chciałem  batyst matowy ale ciężko kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 00:11, myszaty napisał:

Tylko że  płaski jak deska - umiejętności stricte  rzeżbiarskich u mnie nie stwierdzono.

Na całe szczęście ten Smer ma niewiele  wspólnego w detalu z oryginałem :szczerbol:.

Ciekaw jestem revella w 220...ale drugiego CS -a nie dam rady...

Proponowałbym Revella 1/96,  chyba że Chcesz robić to samo tylko ociupnkę większe. Dasz radę kiedy, nie trzeba uważać na każdą maluśką część łatwiej się pracuje.

 

A tak poza tym to czekam z niecierpliwością bo coraz lepiej to wygląda👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak małe, że gdybym zostawił na skraju 1 dłuższą nić z brytu  to spokojnie te 8 - 10 cm ( najdłużasze w sumie reje)  bym obszył za jednym strzałem.

I tak chyba spróbuję jak przyjdą igły.

Na dwie strony - z lewej i prawej.

 

P.s te w skali 1:96 są  fajne, ale chyba za duże, tu bym już nie mógł odpuścić w detalu. 

Wyposażenie pokładów, takielunek, jufersy, bloczki - gdybym tego  nie zrobił to bym potem po  nocach nie spał.

I bardziej bym szedł w karton jako wzór ... może Fly 1:100????

Jak wydadzą Lwowa albo Dar Pomorza to kto wie?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokryj je lakierem bezbarwnym i dopiero CA - lakier zrobi warstwę i nie będzie syf od CA sie wchłaniał = czy będziesz je jeszcze ciął cz to jest docelowy rozmiar ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Żagle są nasączone i to mocno bezbarwnym akrylem.

A dalej pije...

Jest czas by to dopracować - sporo jeszcze do zrobienia.

maszty cały czas są  zdemontowane.

Docelowy - jest dodane ok. 7 mm na wysokości.

 

16779275043498731850602566755909.jpg

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 23:18, myszaty napisał:

i wysuszyłem na słoiku ( zrobiło się lekko półokrągłe.


to jest podstawowy błąd. 
 

16775361947354479455624631500200.jpg.35fb36911b869ccaf545ed509d45c886.thumb.jpg.1f2a49005df40cee24fba0c46677b01a.jpg

 

Żaden żagiel „wypełniony” wiatrem tak nie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma możliwość niewielkiej co prawda, ale  korekty.

Nie wszystkie l żagle dobrze mi ,,siadły" na wysokości więc poprawki  potrzebne.

Kłania się precyzja wykonania rei...

1 godzinę temu, Superbe napisał:

Następny będzie lepszy,spokojnie.

Mam taką nadzieję - bo będzie ciekawie...oj będzie. ( chyba?!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała galeryjka z tego tygodnia.

- żagielki na razie przymocowane do górnych rei: muszę jednak  skorygować wysokość i może uda się nadać kształt ,, bardziej"...

Mam plan na liklinkę...ale sprawdzę na bezanie - że by z siebie durnia nie robić.

Na tych chyba odpuszczę - choć mam zamiar zrobić próbę na bezbarwnym butaprenie.

Cóż ... ces't la vie.

 

20230306_003144.jpg

20230306_003210.jpg

20230306_003244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ależ nie ma problemu :kawa: szanowny kolego!

Jak na razie są przymocowane tylko górną krawędzią.

Dopiero będziem próbować je ułożyć - choć nie ukrywam iż czynność lekko karkołomna...

P.s A mnie się wydawały zbyt frywolne i krzywe :haha:

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest popełniona już cała masa baboli - poczynając od niepomalowanych rei ( brakuje też lizrejek itd...)  poprzez nieprzemyślane mocowanie lin, a także obszycia  żagli i reflinek...

Jednakże szkoda mi już włożnej roboty i skończę go w takiej konwencji traktując to jako poligon tym bardziej że to pierwszy mój  żaglowiec ( Victory nie liczę bo to był przypadek). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.